هرچند بسیاری از والدین جوان می دانند که چطور یک وان حمام کودک خوب را انتخاب کنند اما انتخاب یک نمونه ساده، که متناسب با فضای خانه و سلیقه شخصی شما باشد و همینطور امنیت کودک را هم در نظر بگیرد کار راحتی نیست. با توجه به این موضوع که امنیت کودک همیشه در اولویت قرار دارد، در این مقاله تلاش کردیم تمام نکات مربوط به انتخاب و خرید بهترین وان حمام کودک را با شما به اشتراک بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب یک وان حمام مناسب نوزاداننکات مهم در انتخاب یک وان حمام مناسب نوزادان

1- یک حمام کودک مخصوص نوزادان بخرید تا شیرخوار شما بتواند در آن بنشیند.

 • وان‌های کوچک و اولیه که مخصوص کودکان هستند، معمولاً ازپلاستیک محکم ساخته شده و شکل شیب‌دار دارند و به کودک اجازه می‌دهند دقیقا مثل زمانی که روی صندلی ماشین نشسته، راحت باشد. بسیاری از این وان‌ها برای راحتی کودک و جلوگیری از لغزش آنها، با فوم یا پارچه روکش شده‌اند.
 •  این وان‌ها به این دلیل که نوزاد می‌تواند در زمان حمام به حالت نیمه نشسته در آنها استراحت کند مناسب هستند. گاهی ممکن است قد نوزاد زمانی که بزرگتر می‌شود از این وان‌ها بزرگتر شود و این زمان تعویض وان است.
 •  بعضی از این نوع وان‌ها داخل سینک شما قرار می‌گیرند. با این وجود، شما باید سینک خود را اندازه‌گیری کنید تا در صورت تمایل به خرید این وان‌ها، اندازه مناسب آن را تهیه کنید.

2- وان حمامی را انتخاب کنید که با بزرگتر شدن کودک قابل تنظیم سایز باشد.

 •  وان‌های کودک از جنس پلاستیک محکم هستند و یک قلاب قابل تنظیم با بند پارچه‌ای دارند و به کودکان 0-6 ماهه اجازه می‌دهند تا در طول حمام راحت داخل آنها بنشیند. زمانی که کودک بزرگتر شد و توانست به تنهایی بنشینند، می توانید قلاب را برای تبدیل شدن به وان مجزا از آن جدا کنید.
 •  والدین اغلب این وان‌ها را دوست دارند، زیرا می‌توانند برای مدت طولانی از این وان‌ها استفاده کنند. کودکان بزرگتر بعد از اینکه بتوانند به تنهایی بنشینند به وان‌های بزرگتر احتیاج دارند. 

3- برای استفاده از وان کودک داخل سینک ظرفشویی یا وان بزرگسالان یک بند قلاب دار انتخاب کنید.

 •   حمام های کودک چارچوب‌هایی هستند که صفحات مشبک پلاستیکی یا پارچه‌ای روی آنها کشیده شده است و از نظر ظاهری شبیه صندلی فنری نوزادان هستند. فقط کافی ست آن را درون سینک یا وان گذاشته و کودک خود را بعد از پر شدن سینک یا وان در آن بنشانید و بشویید. 
 • هنگامی که کودک شما توانست به تنهایی بنشیند، می‌توانید او را در سینک یا وان بزرگسالان و بدون هیچ نوع محصول خاص، حمام کنید. توجه کنید که هر زمان کودک با آب ارتباط دارد حتی آب کم عمق، دائما باید کودک را زیر نظر داشته و از آنها غافل نشوید.

4- برای صرفه جویی در فضا، وان‌های قابل تا شدن، انتخاب مناسبی هستند.

 •  این وان‌ها تا شده و مجددا باز می‌شوند تا در سینک یا وان بزرگسالان مورد استفاده قرار بگیرند. آنها معمولاً از پلاستیک محکم ساخته شده‌اند، ونمونه‌هایی که برای سینک ساخته شده‌اند کمی کوچکتر از انواع دیگر هستند. 
 •  این وان‌ها گاهی اوقات نشت می‌کنند، بنابراین عاقلانه است که در صورت امکان آنها را قبل از خرید آزمایش کنید.
 • اگر یک آپارتمان کوچک دارید و یا دائما با کودک خود سفر می‌کنید، وان‌های تا شونده  برای شما ایده‌آل هستند.

