10 مدل لوستر شیک و جدید با قیمت مناسب


لوستر جز آن دسته از وسایل تزیینی است که تقریباً در تمامی اتاق‌های خانه‌ها دیده می‌شود، اما انتخاب مدل و نوع لوستری که به دکور و نور موردنیاز خانه شما بیاید، خیلی مهم است. در این مقاله از سایت چی‌بگیر به شما کمک می‌کنیم تا با توجه به سبک چیدمانی که دارید بهترین و شیک‌ترین لوستر را انتخاب کنید. با ما همراه باشید:

معیارهای انتخاب و خرید لوستر

سایز لوستر

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید یک لوستر باید به آن توجه کنید اندازه اتاق و لوستر است. اندازه (سایز) لوسترها معمولاً بین 43 تا 122 سانتیمتر می‌باشد و انواع مختلف آن تعداد لامپ‌های متفاوتی هم دارد. لوسترهای کوچک برای استفاده در فضاهای کوچک مانند حمام مهمان هر روز بیشتر مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار می‌گیرد. برای فضاهای سنتی، مانند اتاق‌های غذاخوری، لوسترهای با سایز متوسط بسیار مناسب‌اند. این سایز لوستر برای نورپردازی طبیعی مکان‌هایی مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه یا اتاق‌خواب نیز مناسب هستند. لوسترهای بزرگ را می‌توانید در ورودی‌های بزرگ یا اتاق‌های بزرگ غذاخوری استفاده کنید. اگر سالن‌های غذاخوری‌تان مستطیل‌های با طول زیاد هستند، از دو لوستر با سایز متوسط استفاده کنید.

میله یا زنجیر بیشتر لوسترها قابل تنظیم هستند و می‌توانید بسته به ارتفاع اتاق آن‌ها را تغییر بدهید. دو نکته را فراموش نکنید: 

  • مطمئن شوید ارتفاع لوسترها به‌قدری باشد که جلو دید کسانی که مثلاً دور میز غذاخوری می‌نشینند را نگیرد یا افراد با آن برخورد نکنند. برای پیدا کردن یک اندازه مناسب نیز می‌توانید از جدول‌های راهنما استفاده کنید.
  • اگر لوسترهایی که انتخاب کرده‌اید سبک هستند، می‌توانید از انواع بزرگ آن در فضاهای کوچک هم استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که ساختار سقف اتاق وزن آن را تحمل می‌کند و چنگک‌هایی که به سقف نصب‌کرده‌اید وزن را تحمل می‌کنند.

سبک لوستر و پایان کار

به‌محض اینکه مشخص کنید لوستر موردنظرتان چه سایزی باید باشد، سبک و تم کار را پیدا می‌کنید و کار تمام می‌شود. سبک لوستر معمول‌ترین ویژگی است که باید هنگام خرید چراغ‌های آویز در نظر بگیرید. سبکی که دوست دارید با بقیه دکوراسیون شما سازگار باشد را انتخاب کنید.

سنتی:

 وسایل فلزی سنتی ظاهری آراسته و کلاسیک دارند. این سبک در آراستن هر نوع خانه‌ای، از منازل روستایی تا خانه‌هایی که وسایل عتیقه نگه می‌دارند، جزئیات متفاوتی دارد و تزیینات بیشتری به کار می‌برد.

معاصر

با خطوط تمیز و ظاهری مینیمالیستی، چراغ‌های معلق مدرن یا معاصر بسیار ساده و ظریف هستند.

ترکیبی:

 تلفیقی از مدرن و سنتی، این سبک به شما امکان ترکیب جزئیات در هر دو سبک قبلی را می‌دهد. به‌این‌ترتیب می‌توانید یک سبک ویژه خودتان بسازید.

گلچین شده: 

اگر می‌خواهید سبکی جالب و غیررسمی داشته باشید، این سبک بیشترین حد سلیقه شخصی را در خود دارد. هر چیزی که دوست دارید در تزیین خانه استفاده کنید!

درون هر سبک، تم‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.

حباب‌ها و تزئینات جانبی

یک‌راه دیگر برای متفاوت کردن ظاهر لوستر استفاده از حباب‌های آباژور برای کم کردن نور و گچ بری‌ها است.

حباب چراغ:

 در لوسترها، حباب معمولاً شیشه‌ای یا پارچه‌ای است. حباب‌های شیشه‌ای برای بیشتر کردن نور و حباب‌های پارچه‌ای برای پخش کردن نور استفاده می‌شود. پراستفاده‌ترین حباب‌ها انواع زیر هستند:

  • شیشه‌های حباب‌دار یا موج‌دار
  • شیشه‌های نقش برجسته فرانسوی
  • شیشه‌های با خطوط بارانی
  • شیشه‌های مات
  • شیشه سبک تیفانی

تزئینات جانبی: برای اینکه تزئینات بیشتری داشته باشید، یک گچ‌بری اطراف محل نصب لوستر باعث می‌شود لوستر جلوه‌ای خاص داشته باشد.

تزیینات دیواری: دقت کنید تزییناتی که روی دیوار نصب می‌کنید با لوستر همخوانی داشته باشد.

