چگونه مناسب ترین لگ ورزشی زنانه را برای خود انتخاب کنیم؟


با استفاده از این راهنمای نکات حرفه‌ای در مورد نحوه خرید راحت‌ترین لگ ورزشی، بهترین لگ ممکن را برای کمد لباس خود بخرید.

تصمیم گرفته‌اید رژیم بگیرید و برای ورزش کردن به باشگاه بروید؟ حالا مورد دیگری برای تصمیم‌گیری دارید! هنگام رفتن به باشگاه ورزشی، چه بپوشید؟ خرید لباس‌های مناسب برای تمرینات ورزشی، می‌تواند به اندازه‌ی تصمیم برای خود ورزش شما مهم باشد. لباس اشتباه و نامناسب می‌تواند بر عملکرد شما تأثیر منفی بگذارد.

با وجود گزینه‌های بسیار زیاد لگ ورزشی در بازار، انتخاب لگ ورزشی مناسب برای دویدن در زمستان و یا تشخیص لگ مناسب برای تمرین در باشگاه کار آسانی نخواهد بود. نکاتی که در ادامه برایتان در سایت چی بگیر آماده کرده‌ایم، به شما در جستجوی بهترین شلوارهای ورزشی کمک شایانی خواهد کرد.

 سایز و طول متناسب برای لگ ورزشی

سایز و طول متناسب برای لگ ورزشی

هنگام انتخاب لگ ورزشی، یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید طول است. سه سبک اصلی برای لگ‌های ورزشی وجود دارد:

 • طول کامل: این شلوارها تا انتهای ساق پا ادامه دارند. لگ ورزشی تمام طول، بهترین گزینه برای دویدن در آب و هوای سرد است.
 •  طول 7/8: این شلوارها به طور معمول درست بالای مچ پا و زیر قوزک پا قرار می‌گیرند.
 •  طول کاپری : این نوع از لگ‌ها به طور معمول در زیر زانو، در اطراف میانه ساق پا قرار می‌گیرند. آن‌ها  نسبت به سبک‌های بلندتر، خنک‌تر و آزادتر هستند، راحت‌ترند و پوشش بیشتری را نسبت به شلوارک‌ها ارائه می‌دهند.

انتخاب لگ ورزشی با توجه به فاق

همچنین انواع مختلفی از اندازه فاق لگ ورزشی وجود دارد:

 •  فاق متوسط: این سبک لگ، در زیر ناف قرار می‌گیرد.
 •  فاق بلند: این لگ‌ها روی ناحیه ناف یا بالای آن قرار می‌گیرند. 

پارچه‌ و جنس لگ ورزشی

پارچه‌ و جنس لگ ورزشی

یکی دیگر از ملاحظات در یافتن لگ‌های ورزشی مناسب، مواد سازنده و جنس آن‌ها است. پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید به اهداف و نیازهای شما بستگی دارد.

 • لگ‌های پنبه‌ای: اگر راحتی اصلی‌ترین دغدغه شماست، ممکن است پنبه بهترین گزینه ممکن برای شما باشد. اما این را در نظر بگیرید که پنبه می‌تواند در صورت کشش، شکل خود را به مرور زمان از دست بدهد. همچنین رطوبت را به خوبی فیلتر نمی‌کند.
 • لگ‌های الیاف مصنوعی: مواد مصنوعی ممکن است شامل پلاستیک، اسپندکس و پلی‌استر باشد. این مواد غالباً خاصیت ضد رطوبت دارند تا به شما در خشک نگه داشتن پوستتان کمک کنند. اگرچه آن‌ها به اندازه پنبه نرم نیستند، اما شکل و ظاهر را بهتر در طول زمان حفظ  می‌کنند.
 • برخی از لگ‌ها ممکن است ترکیبی از جنس پنبه و الیاف مصنوعی باشند. این ترکیب به ساخت لگ‌هایی با بهترین‌های هر دو جنس کمک می‌کند. در هنگام انتخاب پارچه، به آب و هوای ورزش کردن خود نیز توجه داشته باشید. پارچه‌های سنگین‌تر برای دمای سردتر مناسب هستند. در همین حال، پارچه‌های سبک وزن گزینه‌های خوبی برای فعالیت‌های تعرقی یا ورزش‌هایی مانند یوگا هستند.

ویژگی‌های لگ ورزشی:

لگ‌های ورزشی دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند تجربه تمرین شما را راحت‌تر و آسوده تر کنند.

