بهترین کفش‌های کوهنوردی زنانه

یکی از ورزشهایی که معمولا فصل خاصی برای انجام دادنش وجود ندارد. کوهنوردی است. در ایران هم به دلیل وجود رشته‌های کوه‌های با ارزش زاگرس و البرز، همچنین طبیعت دل‌انگیز ایران باعث شده است تا این ورزش از طرفداران بسیاری برخوردار است. در گذشته کفش‌های کوهنوردی کاملا از چرم ساخته می‌شدند اما امروزه به دلیل اختراع مصنوعات بی‌شماری که مناسب با نیاز کوهنوردان است، در بیشتر برندها، قسمتی از کفش از چرم ساخته می‌شود. اما اگر دقت کنید بیشتر کفشهای امروزه ترکیبی از پارچه‌های جدید مثل گورتکس که پارچه‌های مخصوص کفش هستند، چرم طبیعی همراه با چرم مصنوعی هستند.

البته گفتنی است که کوهنوردان حرفه‌ای مناسب با فصل، کفش کوهنوردی مخصوصی را به پا می‌کنند. برای یک کفش کوهنوردی مواردی همانند ضد آب بودن کفش، زیره کفش، جنس رویه کفش، لایه میانی آن، وزن کفش و قابلیت حفظ دما و هواخوری کفش، تعیین کننده نوع استفاده آن هستند.

این موارد یاد شده برای کفش‌های کوهنوری سنگین، کفش کوهنوردی یا کفش نیمه‌سنگین، کفش کوه‌پیمایی یا ترکینک یا همان کفش‌هایی سبک برای کوهنوردی، کفش راهپیمایی برای مسیرهای ساده و کفی و کفش سنگنوردی یا کتان سنگ، متفاوت هستند. 

همچنین باید گفت؛ کفش‌های کوهنوردی معمولا یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین تجهیزات کوهنوردی هستند که در سلامت کوهنورد بسیار دخیلند و به‌همین دلیل موقع خرید و انتخاب آن‌ها باید دقت زیادی کرد. در هنگام خرید به ضد تعریق بودن کفشها دقت نمایید. اگر قصد دارید زمان زیادی از کفش استفاده نمایید و یا اگر قرار است آن کفش برای مدت طولانی در پای شما باقی بماند، حتما کفشی را انتخاب کنید که قوزک پا را بپوشاند. کفشهای کوهنوردی در حینی محکمی باید ارتجاع هم داشته باشند. قابلیت ضد آب بودن کفشهای کوهنوردی را فراموش نکنید. در ضمن کفشهایی را خریداری نمایید که گارانتی و ضمانت داشته باشند تا اگر کفشتان آسیب دید بتوانید آن را تعمیر نمایید. آج کفش مهم است. میزان و ارتفاع آن، ضد سایش بودن آن هم از موارد مهم دیگر است.

راهنمای انتخاب بهترین کفش کوهنوردی

اگر قصد خرید کفشی مناسب برای کوهنوردی دارید به ادامه مقاله توجه کنید. 

معرفی بهترین نمونه2های کفش کوهنوردی زنانه

کفش مخصوص کوهنوردی زنانه هامتو

کفش مخصوص کوهنوردی زنانه هامتو


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کفش نیم ساق هامتو با یک طراحی ارگونومیکی مناسب برای کوهنوردی خانم‌ها است. این کفش از چرم مصنوعی ساخته شده است و از طریق بند باز و بسته می‌شود. 

زیره این محصول از جنس لاستیک و EVA  است که موجب‌ انعطاف‌پذیری بالا و نرمی بیشتر از خاصیت آنتی‌شوک می‌شود. همچنین زیره این کفش آج‌دار است و قابلیت ارتجاعی دارد این مساله سبب شده است که از آسیب رسیدن به پا در هنگام فرود و در مسیرهای سنگلاخی جلوگیری شود.

یادآور می‌شویم که این کفش، از سری کفش‌های اورجینال و باکیفیت کشور چین است که با تکنولوژی بالا و کیفیت خوب تولید شده است. عایق حرارتی، انعطاف پذیری بالاو آنتی شوک از ویژگی‌های این کفش است که سبب می‌شود اصل بودن آن تایید شود.

کفش کوهنوردی مدل jax کد 8552

کفش کوهنوردی مدل jax


قیمت روز،تصاویر بیشتر و خرید

 کفش کوهنوردی مدل jax تهیه شده از چرم مصنوعی و پارچه است. زیره این محصول از مواد مصنوعی ساخته شده است که خاصیت آن مقاوم در برابر سایش و  آج‌دار است.

