معرفی بهترین پتوی مسافرتی

 از مهمترین کالاهای مرتبط با خواب پتو است. پتو انواع مختلفی دارد. شما در هر فصلی می‌توانید پتویی داشته باشید که مناسب با آن فصل باشد. جنس پتوها عبارتند از پلی استر، پشم شیشه، کرک، پنبه و ... . این کالای مهم که تقریباً استفاده از آن شخصی نیز هست دارای تولیدات داخلی و خارجی هم هست.

این کالا از کشورهایی چون، چین، ایتالیا، ترکیه نیز وارد می‌شود. اما پتوهای مسافرتی از آن نوع پتوهایی هستند که در قالبهای یک نفره و دونفره وارد بازار شده و به دلیل کم حجم و سبک بودن قابلیت حمل و نقل بسیار راحت‌تری را دارند. این پتوها فضای کمتری را اشغال می‌کنند و به راحتی نیز شستشو می‌شوند. پتوهای مسافرتی از نظر نوع و شکل ظاهر نیز به دسته‌بندی زیر تقسیم می‌شوند. حوله‌ای، ژله‌ای، مخملی و گل برجسته، پتوهای بافتنی، پتوهای ارگانیک و ...

پتوهای مسافرتی علی‌رغم اسمی که دارند فقط و فقط کار پتو را در مسافرت انجام نمی‌دهند. این پتوها به عنوان زیراندازی نرم در مسافرت، یا به عنوان روتختی برای تختهای یک نفره و دونفره، یا به عنوان یک پتوی دم دستی بر روی مبل‌ها مصرف دارند. کارآیی این نوع پتوها بسیار است. در ادامه با چندمدل از بهترین پتوهای مسافرتی آشنا خواهید شد.

پتو مسافرتی مدل PD15 سایز 220x220 سانتی متر

4

پتو مسافرتی مدل PD15 با ابعاد 220 در 220 سانتی‌متر و بسیار سبک وزن است. جنس این پتوی مسافرتی از پلی‌استر بوده و مناسب برای دو نفر است. این پتوی مسافرتی به راحتی قابلیت شستشو با ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد. این پتوی مسافرتی بسیار لطیف و با کیفیتی عالی است. 

پتو مسافرتی ویکتوریا مدل هیراد کد A02 سایز 205×140 سانتی متر

4
محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

پتو مسافرتی ملک مدل ND 014 سایز 240x200 سانتی متر

4.1

پتو مسافرتی ملک مدل ND 014 سایز 240 در 220 سانتی‌متر است. وزن این پتوی مسافرتی یک کیلو و نیم و جنس آن هم از پلی‌استر است. این پتوی مسافرتی مناسب برای دو نفر بوده. و سبک و کم‌حجم، کیفیت عالی، بسیار نرم و لطیف است. این پتوی مسافرتی تک رنگ بوده و به هیچ وجه پرزدهی ندارد. از این پتوی مسافرتی شما می‌توانید به عنوان پتو یا روتختی در منزل و یا مسافرت استفاده کنید. 

این پتوی مسافرتی به راحتی قابلیت شستشو با با ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد. 

پتو مسافرتی مدل شکم بره ای سایز 220x240 سانتی متر

4

پتو مسافرتی مدل شکم بره‌ای را با ابعاد220 در 240 سانتی‌متر در تصویر بالا ملاحظه می‌نمایید. وزن این پتوی مسافرتی دو کیلو و هشتصد گرم است. جنس این پتوی مسافرتی پلی‌استر ایت و مناسب برای دو نفر است. این پتوی مسافرتی به راحتی قابلیت شستشو با ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد.

این پتوی مسافرتی بسیار زیبا، بسیار نرم و لطیف با گرمای زیاد است. این پتوی مسافرتی ساخت چین است.


پتو مسافرتی مدل SH413 سایز 155x210 سانتی متر

4.2
محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

پتو مسافرتی مدل PK28 سایز 150x210 سانتی متر

4.7

پتوی مسافرتی مدل PK28 با سایز150 در 210  سانتی‌متر با وزن یک کیلوگرم است. جنس این پتوی مسافرتی زیبا و خوش رنگ از پلی استر است. این پتوی مسافرتی مناسب برای یک نفر بوده و به راحتی قابلیت شستشو با  ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد. این پتوی مسافرتی بسیار لطیف بسیار نرم باکیفیت عالی است. 

پتو مسافرتی طرح Ferrari مدل k1 سایز 150x200 سانتی متر

4.3

پتو مسافرتی طرح Ferrari مدل k1 سایز 150در 200 سانتی‌متر که مناسب برای یک نفر و طرحی پسرانه دارد را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. وزن این پتوی مسافرتی حدود 650 گرم بوده و جنسی از پلی‌استر دارد. 

