برای داشتن یک حس خوب و مبازره با بوی تعرق انتخاب یک دئودورانت خوب بسیار مهم است. اما با توجه به تعداد و تنوع محصولات موجود در بازار انتخاب کمی دشوار می‌شود. در این مقاله سعی می‌کنیم به شما در انتخاب یک دئودورانت خوب کمک کنیم.

چرا عرق می‌کنیم ؟

چرا عرق می‌کنیم ؟

عرق کردن یک پدیده‌ی طبیعی است که به بدن اجازه می‌دهد دمای مناسب 37 درجه‌ی سانتی‌گراد را حفظ کند. عرق کردن در حین فعالیت بدنی سخت یا قرار گرفتن در معرض گرما بیشتر می‌شود. همچنین می‌تواند به دنبال یک احساس مانند خجالت یا خوشحالی بیش از حد ظاهر شود و یا حتی در اثر یک اختلال هورمونی ناشی شود. در این مواقع عرق کردن بیشتر در زیر بازوها یا کف دست مشخص می‌شود. بهتر است بدانید که عرق یه خودی خود بو ندارد و این باکتری‌هایی که از عرق تغذیه می‌کنند هستند که عامل ایجاد بوی بد عرق می‌شوند. 

تفاوت بین دئودورانت‌ها و آنتی‌پرسپیرلنت ها

تفاوت بین دئودورانت‌ها و آنتی‌پرسپیرلنت ها

همانطور که می‌دانید ماهیت خود عرق از آب است و کاملا بی‌بو است و بوی ناشی از عرق کردن بعلت وجود باکتری‌های موجود در پوست ماست. ترکیب عرق و باکتری باعث ایجاد بوی ناخوشایند می‌شود. 

دئودورانت‌ چیست؟

دئودورانت‌ها حاوی مواد اسیدی هستند که باکتری‌ها را حذف می‌کنند. و حاوی عطرهایی هستند که بوی بدن را از بین می‌برد. آنها بیشتر به عنوان یک محصول زیبایی و نه بعنوان یک دارو در نظر گرفته می‌شوند.

تفاوت ضدعرق‌ها یا آنتی‌پرسیپرلنت‌ها چیست؟

این محصولات عملکردی شبیه دئودورانت دارند. هردو بوی بدن را از بین می‌برند. اما این نوع از مام‌ها حاوی آلومنیوم هستند و باکتری‌ها را از بین می‌برند به همین دلیل از عرق کردن جلوگیری می‌کند. و در اصل کاربرد دارویی دارند.

چطور کمتر عرق کنیم؟

نکاتی برای تعرق کمتر

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

برخی از غذاها باعث افزایش دمای بیشتر بدن  می‌شود. مانند الکل، کافیئن، ادویه‌جات.... علاوه بر این برخی از غذاها مانند سیر، پیاز یا کاری باعث بوی بد عرق می‌شوند. بهتر است مصرف غذاهای چرب و قنددار نیز محدود شود.

به مقدار کافی آب بنوشید

با تعرق مقدار زیادی آب از دست می‌دهید. بنابراین باید آب از دست رفته را تامین کنید در غیراین‌صورت بدن شما با بی‌آبی مواجه می‌شود.

موهای زاید را اپیلاسیون کنید

موها رطوبت را حفظ می‌کنند. بنابراین برای جلوگیری از تعرق بیش حد باید حتما موهای زاید را اصلاح کنید. 

لباس مناسب بپوشید

بهتر است برای جلوگیری از تعرق بیش از حد از لباس‌های با جنس نخ و کتان استفاده کنیم و همچنین در انتخاب سایز آنها دقت کنیم لباس‌های گشاد و راحت انتخاب مناسبی هستند. همچنین در انتخاب رنگ بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنیم.

استرس خود را کنترل کنید

احساسات خاصی مانند اضطراب یا استرس عامل تعرق بیش از حد هستند. یوگا، پیاده‌روی و مراقبه از فعالیت‌هایی هستند که باعث کاهش اظطراب می‌شوند.

به داروهای طبیعی فکر کنید

استفاده از مواد طبیعی می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای کاهش تعرق باشد. استفاده از جوش شیرین در محل عرق یا نوشیدن یک فنجان دمنوش مریم‌گلی بسیار توصیه می‌شود.

در این مقاله با بهترین نمونه‌های ضدتعرق‌های موجود در بازار آشنا می‌شوید.

دئودورانت الکل دار

الکل دارای خاصیت ضدعفونی کننده است. و بعنوان نگهدارنده عمل می‌کند. همچنین در ترکیب عطر از آن استفاده می‌کنند اگر پوست حساسی دارید از دئودورانت‌های حاوی الکل که ممکن است به پوست شما آسیب برساند استفاده نکنید. دقت کنید که استفاده از دئودورانت‌های حاوی الکل بلافاصله بعد از اپیلاسیون باعث تحریک و سوزش پوست می‌شود.

پیشنهاد بهترین دئودورانت ها به شما:

رول دئودورانت کیووی

رول دئودورانت کیووی

اطلاعات بیشتر و خرید

رول ضد عرق کلیون

رول ضد عرق کلیون

اطلاعات بیشتر و خرید

لوسیون ضدتعریق طلسم

لوسیون ضدتعریق طلسم

اطلاعات بیشتر و خرید

استیک ضدعرق مردانه‌ی نیوااستیک ضدعرق مردانه‌ی نیوا


اطلاعات بیشتر و خرید

استیک ضدعرق زنانه‌ی نیوا


استیک ضدعرق زنانه‌ی نیوا


اطلاعات بیشتر و خرید


رول ضدتعریق زنانه‌ی شون

رول ضدتعریق زنانه‌ی شون

اطلاعات بیشتر و خرید

پک اصلاح مردانه(شامل اسپری ضدتعریق، مرطوب کننده، ژل اصلاح)

پک اصلاح مردانه(شامل اسپری ضدتعریق، مرطوب کننده، ژل اصلاح)

اطلاعات بیشتر و خرید

اسپری ضدتعریق زنانه‌ی رکسونا

اسپری ضدتعریق زنانه‌ی رکسونا

اطلاعات بیشتر و خریدپست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)