شارژر فندکی: خرید و قیمت 20 مدل شارژر ماشین( شارژر فندکی موبایل)

شارژر فندکی چیست؟

شارژر فندکی ماشین یا شارژر ماشین، یک دستگاه الکترونیکی کوچک است. این دستگاه که از یک سمت، داخل محفظه فندک خودرو متصل شده و از یک طرف، دارای یک پورت ورودی USB است که از باتری خودرو تغذیه کرده و موبایل یا هر وسیله دیگر شارژی که دارای شارژ USB است را شارژ می کند.حداقل ولتاژ ورودی این دستگاه 12 ولت و حداکثر 24 ولت می‌باشد و خروجی آن، حداکثر 5 ولت است.

بهترین مارک شارژر فندکی ماشین

 برند سازنده شارژر فندکی یکی از نکاتی است که تاثیر مستقیم بر کیفیت و کارایی شارژر ماشین دارد. در حال حاضر بهترین و پرفروش ترین مارک های سازنده این دستگاه عبارتند از: شارژر فندکی سامسونگ، تسکو، شارژر فندکی شیائومی،الدینیو و شارژر فندکی انکر که در ادامه این مطلب، چند مدل از بهترین های این دستگاه را معرفی کرده ایم.

ترفندهای مهمی که قبل از خرید انواع شارژر فندکی باید بدانیم

یکی از دغدغه های بیشتر مردم در عصر حاضر، شارژ بودن موبایل است. چرا که تلفن همراه، به بخش خیلی بزرگی از زندگی ما تبدیل شده و وابستگی زیادی را در روزمره مان ایجاد کرده است. حال فرض کنید درحال رانندگی در خودروی خود در یک مسیر طولانی بوده و در انتظار یک تماس ضروری هستید، اما موبایل شما درحال خاموش شدن است! اینجاست که تکنولوژی به دادمان میرسد. شارژر فندکی ماشین، در چنین مواقعی می تواند نقش بسیار بزرگی ایفا کند. 

از طرفی دیگر باتوجه به تنوع انواع موبایل یا دستگاه های الکترونیکی دیگر و همچنین، تنوع در انواع مختلف این دستگاه، ممکن است خرید شارژر فندکی کمی سخت شود. پس این مقاله سایت چی بگیر را از دست ندهید تا هرچیزی که لازم است در مورد خرید این دستگاه کوچک و کاربردی بدانید را به شما بگوییم.

شارژر فندکی ریمکس مدل Type-C RCC-228نوع خروجی
 USB Type C
تعداد خروجی
1
شدت جریان خروجی
1.5 تا 3 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد

شارژر فندکی مدل YSY-395KCنوع خروجی
 USB 3
تعداد خروجی
3
شدت جریان
1.5 تا 3.1 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد

شارژر فندکی تسکو مدل TCG 31 به همراه کابل microUSBنوع خروجی
USB 2
تعداد خروجی
2
شدت جریان
1 تا 2.1 آمپر
قابلیت  فست شارژ
ندارد
توضیحات بیشتر
دارای کابل میکرو USB و جریان ورودی 12 تا 24 ولت

شارژر فندکی انکر مدل A2727 Powerdrive2 Alloyنوع خروجی
USB 3
تعداد خروجی
2
شدت جریان
1.5 تا 4.8 آمپر
قابلیت  فست شارژ
دارد
جنس بدنه
آلومینیوم

شارژر فندکی پرووان مدل PCG17C به همراه کابل USB-Cنوع خروجی
USB 2
تعداد خروجی
2
شدت جریان
2.4 آمپر
قابلیت فست شارژ
ندارد
توضیحات بیشتر
دارای یک کابل USB Type C - جریان ورودی 12 تا 24 ولت

شارژر فندکی شیائومی مدل CC07ZM 1A1Cنوع خروجی
USB 3 - USB Type C
تعداد  خروجی
2
شدت جریان
2 تا 3 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد

شارژر فندکی و پخش کننده بلوتوث شیائومی مدل ROIDMI BFQ04RMنوع خروجی
USB 2
تعداد خروجی
2
شدت جریان
2.4 تا 3.8 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
دارای سیستم ایمنی و محافظ در برابر نواسانات برق، حرارت و قابلیت جلوگیری از آسیب دیدگی باتری گوشی - قابلیت اتصال  به موبایل و ضبط خودرو از طریق بلوتوث و رادیو FM
جنس بدنه
تمام فلزی

شارژر فندکی الدینیو مدل C503Q همراه با کابل Type-Cنوع خروجی
USB 2
تعداد  خروجی
2 عدد
شدت جریان
3 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
دارای کابل Type C

شارژر فندکی انکر مدل A2310 PowerDrive 2نوع خروجی
USB 3
تعداد خروجی
2
شدت جریان
2.4 تا 4.8  آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
دارای سیستم ایمنی و محافظ در برابر نواسانات برق، حرارت و قابلیت جلوگیری از آسیب دیدگی باتری گوشی - ولتاژ ورودی 12 تا 24 ولت

شارژر فندکی باسئوس مدل Grainنوع خروجی
 USB 2
تعداد خروجی
2
شدت جریان
3.1 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد

شارژر فندکی مدل LZ-681 به همراه کابل تبدیل MICROUSBنوع خروجی
USB 3
تعداد خروجی
2
شدت جریان
1.6 تا 3.1 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
دارای سیستم ایمنی و محافظ در برابر نواسانات برق، حرارت و قابلیت جلوگیری از آسیب دیدگی باتری گوشی - دارای نورپردازی LED - دارای یک عدد کابل Type C

شارژر فندکی باسئوس مدل CRNBQ-01نوع خروجی
USB 2 - Type C - دو عدد پریز برق با توان خروجی 150 وات
تعداد خروجی
4
شدت جریان
2 آمپر به بالا
قابلیت فست شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
علاوه بر پورت ورودی USB این دستگاه  دارای دو پریز برق بوده که می توانید دستگاه  های بزرگ تر مانند جارو شارژی و... را با آن شارژ نمایید.

شارژر فندکی تسکو مدل TCG35 به همراه کابل تبدیل MicroUSBنوع خروجی
USB 3 - Type C
تعداد خروجی
3
شدت جریان
1.5 تا 3 آمپر
قابلیت فست شارژ
ندارد
توضیحات بیشتر
دارای  یک کابل میکرو USB

شارژر فندکی سامسونگ مدل EP-L5300XBEGWW به همراه کابل تبدیل USB-Cنوع خروجی
USB 3 - Type C
تعداد  خروجی
2
شدت جریان
3 آمپر
قابلیت فست  شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
دارای سیستم ایمنی و محافظ در برابر نواسانات برق، حرارت و قابلیت جلوگیری از آسیب دیدگی باتری گوشی - قابلیت شارژ لپ تاپ -

شارژر فندکی سامسونگ مدل EP-L1100WBEGWW به همراه کابل تبدیل USB-C/microUSBنوع خروجی
USB 3 - Type C
تعداد خروجی
2
شدت جریان
1.67 تا 2 آمپر
قابلیت فست شارژ
دارد
توضیحات بیشتر
دارای کابل USB و میکرو USB و Type-C

قبل از خرید شارژر موبایل ماشین به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از خرید این دستگاه، حتما باید به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید بهترین بهره را از این دستگاه ببری و همچنین، از آسیب جدی باتری موبایل، دوربین و... خود جلوگیری کنید.

خرید شارژر فندکی موبایل

جریان خروجی شارژر فندکی

اصلی ترین موردی که قبل از خرید شارژر ماشین باید به آن توجه کنید، میزان جریان خروجی آن است. همانطور که گفتیم، این دستگاه، میزان ولتاژ باتری خود رو را تا 5 ولت کنترل می کند که این مقدار، برای شارژ کردن دستگاه هایی مانند موبایل، تبلت، دوربین و... بسیار مناسب است. همچنین باید به جریان متناسب با باتری گوشی نیز توجه کنید. انواع باتری موبایل های عادی، معمولا از جریانی بین 1 آمپر، 1.5 آمپر و 2.1 آمپر پشتیبانی می کنند.