5- می‌توانید یک وان حمام نوزاد ایستاده بخرید.


 می‌توانید یک وان حمام نوزاد ایستاده بخرید.

وان‌های کودک زیادی در بازار وجود دارند که به حالت ایستاده هستند و کودک را در خود نگه می‌دارند و به شما کمک می‌کنند که هنگام استحمام کودک خود بایستید. در صورت استفاده صحیح، این وان ها می توانند برای والدینی که مشکلات کمردرد دارند یا برای مادرانی که جراحی سزارین داشته‌اند وانجام بعضی حرکات برای آنها دشوار است بسیار مناسب باشند. مادرانی که جراحی سزارین داشته‌اند و در دوران بهبود هستند باید از همسر، خویشاوندان یا دوست معتبری، در زمان حمام کودک کمک بگیرند.

6- برای یک حمام تجملاتی یک وان "آبگرم"(“spa” ) مدنظر داشته باشید.

 •  این وان‌ها دارای باطری‌های حباب ساز هستند که با ایجاد حباب حالت چرخشی به آب میدهند وفضایی شبیه به وان‌های جکوزی را ایجاد می‌کنند. بعضی هم دارای دوش‌های آبپاش هستند که می‌توانید از آن برای شستشوی کودک با آب تازه استفاده کنید.
 •  این وان‌ها نسبت به گزینه‌های دیگر گران‌تر هستند، ولی هیچ اثبات قطعی وجود ندارد که نوزادان این وان‌ها را بیشتر از ریختن آب روی بدنشان در حمام‌های معمولی دوست دارند.

7- به دلیل نا ایمن بودن صندلی‌های حمام حلقه‌ای و وان‌های بادی از آنها استفاده نکنید.

 •  صندلی‌های حلقه ای مخصوص حمام کودک، داخل وان بزرگسالان میروند و یک صندلی کوچک برای نشستن کودک در آنها وجود دارد، با یک حلقه پلاستیکی محکم که در بالا و اطراف شانه‌های آنها قرار گرفته تا در نشستن به کودکان کمک کنند. با این حال نوزادان می‌توانند از صندلی سر بخورند و سر آنها در ناحیه صندلی گیر کند. 
 •  وان‌های بادی هم ممکن است وقتی که در وان پر آب قرار بگیرند واژگون شوند. هر دوی این نوع صندلی ها خطر غرق شدن کودک شما در وان را افزایش می‌دهند. نوزادان تنها درعمق 1-2 متر (1.5 تا2.5 سانتی متر) آب غرق می شوند.

ویژگی‌های مورد نظر   برای خرید یک وان حمام کودک


ویژگی های مورد نظر برای خرید یک وان حمام کودک 

1- برای راحتی کودک از یک طرح کانتور شده و رویه‌ی پددار استفاده کنید.

 بسیاری از وان‌های حمام کودک به شکلی طراحی شده‌اند که برای بدن کوچک کودک مناسب باشند. این وان‌های حمام یک قلاب کشاله با کناره‌های بالا رونده قابل تنظیم دارند تا نوزادان لیز نخورند و از وان بیرون نیافتد. رویه‌ی پد دار آنها هم معمولاً از جنس پارچه یا فوم است و اطراف بدن نوزاد را در بر میگیرد. 

 اگر کودک شما دندان دارد انتخاب شما وان کودک فوم‌دار است، مطمئن باشید که کودک پارچه یا فوم اطراف وان را گاز نگیرد و از این بابت خطری برای کودک بوجود نیاید.

 2- برای ایمنی بیشتر یک سطح بدون لغزش را انتخاب کنید.

