راهنمای خرید بهترین قفس برای پرندگان زینتی/ قیمت روز


یکی از اصول مالکیت پرندگان تأمین فضای زندگی مناسب حیوان خانگی شما است. امروزه با وجود همه اندازه‌ها، رنگ‌ها و مدل‌های مختلف قفس پرندگان، هنگام خرید قفس برای پرنده‌ی خودسردرگم می‌شوید. اگرچه به نظر می‌رسد در مورد انواع قفس‌های پرندگان گزینه‌های بی پایانی وجود دارد، اما چند راهنمای ساده وجود دارد که می تواند روند انتخاب را بسیار آسان‌تر کنید. در این مقاله از سایت چی‌بگیر ما به شما کمک می‌کنیم بهترین انتخاب را بر ای خرید یک قفس خوب داشته باشید.

قبل از خرید قفس پرنده به نکات زیر دقت کنید:

مکان نصب قفس

اولین قانون این است که تصمیم بگیرید قفس پرنده را در کجا قرار دهید و بر اساس آن خرید کنید. این منطقه باید از پنجره‌ها دور باشد.

انتخاب اندازه‌ی مناسب

معیار بعدی این است که اندازه پرنده خود را در ذهن داشته باشید. اگرچه نگهداری یک فنچ یا قناری در یک فضای کوچک کاملاً خوب است، اما پرندگان بزرگتر به قفس‌های بزرگتری احتیاج دارند و همیشه بهتر است بزرگترین قفس ممکن را برای پرنده خود بخرید. نگه داشتن یک پرنده در قفس کوچک می‌تواند منجر به رفتارهای نامطلوبی مانند جیغ زدن، گاز گرفتن، اختلالات روانشناختی و کندن پر شود. یک قفس خوب باید به اندازه کافی بزرگ باشد که پرنده شما بتواند راحت در اطراف قدم بزند و بالهایش را کاملاً دراز و باز کند. فراموش نکنید که باید این فضا برای اضافه کردن ظرف‌های غذا و اسباب بازی‌های پرنده نیز گنجایش داشته باشد. فضایی را که از دست خواهد رفت، در نظر بگیرید! برای اندازه‌های پیشنهادی قفس برای گونه‌های خاص خود می‌توانید با دامپزشک پرندگان مشورت کنید.

فاصله‌ی بین میله‌ها

نکته دیگری که هنگام انتخاب قفس باید به آن توجه کنید، فاصله میله‌ها است.برای پرندگان کوچکتر مانند مرغ عشق برای جلوگیری از  گیر نکردن آنها بین میله‌ها، به قفس‌هایی با میله‌هایی که فاصله آنها بیش از نیم اینچ نباشد، نیاز دارند. کسانی که پرندگان بزرگتری دارند باید به دنبال میله‌هایی باشند که به صورت افقی و نه عمودی قرار بگیرند تا  پرنده شما بتواند ورزش کند. فاصله میله‌ها از فاکتورهای بسیار مهمی است که باید هنگام خریدبه آن دقت کنید. طوطی حیوان خانگی خود در نظر بگیرید، فاصله نامناسب میله‌ها ممکن است خطری ایجاد کند و به حیوان خانگی شما اجازه دهد بالها، منقار، گردن یا قسمت دیگر از بدن خود را بین میله‌ها  قرار دهد. برای طوطی‌ها، میله‌هایی که دارای میله‌های افقی هستند مهم هستند زیرا این امر به آنها امکان می‌دهد از منقار و پاها برای بالا رفتن استفاده کنند. برای پرندگان کوچکتر مانند فنچ و قناری که از منقار و پا برای بالا رفتن استفاده نمی‌کنند، جهت‌گیری میله‌ها آنقدر مهم نیست.

شکل و سبک قفس پرنده

سبک قفس نیز فاکتور مهمی است. به گفته برخی دامپزشکان، مشخص شده است که قفس‌های گرد برای سلامتی روانشناختی پرندگان مضر است، برخی از پرندگان در قفس‌های گرد احساس ناامنی می‌کنند. بنابراین قفس‌های زاویه دار ترجیح داده می‌شوند. بسیاری از این قفس‌ها را می‌توان آویزان کرد یا روی جایگاه قرار داد و در اندازه‌ها و اشکال مختلفی برای قرار دادن هر گونه پرنده خانگی در دسترس است. 