لوستر 12 شعله چشمه نور مدل C2186.6+6-A

لوستر 12 شعله چشمه نور مدل C2186.6+6-A


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید


لوستر 6 شعله چشمه نور کد C3324/6-WT-AO


لوستر 6 شعله چشمه نور کد C3324/6-WT-AO

قیمت روز،تصاویر بیشتر و خرید

لوستر آتینو کد 253


لوستر آتینو کد 253

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

لوستر آتینو کد223لوستر آتینو کد223


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

لوستر شمس مدل پرواز 600

لوستر شمس مدل پرواز 600


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید


لوستر ریسه ای لوسترسازان مدل سه کره گرد کد Lbg2/70


لوستر ریسه ای لوسترسازان مدل سه کره گرد کد Lbg2/70


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

لوستر مجلل 10 شعله کد 10/ 30150


لوستر مجلل 10 شعله کد 10/ 30150


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

لوستر 5 شعله چشمه نور کد C2969/5


لوستر 5 شعله چشمه نور کد C2969/5


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید


لوستر سقفی مدل i10


لوستر سقفی مدل i10


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

انواع لوستر:

علاوه بر زیبایی، نقش اصلی لوستر تأمین نور محیط است. باوجود انواع مختلف آن ، یافتن لوستری متناسب با فضای شما آسان است. از لوسترها در حمام ، اتاق‌خواب ، اتاق ناهارخوری ، راهروها، آشپزخانه ، اتاق نشیمن یا کمد اتاق‌خواب اصلی استفاده کنید.

لوسترهای سایه‌دار با حباب دور آن

A chandelier with glass shades.

لوسترهای سایه‌دار رایج‌ترین نوع لوستر هستند و به‌طورمعمول حباب‌های شیشه‌ای یا پارچه‌ای دارند.

لوستر چندطبقه

A two-tier chandelier with Tiffany-style shades.

لوسترهای چندطبقه حضور پررنگی در دکوراسیون منازل دارند. یک لوستر دولایه می‌تواند به یک اتاق ناهارخوری ظرافت خاصی  اضافه کند، درحالی‌که یک لوستر سه ، چهار یا پنج لایه برای یک ورودی بزرگ مناسب است.

لوسترهای شمعی

A candle chandelier.

سبک خاص لوسترهای شمعی به‌گونه‌ای است که انگار چند شمع داخل آن گذاشته‌اید. در بعضی مدل‌ها، بسیاری از پایه‌های نگه‌دارنده داخل این نوع لوسترها برای گذاشتن شمع طراحی‌شده‌اند.

لوسترهای کریستالی

An intricate crystal chandelier.

لوسترهای کریستالی دقیقه همان‌هایی هستند که مردم از لوستر تصور دارند. ممکن است خیلی آراسته به جزئیات باشند، اما همیشه هم لازم نیست این‌طور تزیین بشوند. برخی از آن‌ها دارای تعداد کمی کریستال در کنار آباژور پوشاننده لامپ هستند که ظاهر زیبایی هم به آن می‌دهد. آن دسته از لوسترهای کریستالی را انتخاب کنید که با دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد که درخشش مناسبی به‌کل خانه می‌افزاید.

لوسترهای ریسمان دار

A beaded glass chandelier.

لوسترهای ریسه و مهره‌دار گزینه سرگرم‌کننده‌ای هستند. بسته به مواد استفاده‌شده می‌توانند فانتزی یا معمولی باشند. یک لوستر با پوسته‌های مهره‌ای می‌تواند یک تم دریایی را تکمیل کند.

لوسترهای دورو

A reversible chandelier.

لوسترهای دورو، بازوهای قابل تنظیمی دارند. برای روشنایی محیطی و سایه‌دار، بازوها را به سمت بالا و برای روشنایی کامل به سمت پایین تغییر بدهید.

یک نکته

قابلیت تغییر به حالت کم‌نور این امکان را به شما می‌دهد که فضا را به‌کلی تغییر بدهید. حتماً توضیحات لوستر را بخوانید که آیا قابلیت تنظیم نور دارد یا نه.

روشنایی‌های جانبی

اگر مدل لوستری را پسندیدید اما نوری که شما می‌خواهید در فضا را ایجاد نمی‌کند، روشنایی‌های جانبی را هم بررسی کنید. روشنایی‌های جانبی با سبک‌های لوسترها همخوانی دارد و نور بیشتری برای فضای موردنظر شما ایجاد می‌کند.

نصب لوستر

راهنمایی‌ها، اطلاعات مربوط به ایمنی، هشدارها و دستورالعمل‌های شرکت سازنده را مرحله‌به‌مرحله دنبال کنید. اگر شک داشتید ، با یک برق‌کار نیز مشورت کنید.

لامپ‌ها

لامپ‌ها را فراموش نکنید. درجه  حرارت رنگ، حفره‌های نصب لامپ و ولتاژ آن‌ها، همگی عوامل مهمی هستند که روی میزان روشنایی اتاق شما تأثیر دارد. دیودهای نورافشان (همان LED) و لامپ‌های کم‌مصرف هزینه مصرفی برق را به‌شدت کاهش می‌دهند. هردوی آن‌ها ولتاژ کمتری دارند اما نور بیشتری نسبت به لامپ‌های رشته‌ای ایجاد می‌کنند. لامپ‌های LED موقع در دست گرفتن خنک‌تر هستند. ازلحاظ دمای رنگ، سفید گرم و زرد برای اتاق‌های نشیمن و اتاق‌خواب، سفید سرد و براق برای آشپزخانه و اتاق کار و همین‌طور رنگ‌های سفید مانند روشنایی روز برای محل‌های مطالعه مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.