نکات مهم هنگام خرید ردیاب (GPS) خودرو: معرفی بهترین ردیاب خودرو


ردیاب‌های GPS قابل‌حمل، فرستنده‌های کوچکی هستند که به شما امکان ردیابی اشخاص یا وسایلی را می‌دهد که برایتان خیلی مهم‌اند؛ برای مثال فرزندانتان، پدر و مادرهای پیر، ماشین، موتور و حتی بسته‌های پستی که قرار است به خارج بفرستید. اگر ردیاب را در بسته یا خودرو خود قرار دهید، با استفاده از یک لپ‌تاپ، موبایل یا کامپیوتر شخصی می‌توانید آن را ردیابی کنید. استفاده از این دستگاه‌ها بسیار آسان است و نیازی به اطلاعات یا مهارت خاص ندارد. معمولاً قیمت ردیاب‌های GPS بسته به برند، کیفیت، طراحی، قدرت باتری و یکسری ویژگی دیگر، مبلغی بین 50 تا 250 پوند (قیمت مرجع انگلستان) است.

 هنگام خرید یک ردیاب GPS به چه نکاتی باید دقت کنیم

پیش از این‌یک ردیاب GPS بخرید، لازم است یکسری نکات را در مورد آن بدانید. تیم تحقیقاتی ما صدها ساعت برای بررسی و تست انواع ردیاب‌های GPS صرف کرد تا بتواند بهترین ردیاب را به شما معرفی کند؛ درحالی‌که مطمئن‌ترین را ه حل را پیش‌گرفته‌اید.

معرفی بهترین ردیاب‌ خودرو موجود در بازار

ردیاب نفریاب مینی ترکر مدل Mini Tracker A9

3.6
محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fmb920

4
محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

ردیاب خودرو مدل pro

3.5
محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

برای خرید بهترین ردیاب خودرو به نکات زیر دقت کنید:

 • ردیابی مکان در لحظه
 • طراحی
 • قابلیت کنترل
 • پشتیبانی تکنولوژیک
 • قیمت مناسب

حالا بیایید این نکاتی گفتیم را باهم بررسی کنیم.

هنگام خرید یک ردیاب GPS به چه نکاتی باید دقت کنیم

ردیابی مکان در لحظه

ردیابی مکان در لحظه دلیل اصلی خرید یک دستگاه ردیاب GPS است. ردیاب GPS به هنگام از دیگر ردیاب‌ها متفاوت هستند. برخی ردیاب‌ها قابلیت تعیین پینگ دستی دارد که به شما امکان می‌دهد مکان دقیق یک وسیله (مثلاً خودرو) را در هرزمانی بدانید ولی دیگر دستگاه‌ها فقط در فواصل زمانی از پیش تعریف‌شده به‌روزرسانی مکان آن وسیله را دارند. علاوه بر این، ماهواره‌های مختلفی در مدار زمین هستند که از سوی کشورهای گوناگون حمایت می‌شوند، ماهواره‌هایی مانند GPS (امریکا)، GLONASS(روسیه)، BEIDOU(چین)، Galileo(امریکا). همه این سیستم‌های موقعیت‌یاب به 20 تا 30 ماهواره در مدار و هر ردیاب به چندین سیستم موقعیت‌یاب متصل می‌شوند و اطلاعات دقیق هر موقعیت را از هرجایی از جهان ردوبدل می‌کنند. اگر به‌جای اینکه یک ردیاب به 30 ماهواره (GPS) متصل شود، به 90 تا ماهواره (GNNS) وصل باشد نتایج هم ازلحاظ زمانی سریع‌تر است و هم دقت بیشتری دارد.

 • فواصل به‌روزرسانی موقعیت: فواصل کوتاه به‌روزرسانی، عمر باتری را کم می‌کند. فواصل به‌روزرسانی کوتاه‌مسیر را با دقت بیشتری نشان می‌دهد، درحالی‌که فواصل به‌روزرسانی بلندمدت قابلیت بررسی یک یا دو بار مسیر در روز را دارد.
 • سیستم‌های متصل به چند ماهواره: ردیابی که به سیستم‌هایی با چندین ماهواره وصل می‌شوند، موقعیت‌یابی دقیق‌تر و سریع‌تری دارند.
 • استفاده بین‌المللی: GPS ردیاب‌ها برای بارگذاری داده‌های مکانی روی سکوهای ردیابی از سیم‌کارت (اتصال سلولی) استفاده می‌کنند. یک ردیاب با سیم‌کارت باقابلیت رومینگ جهانی می‌تواند در هر نقطه از کره زمین ردیابی شود.

ردیابی به هنگام

طراحی ردیاب

خیلی مهم است که ردیابی را انتخاب کنید که استفاده از آن راحت و قابل‌فهم است، درعین‌حال بادوام بوده و در شرایط سخت مقاوم باشد. یک ردیاب GPS ایدئال برای موقعیت‌های اضطراری دکمه دریافت کمک دارد، باتری آن حداقل 5 روز دوام داشته و دارای بدنه ضد آب و مقاوم است.