 وقتی به بدن کودک صابون می‌زنید بدن آنها لغزنده‌تر می‌شود. سطوح فومی یا اسفنجی هم برای جلوگیری از لیز خوردن کودک مناسب هستند. همچنین اگر می‌خواهید از وان کودک در سینک یا وان بزرگسال استفاده کنید، مطمئن شوید که کف وان شما در جای خود باقی بماند و به اطراف پخش نمی‌شود. 

3- یک وان با خروجی تخلیه پیدا کنید تا مجبور نباشید وان پر از آب را بلند کنید. 

اگر وان شما از نوعی ست که با آب پر می‌شود، بهتر است یک لوله تخلیه داشته باشد تا هر زمان خواستید آب آن را، راحت‌تر تخلیه کنید. قبل از خرید وان مطمئن باشید که این لوله خروجی سالم است. 

در زمان حمام این وان‌ها را داخل وان بزرگسالان قرار دهید. زمانی که که حمام تمام شد ،لوله تخلیه را به راحتی جدا کرده و اجازه دهید آب از وان تخلیه شود.

 4- برای راحتی بیشتر، دمای وان را با یک دماسنج امتحان کنید.

 بعضی از وان‌ها دارای نوار تغییر رنگ مربوط به دما هستند که برای کنترل دمای آب مناسب‌اند. نمونه‌های دیگر دارای دماسنج دیجیتالی روی لبه وان هستند. این وان‌ها برای اطمینان از مناسب بودن دمای آب مفید هستند. 

 با وجود دستگاه دماسنج شما همچنان باید درجه آب حمام را روی ساعد خود تست کنید تا از دمای مناسب آن مطمئن شوید. آب باید روی بازوی شما ملایم یا گرم باشد ولی داغ نباشد. 

در این مقاله سعی کرده‌ایم بهترین نمونه‌های وان حمام کودک را با شما بررسی کنیم در زیر به معرفی این وان‌ها می‌پردازیم:

آسان شور کودک تک سبد طرح گل

 آسان شور کودک تک سبد طرح گل

جنس رویه‌ی این استند از مخمل می‌باشد و با فوم بشیار نرم پر شده است. احتیاج به سرهمبندی ندارد و تاشو می‌باشد. از این استند می‌توانید داخل سینک و وان حمام استفاده کنید. برای نوزادان تازه متولد شده و تا 6 ماهه کاملا مناسب می‌باشد. 

اطلاعات بیشتر و خرید 

ست وان کودک هوم کت

ست وان کودک هوم کت

یک ست کامل برای راحتی والدین در هنگام حمام کردن کودک خود. این ست دارای یک وان،کاسه‌ی آب، سطل آب، جاصابونی، توالت فرنگی، سطل بادبزنی، گیره و سه عدد رخت آویز است. جنس این ست زیبا از پلاستیک مرغوب می‌باشد و یک انتخاب خوب برای سیسمونی کودک شما است. 


اطلاعات بیشتر و خرید

آسان شور کودک سامر

آسان شور کودک سامر

این آسان‌شور کودک از برند معروف سامر است و از پلاستیک مرغوب ساخته شده. یک وسیله‌ی بسیار کاربردی برای شستشوی نوازد شما می‌باشد. جای کمی اشغال می‌کند و کاملا تاشو است.

اطلاعات بیشتر و خرید

وان حمام کودک سامر


وان حمام کودک سامر


مهمترین مزیت این وان حمام کودک قابلیت تاشو بودن آن است و برای افرادی که فضای کافی ندارند بهترین انتخاب می‌باشد. همچنین شما می‌توانید از این وان در مسافرت نیز استفاده کنید. این وان دارای محفظه‌ی نگهدارنده‌ی کودک است. جنس آن از پلاستیک مرغوب است و احتیاج به سرهمبندی ندارد.