گفتنی است این محصول تولید ایران است و از کیفیت خوبی برخوردار است. نحوره بسته شدن این کفش از طریق بند است. از ویژگیهای منحصر به فرد و تخصصی این کفش ضد آب بودن و  مقاومت در برابر سایش است.

کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 2-290027

کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 2-290027B


قیمت روز،تصاویر بیشتر و خرید

 کفش پیاده‌روی و کوهنوردی هامتو مناسب برای استفاده در سه فصل (مناسب بهار، پاییز و زمستان) است. این محصول از چرم مصنوعی تولید شده و زیره آن طبی است.

زیره طبی و لژداردار این محصول مخصوص خود کمپانی هامتو بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد. همین امر سبب شده است هنگام پیاده‌روی و کوهپیمایی احساس خستگی نکنید و از راحتی در هنگام کوه‌پیمایی برخوردار باشید. 

لژ این کفش در قسمت پاشنه و پنجه به عنوان ضربه‌گیر عمل می‌کند. تا از آسیب دیدن پایتان جلوگیری شود. پاشنه این کفش، اصطلاحا ضد پیچش است این خاصیت در قسمت مچ پای کفش از پیچ خوردن پایتان در کوهنوردی و سایر فعالیت های کوهستانی جلوگیری به عمل خواهد آورد.

کفش کوهنوردی زنانه 361 درجه کد 3 - 581633316

کفش کوهنوردی زنانه 361 درجه


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

 کفش کوهنوردی زنانه 361 درجه از مواد مصنوعی ساخته شده است و از طریق بند باز و بسته می‌شود. کفش کوهنوردی 361 درجه کاملا مقاوم در برابر سایش است و آج‌دار بوده از زیبایی خوبی برخوردار است.

کفی این کفش طبی بوده و از ویژگیهای تخصصی این کفش قابلیت گردش هوا و کاهش فشار وارد بر پا در هنگام کوهنوردی است. این محصول تولید چین است.

کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 1-290015

کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 1-290015


قیمت روز،تصاویر بیشتر و خرید

کفش کوهنوردی زنانه هامتو ساخت چین است و از چرم مصنوعی تولید شده است. این کفش دارای زیبایی و طراحی خوبی است و کاملا مناسب برای کوهنوردی بانوان ساخته شده است. این کفش ها جزو پرفروش‌ترین کفش‌های موجود در بازار باشد. اگر قصد کوه‌پیمایی و حرکت در دامنه‌ها و طبیعت‌گردی دارید با خیال راحت این کفش را انتخاب کرده خریداری نمایید. 

کفی این کفش قابلیت ارتجاعی و  طبی دارد و جنس زیره آن لاستیک بوده و از ویژگی‌های این زیره مقاومت در برابر سایش بوده و آج‌دار است. 

کفش کوهنوردی زنانه سالیوا مدل PREMIUM NAVY 

کفش کوهنوردی زنانه سالیوا


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

 کفش کوهنوردی زنانه سالیوا تولید کشور ویتنام در زمستان و پاییز 2019 است. این محصول ترکیبی از پارچه مش، پلی استر و مواد مصنوعی است. همانطور که می‌بینید نحوه بسته شدن این کفش از طریق بند است.

این کفش کوهنوردی قابلیت گردش هوا درون خود را دارد. زیره آن ارتجاعی و  طبی است. اما جنس زیره آن ترموپلاستیک و پلی اورتان است. این زیره با قابلیت ارتجاعی سبب کاهش فشارهای وارده بر پا و ساق پا می‌شود. این محصول ضد آب بوده و کاملا مقاوم در برابر سایش است و دارای پد محافظت از پا است.

کفش کوهنوردی زنانه سالومون مدل 406747 MIRACLE

کفش کوهنوردی زنانه سالومون


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

 کفش کوهنوردی زنانه سالومون دارای لژ یک سره تخت و آج‌دار است. مواد تشکیل دهنده رویه آن از جنس پارچه و  مواد مصنوعی است.

کفی این کفش کوهنوردی قابلیت گردش هوا را دارد و جنس زیره آن لاستیک است. همچنین از ویژگی‌های زیرهآن مقاومتش در برابر سایش است. این کفش ضد آب نیز هست.

 کفش کوهنوردی زنانه هامتو کد2-8606

 کفش کوهنوردی زنانه هامتو کد2-8606


قیمت روز،تصاویر بیشتر و خرید

 کفش کوهنوردی زنانه هامتو تهیه و تولید شده از جنس چرم مصنوعی و جیر بوده و تولید چین است. این کفش کوهنوردی همانطور که در تصویر می‌بینید طرحی زیبا و کاملا زنانه دارد. این کفش از مرغوبیت بالایی برخوردار است. جنس زیره این مدل کفش کوهنوردی از لاستیک و ای وی ای است. شاید این همان کفشی باشد که شما به دنبال آن هستید.

