راهنمایی خرید بهترین اسکیت­ کفشی و معرفی بهترین مارک کفش اسکیت


راهنمایی خرید بهترین اسکیت­ کفشی

اسکیت ­کفشی وسیله‌­ای است ورزشی که دارای مسابقاتی در سطح بین المللی است. همچنین این وسیله  ورزشی همچون دوچرخه در میان جوانان و نوجوانان دارای محبوبیت بالایی است و بیشتر مورد استفاده‌ی این گروه سنی قرار می­‌گیرد. ما در این مقاله در پی معرفی فاکتورهای مهم در هنگام خرید اسکیت کفشی هستیم و در ادامه  موارد مورد اهمیت که در هنگام خرید اسکیت کفشی باید به آن توجه شود می پردازیم.

معیارهای مهم در انتخاب و خرید اسکیت کفشی:

 سایز پا:

 سایز پا:

نخستین نکته‌ای که در مورد خرید کفش اسکیت باید به آن توجه کرد سایز پا است کفش اسکیت باید حتماً سایزه پای شما باشد. در برخی از کفش‌ها قابلیت تغییر سایز وجود دارد اما این قابلیت در رده‌های حرفه‌ای به ندرت دیده می­‌شود. همچنین نمی‌توانید کفش بزرگ­تر و یا کوچک­تر از سایز پای خود را خریداری کنید و انتظار بازدهئ همانند کفش اندازه‌ی پای خود را داشته باشید، پس باید به دقت به این نکته توجه کنید.

راحتی و کیفیت:

راحتی و کیفیت را باید بر ظاهر ترجیح دهیم. علیرغم این‌که ظاهر نیز فاکتور مهمی است، اما نمی‌تواند جای کیفیت و راحتی را بگیرد، از آنجایی که پا عضوی بسیار حساس است و تمام وزن بدن را بر روی خود قرار می‌دهد و فشار زیادی را تحمل می­کند، اگر راحتی و کیفیت در کفش اسکی وجود نداشته باشد، تنها می‌توانیم به عنوان یک وسیله دکوری از کفش اسکیت خود استفاده کنیم.

نرم یا سخت بودن کفش اسکی:

 نرم یا سخت بودن کفش اسکی از دیگر موارد قابل توجه است. کفش‌های سخت­تر محافظ‌های بهتری هستند و پای شما را از آسیب در امان می‌دارند. در حالیکه کفش‌های نرم گردش هوای بیشتری دارند و در هنگام استفاده راحتی بیشتری را برای پا ایجاد می­‌کنند، بهتر سایز پا می­‌شوند، به این ترتیب انتخاب بین کفش‌­های اسکیت سخت و کفش­‌های اسکیت سافت (نرم) بستگی به نکته مورد اهمیت‌­تر برای ما دارد.

ساق کفش اسکیت:

ساق کفش اسکیت

کفش‌های اسکیت دارای دو نوع ساق بلند و ساق کوتاه هستند. نوع ساق بلند محافظ بهتری برای پای ماست و مانع از آسیب‌دیدگی مچ پا می‌شود. اما دارای قدرت مانوردهی و انعطاف کمتری است. در مورد کفش‌های ساق کوتاه با وجود اینکه محافظت کمتری از پای ما انجام می­‌شود، اما به ما قدرت مانوردهی و انعطاف بیشتری می‌دهد. از کفش­‌های ساق کوتاه عمدتاً برای اسکیت‌های سرعت استفاده می‌­شود.

جنس بدنه کفش:

 جنس بدنه کفش اسکیت نیز فاکتوری است که کیفیت اسکیت را نشان می‌دهد. برای کفش­‌های ارزان قیمت عمدتاً از پلاستیک و آهن در جنس بدنه استفاده می­‌شود. کفش‌های اسکیت پلاستیکی اگرچه وزن کمتری دارند و کار کردن با آن‌ها راحت است اما می­‌توانند دچار شکستگی شوند. در مورد کفش‌هایی با بدنه­‌ی آهنی­ اگر چه امکان شکستگی کمی است اما وزن بالایی دارند و ممکن است زنگ بزنند. 