کیفیت جنس قفس

کیفیت کلی یک قفس پرنده را قبل از خرید ارزیابی کنید. آیا قفس محکم به نظر می‌رسد؟ آیا قطعات شل یا لبه‌های تیز در قفس وجود دارد؟ بهترین قفس‌ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند که غیر سمی است، به راحتی تمیز می‌شود و تراشه نخواهد داشت. عملکرد اصلی قفس پرنده محافظت از آن است - اطمینان حاصل کنید که خانه پرنده شما هیچ خطری برای سلامتی او ندارد.

نگهداری آسان

قفسی را انتخاب کنید که نگهداری آن آسان باشد. شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که سینی به راحتی بیرون می‌آید، میله‌ها به راحتی پاک می‌شوند و می‌توان جای بذر را برای سهولت تمیز کردن خارج کرد. شما قفسی می‌خواهید که از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد. ما چندین نوع قفس داریم که متناسب با نیاز پرندگان شما پیدا می‌شود.

معرفی بهترین مدل‌های قفس پرندگان زینتی

قفس طوطی مدل 1033

قفس طوطی مدل 1033


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

جنس این قفس از استیل و وزن آن حدود 5000 گرم است و مناسب طوطی و مرغ مینا می‌باشد. ابعاد این قفس 45*45*75 سانتی‌متر است. این قفس دارای دو درب در قسمت بالا و جلو است. همچنین همراه این قفس دو عدد ظرف آب و غذا و دو عدد نی دریافت می‌کنید. رنگ این قفس طلایی است و رنگ آن ثابت می‌باشد. کفی این قفس قابل تعویض و شستشو می‌باشد. فاصله‌ی میله‌های این قفس 2.5 سانتی‌متر است که برای نگهداری طوطی، مرغ مینا، کاسکو و عروس هلندی کاملا مناسب است. 

قفس طوطی سانان مدل A71


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

ابعاد این قفس 45*45*75 سانتی‌متر است. و وزن آن 5000 گرم می‌باشد. ابعاد این قفس برای نگهداری پرنده‌ی شما و اسباب بازی‌هایی که ممکن است در این قفس قرار دهید، کاملا استاندار می‌باشد. کفی این قفس قابل شستشو می‌باشد. همراه این قفس یک ظرف آب، یک ظرف دان و دو عدد نی پلاستیکی به شما داده می‌شود. 

قفس پرنده مدل کلبه


قفس پرنده مدل کلبه


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

این قفس زیبا و شکیل دست‌ساز است و متریال آن تماما چوب می‌باشد. برای نگهداری پرندگان زینتی مانند عروس هلندی، مرغ مینا و مرغ عشق مناسب است.  این قفس دارای دو درب در بالا و پایین است. و کفی آن قابل تعویض می‌باشد. این قفس بسیار زیبا دارای پایه‌های فلزی است و اگر بخواهیم تنها ایراد آن را بیان کنیم قیمت نسبتا بالای این قفس است. 

قفس پرندگان کد 162

قفس پرندگان کد 162


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

ابعاد این قفس 43*35*60 و وزن آن 2400 گرم است. برای نگهداری طوطی‌سانان بسیار مناسب است. این قفس دارای دو ظرف غذا و یک میله می‌باشد. همچنین کفی آن قابل تعویض است. 

قفس طوطی سانان مدل AL110


قفس طوطی سانان مدل AL110

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

ابعاد این قفس 42*36*54 است و وزن آن 2600 گرم. از فلز ضد زنگ ساخته شده و شما هیچ نگرانی بابت سلامتی پرنده‌ی خود ندارید. کفی این قفس کشویی است و از این جهت برای نظافت کار شما بسیار ساده می‌باشد. همچنین این قفس با کفی‌هایی با رنگ‌های سبز، زرد، آبی قابل سفارش است. 

سخن آخر

یک قفس پرنده که به درستی طراحی شده است،  سالها استفاده و لذت بردن از آن را به پرنده و صاحب آن می‌بخشد. شما باید به یاد داشته باشید که پرنده شما زمان زیادی را در قفس خود سپری خواهد کرد، و دقیقاً مانند شخصی که از برخی تزئینات برای دیدن قدردانی خواهد کرد قفس پرنده خود را با اسباب بازی‌های رنگارنگ، وسایل آشپزی و لوازم جانبی پر کنید تا از سرگرمی خوب او اطمینان حاصل کنید. با کمی برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری دقیق، باید بتوانید قفسی را انتخاب کنید که تمام انتظارات شما را برآورده کند و در عین حال یک فضای زندگی امن و محکم  برای پرنده شما فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.