از مهمترین مزایای اين مدل کفش این است که این محصول هم براي کوهپيمايي و حرکت در دامنه ها و طبيعت‌گردي طراحي شده  و همچنين مناسب براي استفاده شهري .

کفش کوهنوردی مدل jax کد 8552 

کفش کوهنوردی مدل jax


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کفش کوهنوردی مدل jax تولید ایران و از چرم مصنوعی و پارچه تولید شده است. همانطور که معلوم است نحوه بسته شدن آن از طریق بند صورت می‌گیرد. کفی این کفش قابل تعویض بوده و جنس زیره آن از مواد مصنوعی ساخته شده است.

از مهمترین ویژگی‌های این کفش زیره مقاوم آن و ضد آب بودن آن است. زیره این کفش همچنین آج‌دار بوده و طراحی آن موجب شده است که کاهش فشارهای وارده بر پا را می‌کاهد. این کفش   بوده و مقاوم در برابر سایش است. 
 

کفش‌ کوهنوردی زنانه نورث فیس کد A9828 

کفش‌ کوهنوردی زنانه نورث فیس کد A9828


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

 کفش‌ کوهنوردی زنانه نورث فیس ساخته شده از جنس نبوک و مواد مصنوعی است. زیره آن کاملا طبی است. این کفش کوهنوردیی ضد آب بوده و جنس زیره آن به گونه‌ای طراحی شده است که در هنگام استفاده از آن فشار زیادی بر پا و ساق پا نمی‌آید. این کفش پد محافظت از پا دارد و ضد آب است.

کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 4-6520 

کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 1-290015


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

 

کفش کوهنوردی زنانه هامتو ساخته شده از چرم مصنوعی جیر است. جنس زیره این کفش از ای وی ای است و این زیره موجب شده است از فشارهای وارده بر پا کاسته شود.

کفی این کفش کاملا طبی و قابل تعویض است. این کفش کوهنوردی ضد آب است. همچنین قابلیت گردش هوا در درون این کفش وجود دارد. کشور سازنده این کفش چین است.

کفش کوهنوردی مدل Ultra3 128652 12 

کفش کوهنوردی مدل Ultra3 128652 12


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کفش مدل ultra 3 برندی فرانسوی اما در ویتنام تولید شده است. این محصول از چرم مصنوعی و پارچه مش ساخته شده است. جنس زیره این کفش از لاستیک و اتیلن وینیل استات است. از ویژگی‌های زیره این کفش باید گفت که آج‌دار است همچنین زیره آن دارای خاصیت آنتی شوک بوده، و ویژگی ضد لغزش و ضد سایش دارد. این کفش دارای کفی آنتی باکتریال بوده همچنین دارای ضربه‌گیر لاستیکی بسیار مقاوم و بادوام برای محافظت از انگشتان پا در جلوی کفش است.

قسمت پشت و جلوی کفش دارای ضربه گیر از جنس لاستیک است که در طبیعت گردی یا کوهنوردی بسیار کارامد است. این کفش ضد آب بوده و دارای پد محافظت از پا دارد. توجه نمایید که قالب کفش کوچک است، و لازم است « یک سایز » بزرگتر از سایز پای خود سفارش دهید.

کفش کوهنوردی مدل jax کد 5861

کفش کوهنوردی مدل jax کد 5861


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

 کفش کوهنوردی مدل jax از مواد مصنوعی و پارچه ساخته شده است. کفی طبی آن هم قابل تعویض است. جنس زیره و کف آن هم از مواد مصنوعی ساخته شده است از مهم‌ترین ویژگی‌های این کفش زیره مقاومش در برابر سایش و آج‌دار است.

این کفش ضد آب و مقاوم در برابر سایش است. گفتنی است که این کفش در ایران تولید شده است 

کفش کوهنوردی زنانه مدل 255842

کفش کوهنوردی زنانه مدل 255842 main 1 3

قیمت روز،تصاویر بیشتر و خرید

 

کفش کوهنوردی زنانه مدل 255842 تولید آلمان است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کفش مقاومت آن در برابر سایش است. پد محافظ از پا دارد و جنس زیره آن از ترموپلاستیک، مواد مصنوعی و TPU است. این کفش از جنس چرم مصنوعی و مواد مصنوعی ساخته شده است.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)