راهنمای خرید تلفن بی‌سیم

آیا قصد خرید یک تلفن برای خانه‌تان دارید؟ تصمیم خرید خود را گرفته‌اید یا هنوز مردد هستید؟ اگر دنبال تلفن‌هایی با چند گوشی هستید، محدوده برد بالا می‌خواهید، مزاحم یاب لازم دارید یا حتی به دنبال جدیدترین مدل‌های گوشی‌های بی‌سیم خانگی می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم متن راهنمایی که ما تنظیم کرده‌ایم را بخوانید.

حتما می دانید که بهترین تلفن‌های بی‌سیم کیفیت صدای بالایی دارند، صدای شفاف و محدوده برد بالای آن‌ها، این اطمینان را به شما می‌دهد که تماس بدون قطعی یا کم‌ و زیاد شدن صدا را در هرجایی از خانه داشته باشید. ویژگی‌هایی مانند منشی تلفنی، مسدود کردن تماس و انتقال تماس هم در این مدل‌ها دیده می‌شود. ما سعی کردیم که تمامی تلفن‌هایی که معرفی می‌کنیم را از قبل امتحان کنیم و بر اساس نظرسنجی از مشتریان فهرستی از ویژگی‌های بهترین مدل‌ها تهیه‌کرده‌ایم که بتوانید با کمک آن تصمیم به خرید بگیرید. اگر مطمئن نیستید که کدام نوع تلفن را برای خانه‌تان انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به فهرستی که ما تهیه‌کرده‌ایم بیندازید.

معیارهای انتخاب یک تلفن بی‌سیم خوب

هنگام انتخاب یک تلفن جدید خانگی، بهتر است در مورد عواملی که برای شما بیشترین اهمیت را دارند، دقت بیشتری داشته باشید. تلفن‌های بی‌سیم مدرن دارای طیف وسیعی از ویژگی‌ها هستند که برخی از آن‌ها برای بعضی از کاربران اهمیت بیشتری دارند. ما چهار ویژگی مهم را شناسایی کرده‌ایم که یک تلفن بی‌سیم استثنایی را از یک تلفن رده متوسط جدا می‌کند:

معیارهای انتخاب یک تلفن بی‌سیم خوب

کیفیت صدا

ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌ای که یک تلفن بی‌سیم خانگی باید داشته باشد، کیفیت صدای آن است. برخلاف تلفن‌های همراه که بسته به قدرت سیگنال و آنتن دهی آن ممکن است وضوح صدا درجاهای مختلف، متفاوت باشد، تلفن بی‌سیم ثابت باید کیفیت صدای خوبی در هر نقطه از محدوده برد آن داشته باشد. ما معمولاً از مشتریان می‌خواهیم که به کیفیت صدای تلفنی که می‌خرند امتیاز بدهند تا بتوانیم در معرفی آن به دیگران، اطلاعات بیشتری داشته باشیم؛ بنابراین در انتخاب تلفن موردنظرتان به کیفیت و افت صدا، قطع و وصل شدن آن قبل از ثبت سفارش دقت داشته باشید. ما در معرفی محصولات بهترین‌ها را انتخاب می‌کنیم، اما اگر به مشکلی برخوردید حتماً با ما در میان بگذارید.

معیارهای انتخاب یک تلفن بی‌سیم خوب

محدوده برد صدا

اندازه ملک و اینکه چقدر می‌خواهید از پایه (جایی که تلفن به خط اصلی متصل است) دور بشوید را حتماً در نظر داشته باشید. اکثر تلفن‌های دارای تکنولوژی بی‌سیم دیجیتال پیشرفته (DECT) تا 50 متر در فضای بسته و 300 متر در فضای باز برد دارد که برای بیشتر افراد این مقدار مناسب است. بااین‌حال، اگر در یک خانه قدیمی با دیواره‌های ضخیم زندگی می‌کنید یا قبلاً با مشکل محدوده تلفن بی‌سیم مواجه شده‌اید، استفاده از تلفن بی‌سیم دوربرد یا تلفن سازگار با دستگاه‌های توسعه‌دهنده دامنه تلفن‌های بی‌سیم ایده خوبی است.