در کفش­های گران قیمت­‌تر عمدتاً از آلومینیوم و کربن استفاده می­‌شود. که در مورد کفش‌ها با جنس آلومینیومی می­‌توان گفت از کیفیت خوبی برخوردار هستند. زیرا هم امکان شکستگی کمی دارند هم زنگ نمی‌زنند و هم سبک هستند. اما برای بدنه اسکیت‌های حرفه‌ای عمدتا از کربن استفاده می­‌شود، که دارای تمام قابلیت‌های اسکیت‌های آلمینیومی به نهو احسن‌­تر است. اما به دلیل گران بودن کربن قیمت کفش اسکیت را بسیار بالا می­‌برد و شاید دلیلی برای استفاده از کربن در بدنه‌ی اسکیت‌های تمرینی دیده نشود.

بست اسکیت:

بست اسکیت: 

بست اسکیت فاکتوری است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. اما از اهمیت بالایی برخوردار است باید بدانیم که بست­‌های اسکیت خوب می‌توانند حمایت خوبی از پا انجام دهند. همچنین فشار زیادی به پا وارد نمی‌کنند، در اسکیت‌­های سخت، قابلیت تنظیم شدن برای بسته‌ها باید وجود داشته باشد و در اسکیت‌های نرم بندهای اسکیت هستند که کارکرد بیشتری دارند.

اسکیت کفشی سان استار

https://www.chibegir.com/article/21930

اطلاعات بیشتر و خرید

تیغه در کفش اسکیت:

تیغه یا فریم اسکیت قسمتی است که در زیر کفش قرار دارد، و اسکیت به واسطه‌ی آن به چرخ‌ها متصل می­‌شود. شاید گمان کنید که این لایه چندان مهم نیست اما باید بدانید این لایه به شدت در سرعت و شتاب شما تاثیر دارد. به علاوه فریم‌های خوب می‌توانند چرخ‌ها را با اندازه‌های مختلف در خود جای دهند. تیغه‌­ها عمدتاً یا فلزی هستند یا پلاستیکی و یا ترکیبی از این دو، که فریم‌های فلزی باعث انتقال سرعت بیشتر می‌شوند و مورد استفاده اسکیت بازان سرعت هستند. 

چرخ در کفش اسکیت:

چرخ­‌های اسکیت نیز بسته به موارد استفاده ما باید در نظر گرفته شوند. چرخ‌­ها با ارتفاع بیشتر و تیغه نازکتر باعث شتاب بیشتر می‌شوند و چرخ­ها با ارتفاع کمتر و تیغه‌ی پهن‌تر باعث افزایش تعادل و استقامت می‌شوند. درمورد سختی چرخ‌ها هم باید گفت که چرخ‌های نرم­تر برای استفاده در زمین‌های صیقلی مورد استفاده هستند. و چرخه‌های سخت­‌تر برای استفاده در زمین‌های زبر چون آسفالت. 

اسکیت کفشی گلکسی

اسکیت کفشی گلکسی


اطلاعات بیشتر و خرید

ترمز در کفش اسکیت:

ترمزها نیز از اهمیت به سزایی برخوردار هستند. و از دو جنس پلی اورتان و پلاستیک ساخته می­‌شوند. که هر دو استفاده خوبی دارند. اما در مورد پلی‌اورتان سطح تماس بهتری با زمین برقرار شده و ترمز بهتر باعث توقف اسکیت سوار می‌شود، ولی در اسکیت­‌هایی که ترمز پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد گرچه سطح ترمز کردن پایین می‌آید اما باعث کاهش هزینه در هنگام خرید می­‌شود. با توجه به اینکه تفاوت سطح چندانی میان این دو جنس وجود ندارد می‌توانید بهترین گزینه را با توجه به جیب خود انتخاب کنید.

 از بهترین مدل­‌های موجود در مارکت ایران می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد.

 اسکیت کفشی سبا مدل Trix Junior 33-35


 اسکیت کفشی سبا مدل Trix Junior 33-35

 

اطلاعات بیشتر و خرید

رویه‌ی این اسکیت از پلاستیک بسیار بادوام تهیه شده است. ساختار این اسکیت مشبک بوده و به همین دلیل از عرق کردن پا جلوگیری می‌شودهمراه این اسکیت به شما یک آچار و پیچ تحویل داده می‌شود. چرخ‌های این اسکیت بسیار بادوام هستند و بر روی انواع سطوح به خوبی قابل تنظیم و حرکت می‌باشند. بست‌هایی این اسکیت باعث می‌شوندکه هم پوشیدن آن را راحت‌تر باشد و هم باعث شده پاهای شما در قالب آن بهتر قرار گرفته و در حین حرکت تکان نخورد. این اسکیت انتخابی مناسب برای کودکان نیز خواهد بود.

