بهترین بالش‌طبی

از آنجایی که افراد به طور متوسط  30٪ از زندگی خود را در خواب می‌گذرانند، کیفیت خواب تأثیر بسزایی در زندگی آنها دارد. داشتن یک خواب مداوم و آرام، یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سیستم ایمنی قوی، انرژی گرفتن از خواب است. خواب به بدن شما فرصتی برای جوان سازی و ترمیم می‌دهد. کمبود خواب ممکن است منجر به خستگی مفرط ، تغییرات خلقی و در نهایت بیماری شود.

عواملی که باعث خواب راحت می‌شود شامل رژیم غذایی، ورزش، سطح استرس و البته محیط خواب هستند. یک عامل مهم و اغلب نادیده گرفته شده در یک خواب راحت، بالشی است که روی آن می‌خوابید. بالش مناسب می‌تواند به شما احساس آرامش و استراحت را بدهد، به همین دلیل برخی از افراد برای داشتن یک تجربه خواب بیشتر به بالش‌های طبی روی می‌آورند.

اگر گردن درد دارید، شاید این اتفاق در نتیجه استفاده از متکای غیراستاندارد به وجود آمده است. به همین منظور شاید بهتر است بالشی که روی آن می‌خوابید را از نظر ارگونومی چک کنید. ببینید خیلی بلند و یا خیلی کوتاه نباشد. 

شاید بهتر است بدانید که استفاده از یک بالش خوب و استاندارد چنان تاثیری بر عملکرد خواب شما دارد که حتی بر پف چشمتان هم اثرگذار است. دقت کنید که صبح‌ها با چه حالتی از خواب بیدار می‌شوید، آیا گردن درد، بی‌حسی، احساس ناراحتی در شانه‌ها و یا بازوی خود ندارید؟ اگر این طور است حتما بالش شما استاندارد نیست.

لازم به ذکر است یک بالش طبی خوب می‌تواند در هنگام خواب سر شما را هم راستا و هم تراز با شانه‌ها نگه دارد به عبارتی سر به عقب، یا به جلو خم نشود.

با استفاده از بالش طبی شما می‌توانید راحت‌تر و بهتر بخوابید و گردش خون بدن شما بهتر خواهد بود. بالش‌های طبی قابلیت تسکین دردهای شانه و گردن را خواهند داشت. بالش‌های طبی با درست قرار دادن سر بر روی بالش سبب می‌شوند تا مسیر تنفس باز باشد و از خروپف هم جلوگیری به عمل آید. همچنین بالش‌های طبی سبب بهتر شدن گردش هوا شده و از تعرق بیش از حد جلوگیری به عمل می‌آورد.

در ادامه تیم چی‌بگیر بهترین بالش‌های طبی را به شما معرفی خواهد نمود. تا آخر مقاله همراه باشید در قسمت نهایی مقاله پرسش و پاسخهایی داریم که شاید جواب سوالهای شما در آن نهفته باشد.

بالش طبی مدل Large wave

3.9

ویژگی های محصول

 • جنس: مموری فوم
 • روکش: دارد
 • جنس روکش: پارچه‌ ای
 • قابلیت گردش هوا: دارد

بالش طبی مدل  Large waveاز جنس مموری فوم است. ابعاد این بالش طبی 48 در 30 در 14 سانتی‌متر است. این مدل بالش دارای روکش بوده و جنس روکش آن از پارچه‌ای با قابلیت شستشوی است. 

از مزایای خرید این بالش طبی باید گفت با استفاده از این بالش ستوان فقرات شما در یک راستا قرار خواهد گرفت. این بالش از دردهای عضلانی ناحیه گردن و شانه پیشگیری به عمل خواهد آورد. حتی این بالش به کمک بیماران مبتلا به کم‌خوابی و بی‌خوابی رفته و از خروپف هم جلوگیری به عمل خواهد آورد. فوم این محصول با کیفیت است.

بالش دور گردنی کد Dr011

4

ویژگی های محصول

 • جنس: پلی‌استر
 • روکش: دارد
 • جنس روکش: مخمل
 • قابلیت گردش هوا: دارد

از آنجایی که گاهی برای نشستن، رانندگی کردن، انجام کار با کامپیوتر، تلویزیون نگاه کردن، فشار به مهره‌های گردن زیاد می‌شود، بالش دور گردنی می‌تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش و راحتی بیشتری بنمایید.

این محصول جنس پلی‌استر، و دارای روکش است. روکش این بالش دورگردنی از مخمل بوده و قابلیت شستشو دارد . این روکش قابلیت گردش هوا داشته و مناسب برای کاهش فشار از مهره‌های ناحیه گردن است. حتی با استفاده از این محصول جلوگیری از خستگی عضلات گردن پیش خواهد آمد. این بالش ازالیاف بال فایبر تهیه شده، ضدحساسیت، قابل شستشو و دارای طراحی ارگونومیک است.

