شما جزء کدام دسته از افراد هستید؟ بین یک فنجان قهوه و یا یک شات اسپرسو کدام را ترجیح می‌دهید؟ جواب این سؤال مشخص می‌کند که اگر شما تمایل به خرید دستگاه قهوه‌ساز دارید، کدام دستگاه قهوه‌ساز برای شما مناسب‌تر است. قهوه‌سازهای قطره‌ای( فیلتری)، دستگاه‌های مخصوص دم کردن قهوه هستند. استفاده از آنها ساده‌تر، از نظر قیمت ارزان و شامل انواع مختلف و متنوعی از قهوه‌سازها هستند. از طرف دیگر دستگاه‌های اسپرسو، ماشین‌های گران قیمت و پیچیده‌تری هستند که یک و نیم گرم(دو تا سه اونس) اسپرسو غلیظ تولید می‌کنند. قبل از تصمیم گیری، اجازه بدهید با هم نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌های هر کدام از این دستگاه‌های محبوب قهوه ساز بی‌اندازیم.

همه چیز درباره قهوه ساز قطره‌ای( فیلتردار)

قهوه سازان قطره‌ای یک انتخاب محبوب در بین دستگاه‌های قهوه‌سازی هستند که با دم کردن، قهوه را آماده می‌کنند. استفاده از آنها آسان است، و تنوع زیادی برای انتخاب وجود دارد. این ماشین‌ها ممکن است چند ویژگی ساده داشته باشند و یا به دلیل سفارشی بودن امکانات بسیاری ارائه دهند. در حقیقت مهم نیست که شما کدام نوع قهوه‌ساز را دارید، کارایی اصلی اکثر آنها یکسان است.

برای دم کردن قهوه با استفاده از دستگاه‌های فیلتردار، آب را به مخزن اضافه کنید و فیلتر قهوه را با پودر قهوه پر کنید و سپس دکمه شروع را فشار دهید. دستگاه  شروع به گرم کردن آب می‌کند و قهوه  به آرامی با عبور آب از تفاله به داخل ظرف قهوه می‌ریزد. بسته به میزان قهوه‌ای که دم می‌کنید و مدل قهوه‌ساز قطره‌ای( فیلتری) که از آن استفاده می‌کنید، دم کردن قهوه در حدود 5-10 دقیقه طول خواهد کشید.

همه چیز درباره قهوه ساز قطره‌ای( فیلتردار)

 مزایای استفاده از قهوه‌ساز فیلتری

قهوه‌سازهای قطره‌ای یا فیلتری یک روش سریع و ساده برای تهیه قهوه در صبح‌ها هستند. بعد از اضافه کردن پودر قهوه و آب، فقط یک دکمه را فشار می‌دهید و تا آماده شدن قهوه مشغول کارهای خود می‌شوید. دستگاه کار را برای شما انجام می‌دهد. بعضی از دستگاه‌های قهوه‌ساز قطره‌ای حتی قابل برنامه‌ریزی هم هستند، بنابراین می‌توانید با ست کردن زمان برای دستگاه، زمانی که از خواب بیدار می‌شوید از طعم لذت بخش قهوه تازه لذت ببرید.

معایب قهوه‌سازهای قطره‌ای(فیلتری)

در قهوه‌ساز قطره‌ای یا (فیلتری) از فیلترهای قهوه استفاده می‌کنند، که روغن‌های طبیعی موجود در قهوه را جذب می‌کند. بعضی از افراد قهوه‌سازهای فیلتری را بخاطر عطر و طعم و خواص بالقوه قهوه به سایر دستگاه‌ها ترجیح می‌دهند، درحقیقت برای داشتن طعم کامل قهوه، روغن‌های طبیعی موجود در قهوه مهم هستند. اما متاسفانه بدلیل اینکه فیلترها یکبار مصرف هستند، با محیط زیست سازگار نیستند.

همه چیز درباره ماشین اسپرسوساز

همه چیز درباره ماشین اسپرسوساز

دو نوع دستگاه اسپرسوساز وجود دارد: اتوماتیک و نیمه اتوماتیک. تفاوت در نحوه عملکرد این ماشین‌ها است. برای اطمینان از عمر طولانی این دستگاه‌ها وعملکرد خوبی که از خرید یک دستگاه اسپرسو انتظار دارید، به روش‌های اصلی تعمیر و تمیز کردن آنها نیاز دارند. در ادامه به تفاوت‌های بین این دو نوع دستگاه اسپرسوساز می‌پردازیم.