اسکیت کفشی سبا مدل FRX 80

اسکیت کفشی سبا مدل FRX 80


اطلاعات بیشتر و خرید

اسکیت کفشی سبا مدل FRX 80 انتخابی خوب برای دوستداران ورزش است. از ویژگی این اسکیت می‌توان به جوراب داخلی آن است اشاره کرد که با ساختاری نرمی که دارد به پاهای شما احساس راحتی بیشتری می‌دهد. به‌علاوه یک بست ریلی ضامنی بر روی ساق و یک بند چسبی نیز در قسمت مچ قرار داده‌شده تا پا در درون کفش اسکیت محکم و ثابت باشد. بر روی تیغه اسکیت چهار چرخ‌ قرار دارد. چرخ‌های این اسکیت بسیار محکم و بادوام است. سایز این اسکست ثابت بود و غیرقابل تغییر می‌باشد. قطر این چرخ اسکیت 80 میلی‌متر است. رویه‌ی جلویی این کفش مشبک است و با این طراحی به  جریان داشتن هوا  کمک می‌کند و از تعریق جلوگیری کرده و این باعث می‌شودشما  راحت‌تر به این ورزش بپردازید و بتوانید از آن برای مدت طولانی‌تری لذت ببرید. 

اسکیت کفشی رولربلید مدلCUBE Girl 2019M


اسکیت کفشی رولربلید مدل CUBE Girl 2019 M


اطلاعات بیشتر و خرید


چرخ‌های این اسکیت قابل تنظیم هستند و با قطر 72میلی‌متر. این اسکیت به همراه کلاه ایمنی و پک ایمینی شامل آرنج بند، مچ‌بند و زانوبند به شما تحویل داده می‌شود. شما می‌توانید این اسکیت را تا 4 سایز تنظیم کنید از این رو این اسکیت برای کودکان تا چندین سال قابل استفاده است. جنس تیغه‌ی این اسکیت از پلاستیک است و محل قرار گیری ترمز آن در عقب تعبیه شده است. 

 اسکیت کفشی لبدا مدل کایهو

اسکیت کفشی لبدا مدل کایهواطلاعات بیشتر و خرید

این اسکیت توانایی وزن بالایی دارد و جنس بدنه‌ی این اسکیت از پلاستیک بسیار مقاوم است. همچنین تیغه‌ی بکار رفته در این اسکیت از جنس آلومنیوم می‌باشد، که در برابر  پرش‌ها و ضربات احتمالی بسیار مقاوم است. از نکات منفی این اسکیت این است که قابلیت تنظیم سایز ندارد و برای سایز 36-37 مناسب است. نوع بست مچ و ساق از نوع ریلی ضامن دار است. دارای ضربه‌گیر کف پا و جوراب قابل شستشو می‌باشد. 

اسکیت کفشی هایک مدل Falcon 29-32


اسکیت کفشی هایک مدل Falcon 29-32


اطلاعات بیشتر و خرید

سایز در این اسکیت کفشی قابل تنظیم است و قطر هر چرخ 64 میلی‌متر است. این اسکیت از تولیدات شرکت معروف هایک می‌باشد. جنس کفش از پلاستیک فشرده‌ی سخت می‌باشد. نوع بست مچ و ساق از ریلی ضامن دار می‌باشد. همچنین دارای ضربه گیر پنچه، کف و مچ پا می‌باشد.

اسکیت کفشی هایک مدل Falcon 32-35

اسکیت کفشی هایک مدل Falcon 32-35

اطلاعات بیشتر و خرید

یک اسکیت بسیار زیبا با ساق بلند بسیار مناسب برای گذراندن اوقات فراغت. سایز این اسکیت قابل تنظیم است و جنس بدنه‌ی آن از پلاستیک فشرده می‌باشد. دارای ضربه گیر مچ، کف و ساق پا می‌باشد. جوراب این اسکیت قابل تعویض و از جنس کتان می‌باشد. دارای 4 چرخ می‌باشد و ترمز در عقب این اسکیت قرار گرفته است. 

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.