این پتوی مسافرتی با طرح ماشین قابلیت شستشو با ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد. این پتوی مسافرتی بسیار لطیف است.

پتو ایکیا مدل Polarvide

4.1

پتو ایکیا مدل Polarvide ابعادش 170 در 130 سانتی‌متر است. وزن آن حدود 558 گرم بوده و جنس آن پلی‌استر و مناسب برای یک نفر است. این پتوی مسافرتی مناسب برای یک نفر بوده و به راحتی قابلیت شستشو با ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد. لازم به گفتن است این پتوی مسافرتی را در دمای 40 درجه سانتی‌گراد شستشو کنید.

پتو مسافرتی مدل C5 سایز 160x220 سانتی متر

4.5

پتوی مسافرتی مدل C5 در سایز 220 در 160 سانتی‌متر و مناسب برای یک نفر طراحی شده است. این پتوی مسافرتی از پلی‌استر بافته شده که برای فصل پاییز گرمای بسیار مطلوبی را برای شما فراهم می‌آورد.این پتوی مسافرتی را شما حتی می‌توانید با آب سرد شستشو کنید. این پتو با سرعت خشک می‌شود. این پتو را می‌توان با خیالی آسوده با ماشین لباسشویی شست‌و‌شو (آب سرد) کرد. برای ضد الکتریسته شدن این پتو شما می‌توانید از مواد نرم‌کننده استفاده کنید. 

پتو مسافرتی مدل C5 دارای لطافت خاصی است و استفاده از آن لذت‌بخش است.

پتو برجسته نرمینه مدل Sarvin سایز 210x150

3.6

پتو برجسته نرمینه مدل Sarvin سایز 210 در 150 است. این پتوی برجسته وزنی حدود یک کیلوگرم دارد. جنس این پتو هم از پلی استر است. این پتوی مسافرتی مناسب برای یک نفر بوده و به راحتی قابلیت شستشو با ماشین لباس‌شویی و با دست را دارد.

این پتو را شما در داخل ساک تحویل خواهید گرفت. این پتوی مسافرتی لبه دوزی شده و ضد حساسیت است. همچنین بسیار نرم و سبک است. 

پتو مسافرتی کالای خواب متین یکنفره مدل ژله ای 7

3.4

پتو مسافرتی کالای خواب متین یکنفره مدل ژله‌ای 7 با ابعاد 200 در 150 سانتی‌متر و با وزنی حدود یک کیلوگرم است. جنس این پتوی مسافرتی ژله‌ای از جنس پلی‌استر و مناسب برای یک نفر با قابلیت شستشو با  ماشین لباس‌شویی و یا با دست است. رنگ این پتوی مسافرت ژله‌ای ثابت و پرزدهی هم ندارد.  

چه نکاتی را برای خرید پتوهای مسافرتی باید در نظر داشت؟

  • اولین موردی که باید به آن توجه کرد بودجه مورد نظر شماست. توجه کنید تا چه مبلغی را می‌خواهید برای این خرید کنار بگذارید. هرچه مبلغ شما بیشتر باشد تنوع شما در انتخاب بیشتر خواهد بود.
  • مورد بعدی برای انتخاب پتوی مسافرتی، یک نفره یا دونفره بودن آن است. نیاز شما کدام است؟ پتوی مسافرتی یک نفره می‌خواهید یا دونفره. 
  • مورد دیگر، برندهای موجود در بازار این پتوهای مسافرتی است. آیا شما برند خاصی را برای این مورد خرید در نظر دارید؟ در حال حاضر تولیدات داخلی و ایرانی پتوهای مسافرتی با کیفیت خوبی در بازار عرضه می‌شوند.
  • رنگ و طرح را فراموش نکنید. اگر قصد دارید از این پتوهای مسافرتی به عنوان روتختی استفاده کنید مطابق با دکوراسیون منزل و اتاق خوابتان آن را انتخاب کنید. این پتوها در رنگ و طرح‌های بسیار زیاد و فراوانی موجودند. 
  • از آنجایی که این پتوها سبک هستند و به راحتی در ماشین لباس‌شویی جا می‌شوند از این جهت خیالتان راحت باشد که نکات بهداشتی آن را به راحتی می‌توان رعایت کرد. 

روش نگهداری از پتو و پتوهای مسافرتی چگونه است؟

اگر قصد دارید پتو بخرید چه مسافرتی چه هرنوع پتویی، به برچسب‌های روی پتو دقت کنید. حتما پتویی را بخرید که قابلیت شستشو داشته باشد.

از آنجایی که از پتوهای مسافرتی در طی سفر و در زمان پیک‌نیک رفتن استفاده می‌شود دفعات شستشوی آن بیشتر است. و به دلیل رعایت نکات بهداشتی این مدل پتوها بیشتر در معرض نور خورشید قرار داده می‌شوند. از این جهت پتویی را بخرید که قابلیت شستشو با ماشین لباس‌شویی و دستی را داشته باشد و سریع کهنه و پاره نشود. 

