راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه‌ی هوای خانگی

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه‌ی هوای خانگی

اکثر ما بخاطر مشکل همیشگی و بی­‌پایان وجود گرد و غبار در خانه­‌هایمان رنج می‌­بریم. هرچقدر هم  تمیزکاری کنیم و گرد و غبار را پاک کنیم کمکی نمی­‌کند و به معنای واقعی کلمه می­‌توانید ذرات شناور و معلق در هوا را ببینید.

خوشبختانه، امروز یک راه حل برای این مشکل وجود دارد، تصفیه کننده­­ هوا. این راه‌حل­های مناسب و مقرون به صرفه ادعا می­‌کنند که میزان ذرات معلق موجود در اتاق شما به طرز چشمگیری کاهش می­‌یابد و کیفیت هوا را نیز بهبود می بخشند. این دستگاه­‌ها یک فناوری جدید هستند و ویژگی­‌هایی در مورد آن­ها وجود دارد که شما باید قبل از بیرون رفتن و خریدن یکی از آن­ها، از این ویژگی­‌ها آگاه باشید.

دلایل خرید دستگاه تصفیه‌ی هوا چیست؟

 دستگاه تصفیه هوا جایگزین جاروبرقی نیست. این دستگاه قرار نیست همه­‌ی کثیفی‌ها را جمع کند و کف زمین را تمیز کند. هدف اصلی آن استفاده از فن­‌ها و عبور دادن هوا از طریق فیلترهایی است که ذرات مختلف را از هوا جدا می­‌کنند. این بدان معنی است که دستگاه تصفیه هوا برای تمیز کردن هوا از دود، گرد و غبار، بو، گرده و سایر موارد اینگونه است.

 برای چه مکان­‌هایی باید از تصفیه کننده­‌ی هوا استفاده کنیم؟

برای چه مکان­‌هایی باید از تصفیه کننده­‌ی هوا استفاده کنیم؟

تاثیر دستگاه تصفیه­‌ی هوا زمانی که در فضایی با در و پنجره­‌ها­ی بسته قرار داشته باشد بیشتر است، و اگر گرد و غبار از پنجره به داخل بوزد هدف و کار دستگاه را بهم می­‌ریزد و مشکل ایجاد می­‌کند.

دستگاه­‌های تصفیه هوا به ندرت طی 15 تا 30 دقیقه هوا را در اتاق شما تصفیه می­‌کنند، بنابراین شما باید دستگاه را برای چندین ساعت در یک اتاق واحد نگه دارید، و نباید آن را از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید. وقتی یک­بار هوا تصفیه شد و کیفیت هوا بهبود پیدا کرد، می­‌توان دستگاه را روی آن حالت تنظیم کرد. یک ایده خوب این است که دستگاه تصفیه هوا را در شب روشن نگه­‌ دارید.

معیارهای خرید بهترین دستگاه تصویه هوا

انتخاب ظرفیت مناسب دستگاه تصویه هوا 

 هیچ پارامتر دقیقی وجود ندارد که به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام دستگاه تصفیه هوا برای اتاق شما مؤثرتر است.  اصطلاحات مورد استفاده­‌ی سازندگان عبارتند از: 

  •  تغییر نرخ هوا  
  •  نرخ تحویل هوای پاک 

هر چه ارزش و قیمت دستگاه تصفیه‌ی هوا بیشتر باشد، تصفیه کننده هوا از ظرفیت بالاتری نیز برخوردار است. حتی ممکن است برخی از تولید کنندگان به شما بگویند که ظرفیت دستگاه چقدر است و چه میزان از هوا را می­‌تواند تصفیه کند. هرچه ظرفیت دستگاه بیشتر باشد مقدار هوای بیشتری را تصفیه می­‌کند.

بیشتر عملکردهای دستگاه تصفیه‌ی هوا به مشارکت تعداد فن‌ها، اندازه، سرعت و فیلترهای آن­ها بستگی دارد. دستگاه تصفیه­‌ی هوا با کارایی بالاتر، صرفا به فرآیند تمیز کردن هوا سرعت بیشتری می­‌بخشد، اما به همان اندازه که گفته می‌شود مهم و با اهمیت نیست، پس فقط یک دستگاه با ظرفیت مناسب برای اتاق خود  انتخاب کنید.