بالش طبی سنس لاین مدل SL20 مجموعه 3 عددی

3.5

ویژگی های محصول

 • نوع: بالش
 • جنس: فوم نرم، مموری فوم
 • روکش: دارد
 • جنس روکش: پارچه‌ ای
 • قابلیت گردش هوا: دارد

محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

بالش طبی زانکو مدل تنفسی

3.6

بالش طبی زانکو مدل تنفسی با ابعاد 10 در 70 در 40 سانتی‌متر است و وزنی حدود 200 گرم دارد. این بالش دارای روکش است و جنس آن هم از پنبه‌ است. این بالش با الیاف هالوفایبر پر شده که قابلیت شستشو به صورت دستی و یا با ماشین لباسشویی را دارد.

با استفاده از این بالش شما خواهید توانست خوابی راحت و عمیق با حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات و جلوگیری از گردن درد را تجربه کنید. 

این بالش از آن جهت ارزش خرید دارد که آسان شستشو می‌شود و سریع خشک می‌شود. از تعرق و گرما جلوگیری کرده . و ایجاد آسایش با دمایی مناسب را براش ما به ارمغان خواهد آورد.

بالش طبی اتللو مدل ProfMed

4.2

ویژگی های محصول

 • روکش: دارد
 • جنس روکش: پنبه
 • قابلیت گردش هوا: دارد

بالش طبی اتللو مدل ProfMed  دارای کیفیت عالی و با استفاده از مواد پرکننده برای نیازهای متنوع از جمله بهترین پرهای قو، بامبو، پشم خالص دارای مجوز Woolmark انگلیس، نانو الیاف، میکروفیبر، فیبر مهره و مواد ویسکو الاستیک است. 

بالش طبی اتللو متناسب با ارگونومی گردن و ستون فقرات طراحی شده و هنگام خواب از هرگونه آسیب به نواحی مختلف گردن و ستون فقرات جلوگیری می‌کند.

یادآوری می‌شود تمامی افراد می‌توانند( به سبب طراحی خاص بالش) از آن استفاده کنند. این بالش در ابعاد 12 در 40 در 60 سانتی‌متر بوده جنس روکش آن از پنبه بدون قابلیت شستشو است. درواقع روکش این بالش طبی غیر قابل جدا شدن است.

بالش طبی هوشمند مدل Wave Plus Soft

4.2

ویژگی های محصول

 • روکش: دارد
 • جنس روکش: پنبه، پلی استر
 • قابلیت گردش هوا: ندارد

بالش طبی هوشمند مدل Wave Plus Soft با ابعاد 10 در 60 در 40 سانتی‌متر به بازار عرضه شده است. این بالش طبی هوشمند دارای روکشی از جنس پنبه و پلی‌استر بوده و قابلیت شستشوی روکش وجود دارد.

این ببالش نرم باعث کاهش‌ فشار روی گردن می‌شود. همین امر سبب ایجاد خواب بهتر و پیشگیری از سردرد و کمردرد خواهد شد. حتی با استفاده از این بالش هوشمند خر و پف متوقف شده و خوابی آرام را به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است ماده داخلی این بالش از فوم هوشمند و پلی یورتان است.

بالش طبی دکتر شولز کد 032

3.3

ویژگی های محصول

 • جنس: مموری فوم
 • روکش: دارد
 • جنس روکش: پنبه
 • قابلیت گردش هوا: دارد

محصول بالا ناموجوداست، میتوانید از محصولات پیشنهادی جایگزین دیدن کنید

بالش بارداری ایسیز مدل C-SHAPE کد Is3900.2

5

ویژگی های محصول

 • جنس: پلی‌استر
 • روکش: دارد
 • جنس روکش: الیاف طبیعی
 • قابلیت گردش هوا: دارد

بالش بارداری ایسیز مدل C-SHAPE کد Is3900.2 از جنس پلی‌استر است. ابعاد این بالش 16 در 60 در 50 است. جنس روکش این بالش از الیاف طبیعی بوده و قابلیت شستشو است. این بالش قابلیت گردش هوا دارد. از آنجایی که در دوران بارداری مادر دچار خستگی ناشی از تغییر شکل بدن می‌شود و از طرفی به خواب کافی جهت رشد جنین خود نیاز دارد. این بالش کمک می‌کند تا مادر بتواند دوران بارداری شیرین‌تر و دوست داشتنی را تجربه کند.

این بالش c شکل ایسیز یک بالش بزرگ است که از سر تا پا را حمایت می‌کند و مادر باردار را در بهترین وضعیت خواب قرار می‌دهد و فشار شکم به ستون مهره‌ها را کاهش می‌دهد. در آغوش گرفتن بالش از تغییر فرم شانه‌‌ها جلوگیری کرده و خستگی شانه‌ها و گردن را کم می‌کند. قرار گرفتن بالش در بین زانوها، لگن را در موقعیت مناسبی قرار می‌دهد و بهترین وضعیت گردش خون، بین قلب، کلیه‌ها و رحم را فراهم می‌کند.