 •  جیب: آماده دویدن هستید اما نمی‌دانید که کلیدها یا تلفن خود را کجا بگذارید؟ پیدا کردن یک لگ ورزشی همراه با جیب، ورزش کردن شما را آسان‌تر می‌کند. جیب‌ها غالباً در کنار پاهای شلوار یا در قسمت پشت کمر دیده می‌شوند. همچنین ممکن است برخی از آن‌ها برای محافظت بیشتر از جیب‌های زیپ دار استفاده کنند.
 • بند کمر: برخی از سبک‌ها یک کش را در امتداد کمر قرار می‌دهند. این یک ویژگی محبوب در بین دوندگان است و می‌تواند به نگه داشتن ثابت لگ روی کمر کمک کند.
 • درزها: برخی از تولید کنندگان، لگ‌های ورزشی را با استفاده از درزهای محصور طراحی می‌كنند تا به شما در صاف كردن شکل بدنتان کمک کنند.
 •  طراحی: نمایش شخصیت شما در لباس ورزشی آسان است. لگ‌ها در رنگ‌ها و الگوهای متنوعی وجود دارند تا هر شخصی با هر سلیقه‌ای انتخاب‌های زیادی پیش رویش داشته باشد.

معرفی بهترین نمونه‌های لگ‌های ورزشی موجود در بازار


لگینگ ورزشی زنانه مون مدل 1631132-93

لگینگ ورزشی زنانه مون مدل 1631132-93

اطلاعات بیشتر و خرید


لگینگ ورزشی زنانه مل اند موژ مدل W02222-305

لگینگ ورزشی زنانه مل اند موژ مدل W02222-305


اطلاعات بیشتر و خرید

لگینگ ورزشی زنانه آلشپرت مدل WUH652-001

لگینگ ورزشی زنانه آلشپرت مدل WUH652-001


اطلاعات بیشتر و خرید

لگینگ ورزشی زنانه یونی پرو مدل 812309302-61

لگینگ ورزشی زنانه یونی پرو مدل 812309302-61


اطلاعات بیشتر و خرید

لگینگ ورزشی زنانه وی کی کد LGB01


لگینگ ورزشی زنانه وی کی کد LGB01


اطلاعات بیشتر و خرید

لگینگ ورزشی زنانه آر ان اس مدل 104093-58

لگینگ ورزشی زنانه آر ان اس مدل 104093-58


اطلاعات بیشتر و خرید

لگینگ ورزشی زنانه کرویت کد cr209

لگینگ ورزشی زنانه کرویت کد cr209اطلاعات بیشتر و خرید

لگینگ ورزشی زنانه انیمون کد 992

لگینگ ورزشی زنانه انیمون کد 992اطلاعات بیشتر و خرید


لگینگ ورزشی زنانه کرویت کد cr236

لگینگ ورزشی زنانه کرویت کد cr236


اطلاعات بیشتر و خرید


لگینگ ورزشی زنانه کد 614

لگینگ ورزشی زنانه کد 614


اطلاعات بیشتر و خرید

 چگونه لگ ورزشی با سایز درست را پیدا کنیم؟

هنگام انتخاب شلوار استرچ یا همان لگ ورزشی، بهترین راه این است که قبل از خرید، آن را امتحان کنید. راحتی شما می‌تواند روی تمرین شما تأثیر بگذارد، مخصوصاً اگر اندازه لگ ورزشی شما نادرست باشد، هنگام فعالیت کاملا اذیت خواهید شد.

 هنگام تلاش برای انتخاب و خرید لگ ورزشی، مواردی را باید در نظر داشته باشید.

این را در نظر بگیرید: اگر فهمیدید که درزها روی پوست شما فشار وارد میکنند و یا پوستتان را می‌گیرند و می‌کشند، ممکن است اندازه لگ بسیار کوچک باشد. در همین حال، اگر مجبور هستید که لگ ورزشی خود را به طور مرتب بالا بکشید، این نشانگر آن است که کمر آن خیلی برایتان بزرگ است.

انجام  دادن چند حرکت اسکات می‌تواند در تعیین اینکه آیا جنس پارچه، کشش و پوشش مناسب را به شما می‌دهد یا خیر، کمک می‌کند. این کار می‌تواند اطمینان حاصل کند که بند کمر به اندازه کافی بالا است و حین ورزش بدن شما دیده نمی‌شود. همچنین، سعی کنید زانوهای خود را خم کنید تا مطمئن شوید لگ حرکت شما رامحدود نمی‌کند. لگ‌هایی که در قسمت زانو خیلی محکم و یا تنگ هستند این احتمال را دارند که از همان قسمت سوراخ‌هایی در آن‌ها ایجاد شود.

وقتی صحبت از لگ ورزشی می‌شود، باید حواسمان هم به عملکرد و هم طراحی و مد باشد. دفعه بعد که برای خرید لگ ورزشی به بازار می‌روید این نکات را به خاطر بسپارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.