اطلاعات بیشتر و خرید


وان حمام کودک کم مدل Nuvola C 610008 C222

وان حمام کودک کم مدل Nuvola C 610008 C222


این وان پایه‌دار است و دارای تشک تعویض لبه و محفظه‌ی نگهدارنده جهت قرار دادن لوازم شستشو می‌باشد. بسیار محکم و قابل اطمینان است. از این وان می‌توانید تا یکسالگی کودک استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر و خرید

وان حمام کودک سامر

وان حمام کودک سامر

این وام دارای مخزن و دوش است و بوسیله‌ی باتری کار می‌کند. بسیار سبک و قابل حمل است( وزن آن در حدود 2.5 کیلوگرم است) شما می‌توانید به راحتی از دوش آن برای نوزادان استفاده کنید. همچنین این وان دارای استند یا همان تشکچه برای شستشوی راحت‌تر نوزادان می‌باشد. شما تا 2 سالگی کودکتان می‌توانید از اسن وان استفاده کنید.


اطلاعات بیشتر و خرید

وان حمام کودک مدل Folding Bathtub

وان حمام کودک مدل Folding Bathtub

این وان تاشو می‌باشد و جنس ان از پلاستیک مرغوب است. دارای دو محفظه برای قرار دادن وسایل مورد نیاز مانند شامپو و صابون می‌باشد. جهت حمل و استفاده‌ی ان در مسافرت علاوه بر قابلیت تاشو بودن دارای دستگیره برای حمل راحت‌تر نیز می‌باشد. 


اطلاعات بیشتر و خرید 


نکات مهم در هنگام خرید یک وان حمام کودک مناسب

نکات مهم در هنگام خرید یک وان حمام کودک مناسب

 1-برای خرید به همه مدلهای موجود در فروشگاه نگاه کنید. 

در زمان انتخاب وان حمام، باید به فروشگاهی بروید که وسایل کودک را می‌فروشند، تا بتوانید اندازه و سایر ویژگی‌های مورد نظر خود را به صورت حضوری بررسی کنید. به یک فروشگاه بزرگ یا فروشگاه مخصوص لوازم کودکان بروید تا قبل از خرید ، وان‌های حمام را بررسی کنید. با این حال، در صورت تمایل می توانید وان حمام کودک را هم  بصورت آنلاین خریداری کنید.

شما با سرچ عبارت "خرید آنلاین وان حمام کودک در نزدیکی من" می توانید فروشگاهی را پیدا کنید که وسایل حمام کودک بفروشد.

 اگر تصمیم گرفتید که وان کودک خود را به صورت آنلاین خریداری کنید، مدلی را انتخاب کنید که قابل تعویض باشد.

 2- در بخش نظرات پیشنهاد سایرین را بخوانید.

 وقتی وان حمام مناسب پیدا کردید، مدل آن را به صورت آنلاین جستجو کنید و بعد در بخش بررسی نظرات، پیشنهادات سایر والدین را بخوانید. ممکن است در میان نظرات اطلاعاتی پیدا کنید که نظر شما را تغییر دهد. 

 به این موضوع توجه نکنیدکه فقط ظاهر یک وان حمام را دوست داشته باشید بلکه وان حمامی را خریداری کنید که مطابق نظرات کاربران دیگر دارای مشکلات ایمنی نباشد .اگر والدین دیگری مدل حمام مدنظر شما را خطرناک بدانند، شما می توانید با استفاده از آن نظرات، امنیت کودک خود را در معرض خطر قرار ندهید.

 3- قیمت ها را مقایسه کنید. 

وان‌های حمام دارای قیمت‌های مختلفی هستند، اما اگر ویژگی هایی مثل وان آبگرم یا دماسنج دیجیتال داشته باشند ممکن است قیمت آنها بیشتر شود. برای اطمینان از خرید محصولی با قیمت مناسب، وان‌هایی با مارک‌های متفاوت اما ویژگی‌های مشابه را با هم مقایسه کنید و نهایتا محصولی را انتخاب کنید که مناسب با بودجه شما باشد. 

4- خرید خود را از فروشگاه یا به صورت آنلاین انجام دهید.