 پس هنگام خرید دستگاه مورد نظر خود، به شدت جریان خروجی دقت کنید. اگر این میزان از مقدار آمپر موبایل شما کمتر باشد، مدت زمان و قدرت شارژ کاهش یافته و اگر بیشتر از حد موبایل شما باشد، باعث آسیب دیدگی و کاهش عمر باتری دستگاه شما خواهد شد.

نوع خودرو

سبک یا سنگین بودن خودرو نیز، در انتخاب بهترین شارژر ماشین، تاثیرگذار است. خودرو های سبک معمولا دارای خروجی 12 ولت هستند. اما خودرو های سنگین و کامیون، تا 24 ولت ممکن است اختلاف ولتاژ خروجی داشته باشند. پس هنگام خرید این دستگاه، به این نکته نیز باید دقت کنید. اگر ماشین سنگین سوار هستید، دستگاهی را باید انتخاب کنید که 24 ولت ورودی را پشتیبانی کند. در غیر این صورت، مدل های 12 ولتی کفایت می کند.

قابلیت فست شارژ یا شارژ سریع

برخلاف گوشی های معمولی که در قسمت قبلی به میزان آمپر ورودی آن ها اشاره کردیم، باتری موبایل هایی که دارای قابلیت فست شارژ هستند، از جریان ورودی بیشتری (تا 3 آمپر) برای افزایش سرعت شارژ پشتیبانی می کنند. پس اگر تلفن همراه شما، دارای قابلیت فست شارژ است، حتما شارژر فندکی که از این قابلیت پشتیبانی می کند تهیه کنید. این مدل، با تکنولوژی فست شارژ سازگار بوده و بالا بودن جریان خروجی آن، هیچ آسیبی به موبایل شما نمی زند. 

تعداد خروجی های شارژر فندکی موبایل

تعداد خروجی های شارژر فندکی ماشین، کاملا بستگی به نیاز شما دارد. اگر در بیشتر مواقع، با دوستان یا خانواده خود از خودرو استفاده می کنید، بهتر است دستگاهی با تعداد خروجی های بیشتر تهیه کنید. اما اگر نیاز شما، در حد یک دستگاه است، خرید شارژر فندکی ماشین با تعداد خروجی های بیشتر، برای شما به صرفه نیست.

جنس بدنه و کیفیت شارژر داخل ماشین

جنس بدنه این دستگاه، معمولا فلزی یا پلاستیکی است. مدل های فلزی معمولا دوام و زیبایی بیشتری نسبت به انواع پلاستیکی دارند که این موضوع، روی قیمت شارژر فندکی نیز تاثیر گذار است. انواع فلزی قیمت بالاتری نسبت به انواع پلاستیکی دارند. همچنین کیفیت ساخت، استاندارد های لازم و کیفیت ورودی و خروجی این دستگاه خیلی مهم است. چرا که قرار است موبایل خود را به آن وصل کنید و اگر دستگاه غیراستاندارد باشد، ممکن است در طولانی مدت دچار خرابی و نوسان شده و به تلفن همراه شما آسیب جدی وارد کند.

اندازه و ابعاد شارژر ماشین

این نکته نیز یکی دیگر از نکاتی است که قبل از خرید شارژر فندکی موبایل باید به آن توجه کنید. دستگاهی که اندازه آن با محل قرارگیری فندک خودروی شما نامتناسب باشد، ممکن است موقع تعویض دنده یا استفاده از ضبط خودرو، دست و پای شما را بگیرد. 

قابلیت پخش موسیقی

برخی از مدل های این دستگاه، دارای قابلیت پخش موسیقی از طریق حافظه جانبی یا بلوتوث نیز هستند. پس علاوه بر شارژ کردن گوشی، دوربین یا تبلت خود، می توانید به وسیله این دستگاه، موسیقی نیز گوش دهید.