 • دکمه اضطرار: دکمه دریافت کمک کاربر را قادر می‌سازد که در زمان اضطرار مخاطبی را که از پیش تعیین کرده است، از شرایط خود مطلع سازد.
 • عمر باتری: اگر برای ردیاب GPS فواصل به‌روزرسانی 30 ثانیه‌ای تعریف‌شده باشد در ایدئال‌ترین حالت باید حداقل 5 روز شارژ باتری داشته باشد.
 • استفاده آسان: استفاده از یک ردیاب با دکمه‌های زیاد کمی گیج‌کننده است. به‌جز این، آنچه از یک ردیاب همیشه انتظار می‌رود آن است که موقعیت خود را هرلحظه بدون اختلال بفرستد. یک ردیاب خوب 2 یا 3 دکمه دارد و نیازی به تنظیمات اولیه نخواهد داشت.
 • کیفیت سخت‌افزاری: ازآنجایی‌که مانند هر وسیله تکنولوژیک دیگر زیاد استفاده می‌شود، یک ردیاب GPS باید دکمه‌های باکیفیت، پورت شارژ با دسترسی آسان داشته و از مواد بادوام ساخته‌شده باشد.
 • ضد آب بودن: ردیاب‌ها باید ضد آب بوده و در مقابل اسپری شدن آب به چیپ هایش آسیبی نرسد. یک پوشش پلاستیکی پورت برای آن ضروری است.

قابلیت کنترل در ردیاب خودرو

کنترل یک ردیاب GPS با استفاده از کامپیوتر شخصی، تبلت یا موبایل انجام می‌شود. بعضی از ردیاب‌های GPS اپلیکیشن موبایل ندارند. این اپلیکیشن‌ها کار ردیابی وسیله‌ی موردنظرتان را حتی وقتی به لپ‌تاپ دسترسی ندارید راحت می‌کند. یک ردیاب GPS خوب باید امکان بارگذاری موقعیت مکانی روی پلتفرم‌های مبتنی بر وب را داشته باشد که بتوان به‌راحتی با استفاده از اینترنت روی هر دستگاهی به آن دسترسی داشت.

 • ردیابی وب: می‌توانید با استفاده از پورتال وب شرکت تولیدکننده، ردیاب را پیدا کنید. این کار رایج‌ترین راه‌حل برای ردیابی GPS است. یک پورتال وب ایدئال باید کاربرپسند و با دسترسی آسان باشد و همچنین باید ویژگی‌های مفیدی مانند محدوده امن، تاریخچه مسیر پیموده شده، آلارم هشدار و گزارش‌های استفاده را داشته باشد.
 • اپلیکیشن موبایل: استفاده از اپلیکیشن‌های اندروید و IOS کار ردیابی را راحت‌تر می‌کند. در صورت نصب اپلیکیشن ردیابی، اعلان‌های سرعت، محدوده امن در داخل / خارج می‌توانند فوراً در تلفن هوشمند نمایش داده شوند.
 • تاریخچه مسیر: پلتفرم‌های ردیابی داده‌های مکانی را ضبط و ذخیره می‌کنند تا مسیرهایی که قبلاً طی شده را روی نقشه نشان دهند. داده‌های مسیر حداقل باید 1 ماه در پلتفرم ردیابی (ابر) ذخیره شوند.

پشتیبانی فنی ردیاب خودرو

برخی از تولیدکنندگان، پشتیبانی مستقیم تلفنی و برخی دیگر چت یا ایمیل دارند. دستگاه‌های ردیابی، دستگاه‌های پیشرفته‌ای هستند و حداقل دانش فنی پایه‌ای را لازم دارند. اطمینان حاصل کنید که تا زمانی که یاد می‌گیرید چطور از دستگاه استفاده کنید، شرکت تولیدکننده پشتیبانی دارد.

ضمانت: ارائه ضمانت‌نامه حدود 1-2 ساله از سوی شرکت سازنده ضروری است. اطمینان حاصل کنید که شرکت سازنده در مورد تعویض دستگاه‌های معیوب ضمانت ارائه می‌کند و حتی برای تعمیر دستگاه مشکلی نخواهید یافت.

پشتیبانی فنی

قیمت‌ ردیاب خودرو

معمولاً دستگاه‌های ردیاب در کشوری مانند انگلستان به قیمت حدود 50 تا 250 پوند فروخته می‌شود. بسته به مارک، خدماتی که ارائه می‌دهد، پوشش بین‌المللی، تراشه GPS، طراحی و عمر باتری این هزینه متفاوت خواهد بود. ردیاب‌های GPS به یک سرویس سلولی و نرم‌افزاری نیاز دارند، بنابراین هزینه خدمات ماهانه آن‌ها را نیز باید پرداخت کنید.

 • هزینه ردیاب: هزینه اولیه خرید یک دستگاه ردیاب حدود 50 تا 250 پوند (قیمت مرجع) است. هنگام خرید مطمئن شوید به ازای هزینه‌ای که می‌پردازید چه خدماتی دریافت خواهید کرد.
 • هزینه اشتراک ماهانه: اگر از خدمات نرم‌افزاری و سلولار در انگلستان استفاده کنید، باید هزینه بین 5 تا 25 پوند در ماه بپردازید. برخی شرکت‌ها هزینه خدمات تلفن همراه (سلولار) دریافت نمی‌کنند، بنابراین در مورد اینکه هزینه خدمات ماهانه شامل چه چیزهایی هست نیز سؤال کنید.

در پایان: فناوری پیشرفته‌ای که به ما امکان ردیابی یک شی‌ء بر روی سطح زمین با استفاده از ماهواره‌ها را می‌دهد، سال‌ها است که به عموم مردم عرضه‌شده است. با استفاده از یک ردیاب GPS برای ردیابی عزیزان خود، آرامش خاطرخواهید داشت که می‌دانید در هرزمانی کجا هستند. برای اطمینان از ایمن بودن کودک، می‌توانید در هر زمان برای یافتن فرزندتان نقشه را نگاه کنید و قادر خواهید بود با استفاده از وسیله ساده‌ای مانند موبایل خود این کار را انجام دهید. حداقل ده ها مدل ردیاب در بازار وجود دارد، بنابراین قبل از خرید حتماً از راهنمای ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.