 فیلترهای دستگاه تصفیه‌ی هوا 

فیلترهای دستگاه تصفیه‌ی هوا

 دستگاه­‌های تصفیه هوا با یک دسته از فیلترهای کامل ارائه می‌­شوند که می‌­توانند انواع ذرات را فیلتر کنند. داشتن تعداد بیشتری از این فیلترها به طور معمول احساس امنیت و تمیزی خوبی را به شما می‌­دهد.

اکثر محصولات دارای فیلتر HEPA هستند که ذرات بسیار ریز را از هوا پاک می­‌کنند. همچنین کلاس­‌های مختلفی از پیش فیلتر وجود دارد که ذرات کمی بزرگتر را فیلتر می­‌کنند.

 برخی محصولات از لامپ­‌های UV استفاده می‌کنند که باکتری‌های آلی را نیز از بین می‌برند. این ویژگی‌هادر محصولات گران قیمت‌تر یافت می‌شوند. یکی دیگر از ویژگی‌های مدل­های پیشرفته فیلتر یونیزه کننده است که می‌تواند به استقرار ذرات بسیار ریز در هوا کمک کند.

فیلترهای کربن فعال نیز برای از بین بردن بوی هوا طراحی شده‌­اند. 

هرچه فیلترها بیشتر باشد بهتر است، اما پیشنهاد می­‌کنیم شما فقط به این توجه کنید که به رفع چه نوع آلودگی­‌هایی احتیاج دارید و پولتان را صرف فیلترهایی که ممکن است حتی احتیاجی به آن­ها نداشته باشید، نکنید.

معرفی بهترین دستگاه‌های تصفیه هوای موجود در بازار

تصفیه کننده هوا هانی ول مدل Air Touch

تصفیه کننده هوا هانی ول مدل Air Touch

اطلاعات بیشتر و خرید

دستگاه تصفیه‌ی هوای هانیول قادر است مساحت 24 تا 32 مترمربع را پوشش دهد. دارای سه فیلتر کربن فعال، گردو خاک و هپاH-11 است. و حداقل صدایی که تولید می‌کند 53 دسی‌بل است. عملکرد بخور ندارد و دارای دستگاه یون ساز می‌باشد. فیلتراسیون این دستگاه فوق پیشرفته است. و از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به کم صدا بودن و پنل لمسی و حسگر گرد و غبار این دستگاه اشاره کرد. اگر بخواهیم نقاط ضعف این دستگاه را نام ببریم نداشتن ریموت کنترل می‌تواند تنها نکته‌ی منفی این دستگاه باشد.

تصفیه کننده هوا سامسونگ مدل AC-G35

تصفیه کننده هوا سامسونگ مدل AC-G35

این دستگاه فضای 32 متر تا 40 متر را پوشش می‌دهد. دارای سه فیلتر برای تصفیه‌ی هوا می‌باشد. فیلتر اولیه، کربن فعال، فیلتر ضدآلرژی و فیلتر هپا. این دستگاه مجهز به نمایشگر خلوص هوا با استفاده از نمایش اعداد بر روی نمایشگر دیجیتال می‌باشد. و دارای قابلیت تنظیم برای بالا بردن سطح پاکیزی می‌باشد. سرعت فن این دستگاه سه حالته است. و سیستم محافظ در مقابل آلرژی دارد. 

اطلاعات بیشتر و خرید

دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل G42

دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل G42

این دستگاه برای فضای 40 تا 48 مترمربع مناسب می‌باشد. دارای 4 فیلتر ضدگرد و خاک، فلزی، بوزدا و VIRUS DOCTOR می‌باشد. صدای تولید شده توسط این دستگاه 48 دسی‌بل است. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به مجهز بودن به قفل کودک، محافظ چندگانه‌ی آلرژی، از بین برنده‌ی بوی‌های نامطبوع و بوی گاز و همچنین دارای حسگر گرد و غبار می‌باشد. این دستگاه سیستم یون ساز و عملکرد بخور ندارد.

اطلاعات بیشتر و خرید

دستگاه تصفیه هوای‌های-تک مدل HI-AP800

دستگاه تصفیه هوای‌های-تک مدل HI-AP800

شعاع تحت پوشش این دستگاه 16 مترمربع است. جنس بدنه‌ی آن از پلاستیک می‌باشد. دستگاه تصفیه‌ی هوای های-تک دارای 5 فیلتر می‌باشد. فیلترهای ضدآلرژی، هپا، از بین برنده‌ی بو و کربن فعال. مجهز به سیستم یون‌ساز و تایمر سه حالته می‌باشد. فیلتراسیون این دستگاه 4 مرحله‌ای می‌باشد. 