قیمت شارژر فندکی

قیمت این دستگاه، به تعداد خروجی USB، جنس بدنه، مارک، قابلیت پخش موسیقی، نورپردازی و عوامل این چنینی دستگاه بستگی دارد. البته اصالت کالا نیز در تعیین قیمت شارژر فندکی بی تاثیر نیست. باتوجه به حساسیت کاربرد این دستگاه، حتما شارژر فندکی اصل تهیه کنید. چون ممکن است با خرید یک دستگاه فیک و بی کیفیت، به گوشی موبایل خود آسیب بزنید و در این صورت، متحمل هزینه های اضافی خواهید شد.

معایب شارژر فندکی

استفاده از شارژر فندکی ماشین به خودی خود مشکل خاصی ندارد. اما در برخی از مواقع، ممکن است دچار آسیب به باتری خودرو یا تلفن همراه شما شود. 

معایب استفاده از شارژر فندکی
  • معمولا در خودرو های قدیمی،ممکن است جریان برق دچار نوسان شده و دچار آسیب جدی به باتری موبایل شما شود.

  • شارژر فندکی بی اصالت و تقلبی، به دلیل نداشتن استاندارد های لازم، ممکن است در طولانی مدت به گوشی موبایل شما، صدمه وارد کنند. پس خرید شارژر فندکی اصل، شما را از این مشکلات دور نگه می دارد.

  • اگر از شارژر ماشین، هنگام خاموش بودن خودرو استفاده کنید، احتمال آسیب دیدن به باتری خودرو و خالی کردن باتری، بالا می رود. پس حتما هنگام روشن بودن خودرو از این دستگاه استفاده کنید.

  • همچنین زمانی که می خواهید خودرو را روشن کنید، دستگاه را از جای فندک خارج کنید. چون لحظه استارت زدن، ممکن است جریان اضافی وارد شارژر شود و در صورت متصل بودن گوشی، احتمال آسیب جدی به موبایل و یا خود شارژر وجود دارد.

نحوه کار با شارژر فندکی چگونه است؟

فقط کافی است تا دستگاه را، در محل فندک خودرو قرار دهید و مطمعن شوید به طور کامل در جای خود قرار گرفته است. سپس می توانید کابل شارژ را به درگاه USB آن متصل کرده و گوشی، تبلت یا دوربین خود را شارژ کنید.

شارژر ماشین چند ولت باید باشد؟

همانطور که قبل تر اشاره شد، این دستگاه را باید متناسب با جریان ورودی موبایل خود انتخاب کنید. شارژر ماشین، معمولا میزان ولتاژ 12 تا 24 ولت را دریافت کرده و آن را به 5 ولت برای خروجی تبدیل می کند که این ولتاژ، برای شارژ کردن دستگاه های مختلف مناسب است. 

آیا شارژر فندکی ماشین، به باتری خودرو آسیب می زند؟

در صورتی که از شارژر فندکی، هنگام خاموش بودن خودرو استفاده کنید، می تواند باعث آسیب به باتری خودرو شود. همچنین در خودرو های قدیمی، هنگام استارت زدن، اگر دستگاه متصل باشد، ممکن است به باتری فشار اضافی وارد شود و در نتیجه، باتری آسیب ببیند.

کلام آخر در مورد خرید شارژر فندکی

در این مقاله از وبسایت چی بگیر، در مورد نحوه کار و عملکرد انواع شارژر فندکی خودرو صحبت کنیم. همچنین سعی کردیم تا تمامی نکات مهمی که قبل از خرید این دستگاه باید بدانید را ذکر کنیم تا در خریدتان دچار مشکل نشوید. اگر قصد خرید این دستگاه را دارید، حتما تمامی مواردی که در این مقاله گفته شد را در نظر بگیرید و متناسب با نیاز خود، بهترین دستگاه را برای خود انتخاب کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.