ویژگی های لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

در زمان انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسان باید به چند مورد اصلی بیشتر توجه کرد:

1-مورد اول: RAM  (حافظه) چند کاره با عملکرد ساده 

2- مورد دوم: پردازنده – با پردازندگی بدون نقص ( Glitch-free experience) 

3-مورد سوم:  صفحه کلید راحت  برای ساعات کار طولانی

4. مورد چهارم: کیفیت صفحه نمایش – قابلیت‌های بیشتر با صفحه نمایش بزرگتر

همه لپ تاپ‌ها برای برطرف کردن هر نیازی مناسب نیستند و بسته به نوع کاری که می‌خواهیم انجام دهیم به لپ تاپ متفاوتی نیاز داریم. به عنوان مثال مشخصات یک لپ تاپ ایده‌آل برای توسعه‌دهندگان(developers)، که هم مشغول برنامه‌نویسی وهم طراحی محصولات هستند، بسته به زمینه مورد نظر تغییر می‌کند. هرچند نرم افزارهایی که  برای تخصص‌های مختلف استفاده می‌شوند مشابه هستند، اما سخت افزار مورد نیاز برای تخصص‌های مختلف با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال ، لپ تاپ یک برنامه‌نویس بازی، بیشتر ازلپ تاپ یک توسعه‌دهنده وب روی عملکرد گرافیکی تمرکز دارد. اگر به برنامه‌نویسی علاقه‌مند هستید و یا به دنبال لپ تاپ مناسب می‌گردید، احتمالا این مقاله راهنمای مناسبی  برای شما خواهد بود.

RAM چند کاره با عملکردی ساده 

    RAM چند کاره با عملکردی سادهمیزان حافظه (RAM) یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر بگیرید. به عنوان یک برنامه‌نویس، ممکن است نیاز به اجرای IDE های سنگین و ماشین‌های واقعیت مجازی داشته باشید. این برنامه‌ها بسیار سنگین و حجیم هستند و حافظه زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. اجرای همه اینها به طور همزمان می تواند اثرات منفی مثل هنگ کردن لپ تاپ را به همراه داشته باشد. بنابراین مطمئن باشید که لپ تاپی با حافظه بالا انتخاب کردید.

احتمالا برای توسعه دهندگان وب، حافظه RAM نگرانی اصلی نیست ، به این دلیل که ابزارهای گردآوری داده یا ابزارهای سنگین توسعه برای کار روی آن وجود دارد. هرچند لپ تاپ با حافظه 4 گیگابایتی ممکن است کافی باشد، با این حال توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و یا نرم‌افزارها که برای تدوین پروژه‌های حجیم و سنگین به اجرای ماشین‌های مجازی، شبیه‌سازها و IDE نیاز دارند، به همین نسبت هم به حافظه بیشتری احتیاج دارند. به طور کلی  برای پوشش دادن این نیازها یک لپ تاپ با حداقل 8 گیگابایت حافظه ایده‌آل است، اما برای توسعه دهندگان و طراحان بازی نیازبه حافظه بیشتر از این هم فراتر میرود. محیط های توسعه بازی و طراحی مراحل مختلف بازی، برای اجرا نیاز به سیستم‌های قدرتمندی دارند. برای این منظور به این دسته از کاربران توصیه می کنیم لپ تاپ هایی با حافظه رم 16 گیگابایتی یا چیزی پایین تر، اما با قابلیت ارتقا حافظه تا 16 گیگابایت را خریداری کنید.

پردازنده‌ی مناسب برای لپ تاپ برنامه‌نویسان

    پردازنده – با پردازندگی بدون نقص

پردازنده مناسب برای هر لپ تاپ با هر کارایی بسیار با اهمیت است. بازهم بسته به نوع کاری که با لپ تاپ انجام می‌دهید، تقاضا برای پردازنده‌ها تغییر می‌کند. پردازنده‌ی سریعتر برای انجام پروژه‌های خیلی سنگین، وبرنامه‌های فشرده‌سازی گرافیکی بسیار با اهمیت هستند و حتی اگر بخواهید بین چندین ویندوز، برنامه و صفحه نمایش تغییراتی داشته باشید ، به شما کمک می کنند.