اطلاعات بیشتر و خرید

دستگاه تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل AP261


دستگاه تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل AP261

این دستگاه مناسب برای فضای 16 مترمربع است. دارای 6 عدد فیلتر می‌باشد، از حمله نانو نقره، هپا، کربن فعال، کاتالیزور سرد... مجهز به حسگر بو، تایمر و کنترل از راه دور است. صدای تولید شده توسط این دستگاه 30دسیبل می‌باشد. دستگاه تصفیه‌ی هوای آلما پرایم مجهز به سنسور تشخیص بو و یون ساز می‌باشد. همچنین دارای محفظه‌ی خوشبو کننده‌ی هوا است. جنس بدنه‌ی این دستگاه پلاستیک است و قابلیت نصب به دیوار را نیز دارد.

اطلاعات بیشتر و خرید

تعمیر و نگه­داری و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه‌ی هوا

تعمیر و نگه­داری و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه‌ی هوا

دستگاه­های تصفیه هوا از فیلترهایی استفاده می­‌کنند که به مرور زمان کثیف می­‌شوند. این بدان معنی است که یا باید تمیز شوند و یا باید تعویض و با فیلترهای جدید جایگزینشان کنید. پس از همان ابتدا بپرسید که تصفیه کننده­‌ی هوایتان از چه نوع فیلترهایی استفاده می­کند؟ هزینه­‌ی جایگزین کردنشان چقدر است و هر چند وقت یک بار باید این کار را انجام دهید؟

جایگزینی فیلترها معمولاً زیاد هزینه بر نیست. حتی برخی از دستگاه­های تصفیه، فیلترهای قابل شستشو دارند که خودتان می­توانید آن­ها را تمیز کرده و مجدداً در دستگاه تصفیه قرار دهید.

دستگاه تصفیه هوای هوشمند

برخی از دستگاه­‌های تصفیه هوای جدیدتر، با انواع ویژگی­‌های هوشمند ارائه می­‌شوند. این بدان معنی است که اکنون می­‌توانید تصفیه کننده هوا را با استفاده از تلفن خود کنترل کنید. تمام آمار و اطلاعات لازم نیز در دسترس شماست.

بیشتر این تصفیه کننده­‌های هوا از WiFi استفاده می­‌کنند و با روتر خانگی شما ارتباط برقرار می­‌کنند تا اطلاعات را به شما منتقل کنند. این دستگاه­‌های تصفیه هوا ممکن است برنامه­‌هایی را نیز برای دستگاه شما در دسترس داشته باشند.

انتخاب دستگاه تصفیه‌ی هوای بی‌صدا

 دستگاه‌های تصفیه هوا باید برای ساعت‌های طولانی کار می‌کنند، پس خیلی مهم است که فن­‌ها یک صدای دائمی را در تمام طول مدت روشن بودن دستگاه ساطع نکنند.

سازندگان به طور معمول در لیست مشخصات، میزان نویز دستگاه تصفیه هوا را ذکر می­‌کنند. بعضی از تصفیه کننده­‌های هوا با یک حالت توربو همراه هستند که باعث بهبود فن می­‌شود تا عملکرد را بهبود ببخشند اما این حالت معمولاً قابل شنیدن است و بهتر است زمانی که در اتاق نیستید از دستگاه استفاده کنید.

حرف آخر:

همه چیز در مورد دستگاه تصفیه­‌ی هوا در مورد ویژگی­‌های تصفیه نیست. زیبایی و طراحی بخشی از معامله است. به دنبال محصولاتی با طرح­‌های خوب و مناسب در اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود باشید. محصولات حتی دارای ویژگی­‌های بصری مانند نشانگر سرعت و نشانگرهایی هستند که به شما یادآوری می‌کنند تا فیلتر را تمیز یا جایگزین کنید. برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا ممکن است کیفیت هوا را نشان دهند و حتی به شما امکان می­‌دهند تایمر تعیین کنید تا دستگاه تصفیه هوا پس از مدت زمان مشخصی خاموش شود.پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)