با شروع فصل گرما اولین چیزی که به ذهن می رسد فرار از آن به یک مقصد خنک و مطبوع است. جایی که باد خنک بوزد تا در هوایی فرح بخش بتوان به آرامش رسید.

یکی از وسایلی که هوای خانه و محل کار و زندگی مان را خنک و دلنشین می‌نماید کولرهای آبی هستند. کولرهای آبی برای مناطقی با آب و هوای خشک طراحی شده اند. زیرا موجب می شود که از خشکی هوا کاسته شود و کمی رطوبت را چاشنی می کند. به همین منظور این کولرها برای مناطق شمال و جنوب کشور مناسب نیستند.

کولر آبی و بهترین وسایل آن

کولرهای آبی یک جعبه ای هستند با یک فن سانتریفیوژی داخل آن. موتور و تسمه می چرخند و موجب جریان هوا به داخل کولر می شوند. پمپ، آب تعبیه شده را به  پوشالها می رساند و آنها را خنک می کند تا هوا را مرطوب نگه دارند. فن موجود در کولر از طریق روزنه های موجود در دریچه های کولر از میان پوشالهای خیس گذشته و این هوای مطبوع از طریق کانالها به فضای اتاق راه می یابد. این یعنی تبخیر آب و خنک سازی محیط.

شرکتهای زیادی در ایران هستند که قادر به ساخت کولرهای آبی هستند. هر ساله نیز به منظور راه اندازی مجدد کولرها ، نیاز به تهیه برخی از وسایل داخل کولر است که جانشین قطعات قبلی شوند. یعنی همان سرویس کردن کولر. اینها قطعات مصرفی هستند و هر سال بایستی تعویض شوند. تعویض این قطعات مانند پوشال، تسمه، شناور و... موجب عملکرد بهتر کولر، صرفه جویی در آب و برق می‌شوند. برخی قطعات نیز می توانند تعمیر شوند. یکی دیگر از راه های صرفه جویی در منابع نصب سایه بان بر روی کولر است.

کوتاه بودن کانال کولر، شلنگ کولر، سرویس کردن موتور آن، و شستشوی کولر مواردی هستند که در بهره‌وری بهتر کولر و باد مطبوع آن از اهمیت برخوردارند.

در ادامه معرفی تجهیزات خنک کننده آبی را ملاحظه می نمایید. 

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل EC0700 هوادهی از بغل

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل EC0700 هوادهی از بغل

اطلاعات بیشتر و خرید

کولر سلولزی تبخیری انرژی با حجم 7000 و جنس بدنه گالوانیزه ساخت ایران است. این کولر مجهز به ترموستات تنظیم دما نیز هست. از مزایای کولرهای سلولزی نسبت به کولرهای پوشالی توزیع آب بر روی سطح پد سلولزی یکنواخت است و ناحیه‌های خشک ایجاد نمی‌شود.

همچنین وجود پد سلولزی عبور گرد و غبار به داخل ساختمان را کاهش می دهد و به دلیل عدم انتقال ذرات ریز آب به داخل ساختمان، حالت شرجی نامطبوع از بین می‌رود. در کولر سلولزی انرژی ترموستات دما را به صورت اتوماتیک کنترل می‌کند و دارای ریموت کنترل نیز هست. کولر سلولزی انرژی تا شرایط دمای محیطی 40 درجه سانتیگراد به راحتی پاسخگو است.

سبد پمپ آب کولر کد 5966

سبد پمپ آب کولر کد 5966

اطلاعات بیشتر و خرید

سبد پمپ آب کولر با جنس پلاستیک مناسب برای کولرهای 3500 – 3000 شما را در تعمیر و سرویس کردن کولر برای فصل تابستان یاری می نماید. 

کلید هوشمند کولر آبی سراج مدل دریما

کلید هوشمند کولر آبی سراج مدل دریما

اطلاعات بیشتر وخرید

کلید هوشمند کولر آبی سراج 220 ولت همراه با پیچ و رول پلاک، دفترچه راهنما و نصب  و باتری ریموت کنترل ارائه می شود. برای اینکه بتوانید از نمایش دیجیتال کولر آبی خود بر روی یک ریموت بهره ببرید می‌توانید کلید هوشمند کولر آبی سراج که دقت اندازه گیری آن 1 درجه سانتیگراد و با همان میزان حساسیت کنترل محیط است استفاده نمایید. 

این کلید هوشمند دارای صفحه نمایشی، تنظیم دمای محیط توسط ترموستات، توانایی اندازه گیری و نمایش دمای محیط، مجهز به تایمر خاموشی از یک تا 9 ساعت، ریموت کنترل، همراه با دفترچه راهنما جهت نصب و راه اندازی است.