محدوده برد صدا

تعداد گوشی

ظرفیت اتصال اکثر تلفن‌های بی‌سیم دیجیتال مدرن حداکثر 6 گوشی است. اینکه از قبل تصمیم بگیرید می‌خواهید چه تعداد گوشی به تلفن متصل شود، جست‌وجو برای یک مدل را محدودتر می‌کند. اگر می‌خواهید تلفن به چند گوشی متصل باشد یا حتی در آینده ممکن است تصمیم بگیرید که به گوشی‌های خود اضافه کنید، باید بررسی کنید که حداکثر تعداد گوشی‌هایی که مدل مورد نظرتان می‌تواند پشتیبانی کند، چقدر است. داشتن بیش از یک گوشی (اگر امکان قرار دادن گوشی در بیش از یک اتاق را دارید) به‌طورمعمول ویژگی‌های خاصی مانند انتقال تماس، تماس داخلی، اشتراک دفترچه تلفن یا انتقال دفترچه تلفن و گاهی اوقات نظارت بر کودک را برای شما فراهم می‌آورد.

تعداد گوشی

مسدود کردن تماس

اگر از تماس‌های ناخواسته فروش و تبلیغات شما آزار می‌دهد، ممکن است بخواهید تلفن شما ویژگی مسدود کردن تماس تلفن را داشته باشد. الان اکثر تلفن‌ها به‌نوعی مسدود کردن تماس را دارند اما ویژگی‌های آن می‌تواند در جزئیات، کمی متفاوت باشد. در یک سطح ابتدایی می‌توانید صدای زنگ تماس‌های ناشناس را در حالت سکوت بگذارید یا آن‌ها را مسدود کنید؛ حدوداً 10 تا 15 شماره خاص را می‌توانید مسدود کنید. تلفن‌های مسدودکننده مکالمه پیشرفته‌تر شما را قادر می‌سازد تا از طریق نوع تماس، آن را مسدود کنید، برای مثال تماس‌های بین‌المللی یا تماس‌های تلفنی خاص. شایان ذکر است برای اینکه هرگونه ویژگی مسدود کردن تماس کار کند، شما باید شناسه تماس‌گیرنده را در تلفن ثابت خود فعال کنید، بنابراین با ارائه‌دهنده خدمات خط خود حتماً در تماس باشید که آیا این مورد برای شما فعال است یا خیر و آیا هزینه‌ی اضافی در بردارد؟

معرفی بهترین گوشی‌های تلفن بی‌سیم

تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TG4771

تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TG4771


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

نمایشگردارد
منشی تلفندارد
قابلیت کنفرانسدارد
برد50 داخلی، 300 متر خارجی
شارژدهی مکالمه 13 ساعت

تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGC220


تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGC220


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

نمایشگرنمایشگر 1.6 اینچی FullDot Monochrome و 65 × 103 پیکسل نورانی
منشی تلفنی دارد، با حافظه 18 دقیقه
اسپیکردارد
بردحدود 50 متر داخلی - حدود 300 متر خارجی
شارژدهی مکالمه16 ساعت

تلفن بی‌سیم گیگاست مدل a415

تلفن بی‌سیم گیگاست مدل a415


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

نمایشگر1.8 اینچی با نور پس‌زمینه
برد50 متر داخلی - 300 متر خارجی
شارژدهی مکالمه18 تا 200 ساعت
قابلیت مکالمه گوشی با پایه دستگاهندارد
دسترسی سریع به شماره دارد

تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGF352

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

برد50 متر داخلی - 300 متر خارجی
شارژدهی مکالمه13 ساعت
دسترسی سریع به شمارهدارد
Room Monitoringدارد
اسپیکردارد

تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGE240B


تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGE240B

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

نمایشگر1.6 اینچی - 65 × 103 پیکسل
منشی تلفن دارد
قابلیت کنفرانس دارد
برد50 متر داخلی - 300 متر خارجی
شارژدهی مکالمه 10 ساعت

یکسری ویژگی اضافی تلفن‌های بی‌سیم

همه تلفن‌های بی‌سیم قابلیت‌های یکسانی ندارند و از طرف دیگر تولیدکنندگان هم دائماً به دنبال روش‌های جدید هستند که محصولات خود را متمایز کنند. یکسری ویژگی برجسته دیگری هم هست که ممکن است دوست داشته باشید درباره آن‌ها بدانید:

منشی تلفنی:

 اکثر تلفن‌های بی‌سیم جدید یک منشی تلفنی برای مواقعی که نمی‌توانید پاسخ بدهید، دارند. زمان ضبط بین 10 دقیقه تا 1 ساعت متغیر است و خود شما باید تصمیم بگیرید روی چه زمانی آن را تنظیم کنید. بعضی از این تلفن‌ها که منشی تلفنی دارند، دارای یکسری ویژگی خاص هم هستند، برای مثال کنترل از راه دور، اعلان‌های پیام کوتاه و امکان ضبط و پخش صدای شخصی شما به‌جای منشی تلفنی. اگر می‌خواهید منشی تلفنی را غیرفعال کنید باید مدلی بخرید که امکان خاموش کردن آن را داشته باشد، چون بعضی از مدل‌ها امکان غیرفعال کردن منشی تلفنی را ندارند. اگر دلیل شما برای عدم تمایل به یک دستگاه دارای منشی تلفنی صرفاً ازنظر زیبایی‌شناسی است، می‌توانید از تلفن‌هایی استفاده کنید که پایه جداگانه دارند.

اتصال به تلفن همراه:

این ویژگی به شما امکان اتصال به تلفن همراه هوشمند را می‌دهد که در صورت تمایل می‌توانید موبایل خودتان را به تلفن ثابت وصل کنید و تماس‌های موبایل را با تلفن ثابت پاسخ بدهید یا برعکس.

صدا روی پروتکل اینترنت (VoIP):

این تکنولوژی به شما امکان اتصال تلفن ثابت به اینترنت را می‌دهد و مستلزم راه‌اندازی یک حساب VoIP و خطی از ارائه‌دهنده خدمات VoIP است. این سرویس هزینه‌های جداگانه‌ای دارد اما برای تماس‌های بین‌المللی بسیار به‌صرفه هستند. اگر دوست یا یک عضوی از خانواده شما خارج از کشور است یا اگر نیاز دارید برای دورکاری در خانه یک خطر جداگانه داشته باشید، این سرویس برای شما مناسب خواهد بود.

بلوتوث:

بعضی از تلفن‌های بی‌سیم دارای بلوتوث هستند و امکان اتصال به هدست های بلوتوثی را برای شما فراهم می‌کنند.

حالت شب (لطفاً مزاحم نشوید!):

این حالت به شما امکان تنظیم تلفن در ساعات خاصی از شب یا روز را می‌دهد که زنگ نخورد. اگر شیفت کاری شب داشتید یا می‌خواهید در زمان شام یا استراحت کسی مزاحم شما نشود، این ویژگی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. معمولاً می‌توانید حالت VoIP را برای مخاطب‌های خاص اختصاص بدهید تا در صورت فعال بودن این ویژگی بتوانید به برخی تماس‌ها جواب بدهید.

دکمه‌های بزرگ و سازگار با سمعک:

انواع مختلفی از تلفن‌های بی‌سیم در بازار موجود است که دکمه‌های بزرگی دارند و استفاده از تلفن را برای افراد مسن راحت می‌کند. اکثر این مدل‌ها قابلیت سازگاری با دستگاه‌های کمک شنوایی و سمعک‌ها را دارند. امکان افزایش صدا دارند و حتی در برخی از آن‌ها عملگر SOS (درخواست کمک) وجود دارد.

من کدام برند را انتخاب کنم؟

مطمئناً توجه به شهرت تولیدکنندگان قبل از اقدام به خرید تلفن‌های بی‌سیم اهمیت زیادی دارد. یکی از راه‌های اطلاع از بهترین مدل‌ها خواندن یا شنیدن نظرات مشتریان و مصرف‌کنندگان قبلی است. برخلاف نظر خرده‌فروشان (حتی خود ما) که محصولی را می‌فروشند، افرادی که قبلاً از یک کالا استفاده کرده‌اند، نظراتی بی‌طرفانه و صادقانه ارائه می‌دهند و صرفاً به خاطر خوب یا بد بودن محصول، نظر خود را می گویند. اگر برای خواندن نظرات مختلف وقت بگذارید، می‌توانید با اطمینان بیشتری خرید کنید.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)