 دستگاه های اسپرسوساز اتوماتیک

 استفاده از دستگاه‌های اسپرسوساز اتوماتیک آسان است. شما فقط به اندازه‌گیری مقدار پودر قهوه و آب و قرار دادن آنها در مخزن و همچنین فشرده‌سازی( بسته بندی) تفاله نیاز دارید. نهایتا شما دکمه‌ای را فشار می‌دهید که همه چیز را کنترل می‌کند. این دستگاه‌ها یک تایمر اتوماتیک داخلی دارند که فرایند خارج شدن قهوه را متوقف می‌کند و در عرض 25-30 ثانیه، اسپرسو با کیفیت در انتظار شماست. دستگاه‌های اسپرسوساز نیمه اتوماتیک، مخصوصا برای کسانی که به دنبال چالش هستند گزینه‌های مناسب و راحت‌تری است. این دستگاه‌ها در مقایسه با دستگاه‌های اتوماتیک کارهای کمتری را برای شما انجام می‌دهند ،اما به شما اجازه می‌دهند تا در مورد درست کردن اسپرسو چیزهای زیادی یاد بگیرید. برای تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه‌های نیمه اتوماتیک، شما باید تمام مراحل ساخت قهوه با دستگاه اتوماتیک را انجام دهید و تنها تفاوت این است که باید اندازه شات‌ها را کنترل کنید. در واقعیت این موضوع بزرگترین تفاوت بین دستگاه‌های اسپرسوساز نیمه اتوماتیک و اتوماتیک است.

 دستگاه های اسپرسوساز اتوماتیک

مزایای استفاده ازدستگاه های اسپرسوساز

اگر می‌خواهید در ساخت اسپرسو زبر دست باشید، ازمزایای دستگاه‌های اسپرسوساز نیمه اتوماتیک این است که شما از زمان شروع تا اتمام کار دستگاه، کنترل کاملی روی آن دارید. این به معنی کنترل بیشتر روی عطر و طعم قهوه اسپرسو است. اگر دوست دارید که تجربه درست کردن یک اسپرسو عالی را داشته باشید، اما نگران تغییر کیفیت طعم قهوه نیستید، یک دستگاه اسپرسوساز اتوماتیک بدلیل تایمر استخراج داخلی برای شما بهترین انتخاب خواهد بود.

معایب استفاده ازدستگاه‌های اسپرسوساز 

هزینه کردن برای خرید یک دستگاه اسپرسوساز نیمه اتوماتیک مستلزم صبر و علاقه به یادگیری است. هرچند که استفاده از اسپرسوسازهای اتوماتیک ساده است اما همچنان نیاز به توجه بیشتری نسبت به یک قهوه‌ساز فیلتری دارند. دستگاه‌های اسپرسوساز از قهوه‌سازهای قطره‌ای( فیلتری) گران قیمت‌تر هستند و نیاز به کنترل دائم درجه‌ها، تمیز کردن و گاهی تعویض قطعات دارند و این به آن معناست که این وسیله برقی زمان بیشتری از شما خواهد گرفت، اما اگر عاشق اسپرسو هستید ارزش آن را دارد.

کدام دستگاه قهوه ساز شما مناسب‌تر هستند؟

 اولین چیزی که باید به آن دقت کنید این است که، بیشتر دوست دارید قهوه بنوشید یا از طعم اسپرسو لذت می‌برید. اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید، در این قسمت نگاهی گذرا به نکات مثبت و منفی هر دو دستگاه خواهیم داشت، و اگر واقعاً نمی‌توانید تصمیم بگیرید، نحوه ساخت قهوه اسپرسو با دستگاه قهوه‌ساز فیلتری رایاد بگیرید.

 نکات مثبت و منفی قهوه‌ساز فیلتری

مثبتمنفی
دم کردن قهوه به میزان دلخواهاستفاده از فیلتر
استفاده از آن آسان استقهوه‌ی اسپرسو نمی‌سازد
ارزان‌تر است


نکات مثبت و منفی دستگاه اسپرسوساز

مثبت منفی
تجربه عالی در ساخت قهوهگران قیمت بودن دستگاه 
می‌توانید مهارت جدیدی یاد بگیریدنیاز به نگهداری بیشتر
کیفیت عالیقهوه‌ی معمولی تولید نمی‌کند
سرعت بالا در ساخت قهوه


اسپرسوساز مباشی مدل ECM2013

اسپرسوساز مباشی مدل ECM2013


اطلاعات بیشتر و خرید

اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

اطلاعات بیشتر و خرید

اسپرسوساز نسپرسو پرفتتو مدل classico اتوماتیک


اسپرسوساز نسپرسو پرفتتو مدل classico اتوماتیک

اطلاعات بیشتر و خرید

اسپرسوساز هانوور مدل 1125

اسپرسوساز هانوور مدل 1125

اطلاعات بیشتر و خرید

قهوه ساز بایترون مدل BKF-50

https://affstat.adro.co/click/f8746cef-91ec-410d-aa1f-55ae964fc1f4/aHR0cHM6Ly93d3cuZGlnaWthbGEuY29tL3Byb2R1Y3QvZGtwLTI3ODM4Mg==

اطلاعات بیشتر و خرید


قهوه ساز متئو مدل MCM 60

قهوه ساز متئو مدل MCM 60

 اطلاعات بیشتر و خرید

قهوه ساز بایترون مدل BKF-60

قهوه ساز بایترون مدل BKF-60

اطلاعات بیشتر و خرید


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)