با در نظر گرفتن این شرایط ، یک پردازنده Intel Core i5 یا پردازنده‌ای مشابه با این سطح  برای برنامه‌نویسان توصیه می‌شود. همچنین با استفاده از این پردازنده اطمینان حاصل خواهید کرد که به زودی نیازی به بروزرسانی لپ تاپ  نخواهید داشت. برای توسعه‌دهندگان بازی، Intel Core i7 پردازنده ایده آلی است. توسعه‌دهندگان بازی باید از ابزار طراحی یا توسعه، به بازی سوئیچ کنند وبه همین دلیل یک راه حل گرافیکی اختصاصی برای اجرای چنین نرم افزاری لازم است و به همین علت است که بعضی از ابزارهای توسعه، نمونه‌ای از بازی را در خود ابزار توسعه اجرا می‌کنند. یک پردازنده سریعتر به خصوص در زمان گردآوری کدها در پایان روز کمک  بسیار زیادی می‌کند. از طرف دیگر اگر با ابزارهای طراحی وب کار می‌کنید، لزوماً به یک پردازنده سطح بالا احتیاج ندارید و یک لپ تاپ با پردازنده Intel Core i3 یا یک AMD A8 / A10 کاملاً خوب عمل می کند و برای شما مناسب است.

صفحه کلید مناسب برای ساعات کار طولانی برنامه‌نویسان

   صفحه کلید مناسب برای ساعات کار طولانیدر زمان انتخاب یک لپ تاپ مناسب در کنار سخت افزار داخلی مناسب، باید تأکید زیادی روی صفحه کلید لپ تاپ داشت. برنامه نویسان باید ساعت‌های بی‌پایانی را در مقابل لپ تاپ، برای کدنویسی صرف کنند. پیدا کردن لپ تاپی با صفحه کلید راحت بسیار مهم است. کیبوردی را انتخاب کنید که همراه با صفحه کلید عددی باشد. مواردی همچون صفحه قابل حمل وصفحه کلید لمسی نرم را در نظر بگیرید. کیفیت و استحکام کلیدها هم مهم هستند، زیرا می‌خواهید مدت زمان طولانی از آنها استفاده کنید. در خرید لپ تاپ مناسب به چیدمان کلیدهای صفحه هم توجه کنید. بعضی از لپ تاپ ها ممکن است دارای صفحه کلیدهایی با چیدمان‌های غیر عادی باشند، برای مثال ممکن است کلیدهای Fn و کلیدهای Ctrl جابجا شوند. یا بعضی از کلیدها مثل کلیدهای Enter یا Backspace کوچکتر از سایر کلیدها باشند. واین موضوع می‌تواند برای برخی از کاربران تا زمانی که به صفحه کلید عادت کنند وقت‌گیر باشد .اگر عادت دارد که با نور کم و در شبها  کار کنید داشتن صفحه کلید نورانی برای کیبورد می‌تواند به شما کمک کند. اگر از صفحه کلید خود راضی نیستید ، خرید صفحه کلید USB هم میتواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد چون معمولاً تایپ کردن با آنها راحت‌تر است. 

کیفیت صفحه نمایش - قابلیت های بیشتر با صفحه نمایش بزرگتر 

   کیفیت صفحه نمایش - قابلیت های بیشتر با صفحه نمایش بزرگتر

برنامه نویسی نیازمند صرف زمان زیادی درمقابل لپ تاپ است. کیفیت صفحه نمایش بسیار با اهمیت است. هرچه کیفیت صفحه نمایش بالاتر باشد فشار کمتری بروی چشم‌ها ایجاد می‌شود. به‌همین دلیل، ما توصیه می‌کنیم برای راحتی بیشتر یک لپ تاپ با صفحه نمایش 15 اینچی تهیه کنید. اگر به دنبال لپ تاپ قابل حمل هستید، پیشنهاد ما استفاده از صفحه نمایش 13 یا 14 اینچی است. در انتخاب لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسان وضوح صفحه نمایش نیز مهم است. توسعه‌دهندگان بازی و نرم‌افزار باید یک صفحه نمایش کاملا HD را انتخاب کنند. وضوح بالاتر برای شما فضای کاری بالاتری را فراهم می‌کند، بنابراین شما می‌توانید به جای اینکه مجبور به ایجاد زبانه متعددalt-tab روی صفحه نمایش باشید، بسیاری از پنجره‌ها را در کنار هم باز نگه دارید. صفحه نمایش‌های 4K بسیار عالی هستند، اما متن‌ها در این صفحه نمایش بسیار کوچک ظاهر می‌شود و لپ تاپ‌هایی با این نمایشگرها قیمت‌های بالایی دارند. صرف نظر از اینکه چه نوع صفحه‌ای را انتخاب می‌کنید، یک صفحه مات بسیار کمتر از صفحه‌های بازتابنده، نور را منعکس می کند، بنابراین استفاده از صفحه‌ی مات برای کاربر بسیار راحت‌تر است.