 اگر خرید داخل فروشگاه را ترجیح می‌دهید، کافی است به فروشگاهی بروید که وسایل کودک به فروش می رسد و خرید خود را در آنجا انجام دهید. اگر خرید آنلاین را ترجیح می‌دهید، وان، مورد نظر خود را در مرورگرهای اینترنت جستجو کنید و آن را از طریق یک فروشگاه آنلاین خریداری کنید. اگر در حال خرید آنلاین هستید، سعی کنید حتما ویژگی‌های حمام کودک را با دقت نگاه کنید. قبل از خرید آنلاین، حتماً همیشه نظرات سایر خریداران را بخوانید. مدل حمام را بصورت جداگانه از طریق اینترنت جستجو کنید تا نظرات افراد بیشتری را در مورد محصول بدانید.

5- رسید و اطلاعات مربوط به ضمانت خود را نگه دارید.

 پس از خرید محصول، در صورت نیاز رسیدها و اطلاعات گارانتی خود را در مکانی امن، در خانه نگه داری کنید تا در زمانی که دیدید حمام شما خراب است و یا مشکلی دارد، از رسید یا ضمانت نامه برای گرفتن یک محصول جدید یا پس گرفتن پول خود استفاده کنید.

 بعضی از شرکت‌ها که شما از آنها خرید کردید وقتی درمورد یک کالا مشکل دارید به شما توصیه می‌کنند که به فروشگاهی که کالای مورد نظر را خریداری کرده‌اید برگردید تا ایراد محصول را برطرف کرده یا تعویض انجام دهند.

چگونه کودک خود را با خیال راحت حمام کنم؟

 1-کودک خود را در تمام مدت حمام تحت نظارت قرار دهید.

 کودکان تنها در عمق1-2 متر (1.5 تا2.5 سانتی متر) درآب غرق می‌شوند، و متاسفانه این موضوع در کمتر از یک دقیقه اتفاق می‌افتد. غرق شدن می‌تواند بی‌صدا باشد، بدون اینکه حتی متوجه آن شوید. هرگز در زمان حمام کردن، کودک خود را تنها نگذارید.

آماده باشید تا در صورت سر خوردن کودک درون آب، او را از داخل آب بیرون بیاورید.

هرگز به کودک دیگری برای مراقبت از کودک خود در زمان حمام اعتماد نکنید. فقط خودتان، والدین دیگر و یا بزرگسال قابل اعتماد باید بر زمان حمام کردن کودک در کنار آنها باشید.

2- هرچیزی را که برای حمام کردن کودک به آن نیاز دارید قبل از حمام، در دسترس خود قرار دهید.

هرچیزی را که برای حمام کردن کودک به آن نیاز دارید قبل از حمام، در دسترس خود قرار دهید.

صابون کودک، لباس های شسته شده و تمیز، حوله، ظرف مخصوص برداشتن آب و هر چیز دیگری را که فکر می‌کنید قبل از قرار دادن کودک در وان حمام لازم است درکنار شما باشد را جمع کنید. اگر چیزی را فراموش کرده‌اید و باید آن کودک را تنها بگذارید، حتما کودک خود را حتی اگر خیس است از آب بیرون بیاورید و بعد مجدا برگردید. 

در مورد چند حمام اول کودک، تا زمانی که به روند حمام کردن کودک خود عادت نکردید، حتما از شخصی برای کمک استفاده کنید. این کاربه شما کمک می‌کند اگر چیزی را فراموش کردید او به شما کمک کند.

3- قبل از قرار دادن کودک در داخل آب، حتما دمای آب را با بازوی خود آزمایش کنید.

 برای جلوگیری از سوزاندن بدن کودک، حتما مقداری از آب حمام را روی ساعد یا مچ دست خود بریزید تا مطمئن شوید که گرمای آن بیش از حد نیست. حتی اگر از وان‌های مجهز به دماسنج استفاده می‌کنید، در صورت خاموش بودن یا خراب بودن دستگاه، دمای آب را با دست بررسی کنید.

 دمای آب حمام برای نوزادان باید در حدود 100درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) باشد.

 نوزادان نسبت به بزرگسالان به دمای آب حساس‌تر هستند. اگر آب برای شما گرم باشد، برای کودک شما بسیار گرم خواهد بود. برای استحمام کودک از آب ولرم استفاده کنید.

 


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)