همانطور که قبلا هم گفته شد از این پتوها در زمان پیک‌نیک رفتن هم استفاده می‌شود و چون ممکن است به عنوان زیرانداز نیز استفاده شود ممکن است که خس و خاشاک زیادی را با گرد و غبار به خود جلب کند. قبل از شستشو دقت کنید که این‌ها از پتو جدا شده باشد.

از آنجا که پتوهای مقرون به صرفه معمولاً از جنس پلی‌استرند دارای اصطکاک زیادی نیز هستند. در هنگام شستشو حتمن از نرم کننده استفاده کنید تا اصطکاک کمتری در زمان استفاده ایجاد کند. 

بهترین جنس برای پتوی مسافرتی چه جنسی است؟

 پتوها از جنس‌های مختلف تولید می‌شوند. بررسی نرمی، راحتی، سهولت تمیز کردن، دوام و موارد دیگر به شما ایده‌ای از پتوی ایده‌آل برای نیازهای شما می‌دهد. به عنوان یک قاعده، یک پتو ایده‌آل اساساً باید به شما احساس راحتی بدهد و باید از حرارت خوبی برخوردار باشد. برخی از مواد متداول مورد استفاده برای تولید یک پتو مسافرتی خوب شامل  نایلون، پنبه، پلی استر، پشم و سایر موارد است. هر ماده ویژگی‌های مختلفی دارد و  راحتی و گرما را به سطوح مختلفی می‌بخشد. مثلا اگر نرمی پتو برای شما مهم است می‌توانید از پتوی خود را از جنس مخمل یا پنبه تهیه کنید. 

اندازه مناسب برای پتو مسافرتی چقدر باید باشد؟

هر فرد از نظر جسمی منحصر به فرد است. اندازه پتو نمی‌تواند ثابت باشد و باید با توجه به نیازهای شخصی هر فرد متفاوت باشد. در حالی که اندازه مناسب برای پتو سفر خود را انتخاب می‌کنید، دو معیار وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در مرحله اول، بعد از باز شدن پتو برای استفاده و در مرحله دوم، اندازه بسته بندی شده یک پتو است. اندازه بهینه‌ای که هر دو این معیارها را پوشش دهد، باید اندازه پتوی مناسب شما باشد.

وزن مناسب برای پتو مسافرتی چقدر است؟

وزن در یک پتوی مسافرتی می‌تواند هم خوب باشد هم بد. ممکن است پتوی مسافرتی شما سبک باشد اما گرمای کافی را ایجاد نکند. یا اینکه  پتو سنگین باشد که در این صورت هدف پتو مسافرتی بودن را نادیده می‌گیرد.

یک پتوی مسافرتی اساساً باید به اندازه کافی سبک باشد تا بتوانید به راحتی آن را حمل کنید و به اندازه کافی ضخیم باشد تا گرمای کافی به شما بدهد. وزن پتوها بسته به ضخامت، اندازه کلی و مواد استفاده شده برای ساخت آن متفاوت است. در حالت ایده آل، وزن پتوهای مسافرتی بین نیم کیلوگرم تا 2 کیلوگرم است،اما یک پتو متوسط می تواند 1 کیلوگرم وزن داشته باشد که به راحتی در چمدان شما جای بگیرد. 

بهترین مارک پتوی مسافرتی کدام است؟

تقریباً تعداد بی‌شماری مارک و طرح پتو در بازار موجود است و جدا کردن یکی از آنها غیرممکن است. هر فرد با توجه به نیازهایی که از یک پتوی مسافرتی دارد انتخاب متفاوتی دارد. برای یافتن بهترین پتو مسافرتی، تمام فاکتورها را بسنجید و 3 پتو برتر را که متناسب با نیاز شما هستند مقایسه کنید. سپس یکی را انتخاب کنید که تمام نیازهای سفر شما را برآورده کند.

آیا پتوهای مسافرتی برقی و سیم دار قابل شستشو هستند؟

بیشتر پتوهای مدرن طراحی شده، سازگار با ماشین هستند از جمله پتوهای برقی. در حالی که تولیدکنندگان ممکن است چرخه شستشوی کامل را برای جلوگیری از فرسودگی یا استفاده بیش از حد از سیمها توصیه نکنند، اما شستشوی سریع و ظریف یا ملایم پتو برقی امکان پذیر است. مانند شستن سایر پتوها....

سخن آخر: همانطور که در طی این مقاله بارها و بارها اشاره شد، مقرون به صرفه‌ترین پتوهای مسافرتی از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند. دارای پرز هستند و برای کنترل کردن و اصطکاک این مساله از نرم کننده‌ها استفاده کنید و آنها را با دمای آبی تا حدود 40 درجه شستشو کنید.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)