انتخاب لپتاپ مناسب برای برنامه نویسان

 حرف آخر

 اگر شما بخواهید که یک محیط ماشین مجازی ویا boot در سیستم عامل مورد نظر خود مانند لینوکس نصب کنید می‌توانید خرید MacBook یا MacBook Pro را در نظر بگیرید. که نه تنها Mac OS X را اجرا می‌کند، بلکه در صورت لزوم مجددا می‌توانید ویندوز را هم راه‌اندازی کنید. البته این چیزی است که خود شما می‌توانید آن را تنظیم کنید. هنگام انتخاب یک لپ تاپ برای برنامه نویسی، توجه به نیاز خود بسیار مهم است. لپ تاپ یک خرید طولانی مدت است و در آینده فضای محدودتری برای به روز رسانی آن وجود دارد به همین دلیل است که انتخاب صحیح  وسایل و سخت‌افزارها در لپ تاپ باید بدون اشکال انجام شود.

 لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Pro MUHP2 2019

لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Pro MUHP2 2019

پردازندهintel core 5i
گرافیکintel iris plus graphic 645
RAM8 گیکا بایت 
صفحه نمایش13 اینچی 
حافظه‌ی داخلی 256گیگا بایت SSD

این لپ تاپ 1/370کیلو وزن دارد. و وضوح صفحه نمایش آن QHD و با شفافیت فوق‌العاده‌ایی می‌باشد. کلیدهای کیبورد آن بزرگ و با ارتفاع کم، کار را برای هر برنامه‌نویسی راحت‌تر کرده‌اند. این لپ تاپ قدرتمند مجهز بهتکنولوژی FORCE TOUCH برای تاچ‌پد می‌باشد. شارژدهی باطری آن10 است و باطری ایتیوم-پلیمری غیرقابل تعویض دارد.

اطلاعات بیشتر و خرید

لپ تاپ 13 اینچی مایکروسافت مدل Surface Laptop 3 - E

لپ تاپ 13 اینچی مایکروسافت مدل Surface Laptop 3 - E

پردازندهcore i7
گرافیکintel iris plus graphics
RAM16 گیگا بایت DDR4
صفحه نمایش13.5 اینچ
حافظه‌ی داخلی512 SSD

 لپ تاپ سرفیس 3 از جدیدترین نمونه‌های ساخت مایکروسافت است. دارای صفحه نمایش 13.5اینچی می‌باشد( البته صفحه نمایش 15 اینچی هم در بازار موجود است) نکته‌ی مهم در این سری از لپ تاپ‌های مایکروسافت قابلیت ارتقاء حافظه‌ی SSD در آنها است. عمر باتری آن 11/5 ساعت است. همچنین قابلیت شارژ سریع را دارد.

اطلاعات بیشتر و خرید

لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MQD32 2017

لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MQD32 2017

پردازنده Core i5
گرافیک intel, HD graphics6000
RAM8گیگا بایت DDR3
صفحه نمایش13.3 اینچ
حافظه‌ی داخلی128 گیگا بایت SSD

یک لپ تاپ بسییار سبک و نازک که نسبت به لپ تاپ‌های قبلی معرفی شده قیمت پایین‌تری دارد. وزن این لپ تاپ 1/35 کیلوگرم است و ضخامت آن 17 میلی‌متر می‌باشد. کیبورد این دستگاه از نوع جزیره‌ایی است با استاندارد QWEKTY. همچنین مجهز به نور پس زمینه نیز می‌باشد. تاچ‌پد این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد. و باتری ان قابلیت نگهداری شارژ را تا 12 ساعت دارد.

اطلاعات بیشتر وخرید

لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل Zenbook Flip UX463FL - BKN

لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل Zenbook Flip UX463FL - BKN

پردازندهintel/core i7
گرافیک NAIDIA
RAM16 گیگابایت DDR3
صفحه نمایش14 اینچ
حافظه‌ی داخلی512SSD

می‌توان گفت که این لپ تاپ یکی از باریکترین، لپ تاپ‌های تولید شده توسط ایسوس است. که با چرخش 360درجه‌ی لولا تبدیل به تبلت می‌شود. ضخامت آن کمتر از 18mm و وزن آن 1/4 کیلوگرم است.

اطلاعات بیشتر و خرید


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)