روغن یاتاقان کولر آبی شهاب کد 48

روغن یاتاقان کولر آبی شهاب کد 48

اطلاعات بیشتر و خرید

روغن یاتاقان کولر آبی شهاب جهت روغن کاری قطعات مکانیکی کولر استفاده می شود. در فصل گرما زمانی که کولرها نیاز به سرویس مجدد و راه اندازی دارند از این روغن روان کننده جهت، سرویس کاری اجزاء مکانیکی استفاده می‌شود. 

پوشال کولر آبی مدل P7000 بسته 3 عددی

پوشال کولر آبی مدل P7000 بسته 3 عددی

اطلاعات بیشتر و خرید

پوشال کولر آبی مدل 7000 P مناسب برای کولرهای 6500 و 7000 با وزنی معادل 900 گرم جهت سرویس کردن و تعویض پوشال در ماه های گرم شما را یاری می نماید.

مهره شلنگ کولر مدل A2 بسته 5 عددی

مهره شلنگ کولر مدل A2 بسته 5 عددی

اطلاعات بیشتر و خرید

مهره شلنگ کولر بسته 5 عددی از جنس پلاستیک به راحتی بدون نیاز به آچار و تفلون وصل می شود.

الکترو موتور کولر آبی موتوژن تبریز مدل 3.4

الکترو موتور کولر آبی موتوژن تبریز مدل 3.4

اطلاعات بیشتر و خرید

الکترو موتور کولر آبی موتوژن تبریز با وزنی معادل 10 کیلوگرم مناسب برای کولرهای با حجم 5500 و یا 7500 است. این موتور کولر قدرتمند همراه با برگه ضمانت نامه عرضه می شود. 

موتور کولر آبی موتوژن طوری ساخته شده است که برق مصرفی را کاهش داده و موجب خیالی آسوده برای مصرف کننده شده است. در واقع مصرف برق این موتور در رده سی قرار گرفته است.

تسمه کولر آبی مدل A68

تسمه کولر آبی مدل A68

اطلاعات بیشتر و خرید

تسمه کولر آبی با وزنی معادل 300 گرم نقش مهمی در کارکرد کولرها دارد. تسمه کولر نیروی چرخشی دینام را به توربین کولر منتقل می‌کند و این یعنی نقش مهم در کارکرد کولر. 

تسمه در واقع یک کالای مصرفی است و هر ساله موقع آغاز فصل گرما و راه اندازی مجدد کولرهای آبی باید چک شود.

رسوبگیر کولر آبی مدل 5412

رسوبگیر کولر آبی مدل 5412

اطلاعات بیشتر و خرید

 رسوبگیر کولر آبی  با وزن 40 گرم به راحتی شما را در زدودن جرمها و رسوبهای درون کولر کمک می نماید.

شناور کولر اصلی آبسال مدل A

شناور کولر اصلی آبسال مدل A

اطلاعات بیشتر و خرید

شناور کولر اصلی آبسال مناسب برای تمامی کولرهای آبی با تمام ظرفیت ها با وزنی معادل 150 گرم شما را جهت سرویس کردن و تعویض شناور کولرهای آبی در فصل گرما یاری می‌نماید. 

یاتاقان کولر آبی کد 3000-3500 بسته 2 عددی

یاتاقان کولر آبی کد 3000-3500 بسته 2 عددی

اطلاعات بیشتر و خرید

یاتاقان کولر آبی مناسب برای کولرهای 3000-3500 در بسته 2 عددی شما را در تعمیر و سرویس کردن کولر کمک می‌نماید. 

کولر آبی آزمایش مدل AZ-5500

کولر آبی آزمایش مدل AZ-5500

اطلاعات بیشتر و خرید

کولر آبی آزمایش با وزنی حدود 68 کیلوگرم، با جنس بدنه گالوانیزه و حجم 5500 دارای موتور موتوژن است. سیستم آبرسانی این کولر آبی به روز شده است و توانایی بازدهی 75 درصد خنکی را دارد.

کولرهای آزمایش مجهز به کلید حفاظت از جان هستند و مقاوم در برابر اشعه یو وی است. این کولر میزان هوادهی 3410 فوت مکعب بر دقیقه و برای منازل مسکونی نسبتاً بزرگ مناسب است.

سایه بان کولر آبی مدل A1

سایه بان کولر آبی مدل A1

اطلاعات بیشتر و خرید

سایه بان کولر آبی موجب می شود کولر در سایه قرار بگیرد و این امر موجب صرفه جویی در مصرف آب و خنک ماندن پوشالها می شود. 

جنس این سایه بان کولر از برزنت است و راهنمای نصب نیز دارد. 


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)