خاطرنشان می‌کنیم این بالش با یک اتصال دکمه، تبدیل به بالش شیردهی خواهد شد و مادر می‌تواند بعد از زایمان، در دوران شیردهی و یا برای کمک به نشستن نوزاد از آن استفاده کند.

بالش طبی کودک زیکلاس مد مدل ZYK-M1

4.2

ویژگی های محصول

 • روکش: دارد
 • قابلیت گردش هوا: دارد

بالش طبی کودک زیکلاس مد مدل ZYK-M1، بالشی مخصوص برای کودکان است. این بالش دارای ابعاد 50 در 30 در 10 سانتی‌متر بوده که روکش نیز دارد. همچنین این روکش قابلیت شستشو هم دارد. به علاوه اینکه این بالش قابلیت گردش هوا نیز دارد. 

بالش طبی کودک زیکلاس، برای تسهیل گردش خون در سراسر بدن کودکان از فوم منحصر به فردی در این بالش استفاده کرده است. همچنین این بالش با جدیدترین متد علمی در طراحی به منظور افزایش جریان هوا و دور شدن گرما از سر و گردن در طول شب طراحی شده و قابلیت هم دما شدن با بدن را دارد. 

همچنین این بالش قابلیت واکنش نسبت به وزن بدن و فرم‌گیری بر اساس تغییر در حالت خواب را نیز داشته و سبب کاهش جست و خیزهای خواب در طول شب خواهد شد. این بالش مناسب و راحت برای مهره‌های پشت گردن و تسکین دهنده درد شانه و پشت با راحت کردن ماهیچه‌های شانه و گردن است. این بالش دارای خاصیت ضد باکتری است. 

بهترین بالش برای دیسک گردن کدام است؟


بهترین بالش برای دیسک گردن کدام است؟

آیا هر روز صبح با درد در گردن از خواب بیدار می‌شوید؟ گرچه این درد بیشتر در افراد میانسال دیده می‌شود، اما درد گردن می‌تواند هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد. کار بالش شما این است که گردن و سر شما را در ارتفاع مناسب نگه دارد تا از فشار غیرضروری جلوگیری کند. یک بالش خیلی بلند یا کم ارتفاع،  ممکن است باعث آسیب به گردن شما شود، همچنین می‌تواند باعث ایجاد فشار شود زیرا گردن سعی می‌کند عدم پشتیبانی را جبران کند. برای کسانی که از دیسک گردن رنج می‌برند استفاده از یک بالش طبی بسیار ضروری است. 

مزایای خوابیدن بر بالش طبی چیست؟

 همانطور که گفته شد بالش‌های طبی می‌توانند از گردن و ستون فقرات کاملاً محافظت کنند این بالش‌ها سر را در وضعیت مناسبی نسبت به ستون فقرات قرار می‌دهند و مانع از مشکل در کمر و گردن می‌شوند همین امر سبب عدم کوفتگی بدن و کاهش صدمات جسمی خواهد شد.

معایب استفاده طولانی مدت از بالش طبی چیست؟

از آنجایی که استفاده طولانی مدت سبب از بین رفتن کیفیت اولیه بالش شده و بالش فرم خود را از دست می‌دهد، همچنین وجود قارچ و گرد و خاک بر روی این بالش‌ها توصیه می‌شود قبل از ده سال این بالش‌ها تعویض شوند.

آیا بالش‌های طبی برای بارداری نیز مناسبند؟

بله، دونوع بالش طبی برای دوران باردرای وجود دارد یک نوع برای 3 ماهه دوم و نوع دیگر برای 3 ماهه سوم. در 3 ماهه دوم که مادر به پهلو می‌خوابد می‌تواند از آن بالش برای زیرشکم خود استفاده نماید و نوع بالش دیگر که مناسب برای 3 ماهه سوم است. برای کاهش کمردرد مناسبند این نوع بالش در بین زانو نیز قرار می‌گیرند.

نکته پایانی: بالش‌های طبی از هر نوع که باشند با توجه به ماهیت و ساختار تولیدشان قرار است از گردن، زانو، کمر، عوارض نشستن زیاد، کاهش عوارض بارداری، کاهش اثرات ناشی از انحنای ستون فقرات، کاهش آنتی رفلاکس بزرگسالان و .... محافظت به عمل آورد. بنابراین نحوه نگهداری و عملکرد صحیح آنها را یادبگیرید. بهترین نوع بالش را برای خود تهیه نماید. ممکن است بهترین نوع این مدل بالش با قیمت بالا عرضه شود.

اما شاید تهیه بالش طبی، کمی گران قیمت‌تر و ارزشمندتر، در حفظ سلامت شما تاثیر شگرفی داشته باشد.کیفیت برندهای خوب را دست کم نگیرید.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)