15 مدل از بهترین کت‌های تک مردانه

از قدیمی‌ترین مدل‌های لباسی که از قرون وسطا به جا مانده است کت‌های مردانه است. پوشیدن کت برای مردان عموماً در مراسم رسمی اتفاق می‌افتد. 

در مورد مناسب بودن یک کت برای آقایان باید به مواردی که در ادامه می‌آید توجه کنید؛ اولین مورد شانه‌ها و سرشانه‌ها هستند. آنها باید صاف و بدون کشیدگی بر روی بدن قرار بگیرند. مورد بعدی، قد آستین است. قد آستین کت باید طوری بر روی دست قرار بگیرد که نیم سانت از آستین پیراهن کوتاه‌تر باشد. 

همچنین پشت کت نیز باید صاف و بدون چین خوردگی باشد. راحتی کت در تن را نیز در نظر داشته باشید. این بدان معنی است که دستها باید در آستین راحت بوده و کشیده نشوند. کت نیز احساس تنگی در بدن نداشته باشد. 

یکی از بهترین جنس پارچه برای کت‌های تک، پارچه‌های فاستونی است. این جنس مناسب برای هوای سرد است دوام خوبی دارد و خوش استایل است. پارچه‌های فلانل یا پشم هم از دیگر پارچه‌های مناسب برای کتهای تک هستند. این مدل پارچه دارای تنوع زیادی است. کتان نیز از دیگر گزینه‌های کت تک هستند. این پارچه قابلیت استفاده در هوای گرم را نیز دارد زیرا نرم و نازک است اما بزرگترین اشکالش زود چروک شدن آن است. اما کتهای اسپرتی که از پارچه جین تهیه شوند هم می‌توانند مناسب برای تمامی فصول باشند این مدل کتها هم بسیار اسپرت و دارای قابلیت ست شدن با خیلی از لباسهاست و هم اینکه بسیار با دوام هستند. 

انواع مدل‌های کت مردانه که بیشترین شهرت و استفاده را دارند، عبارتند از:

  1. کت رسمی
  2. تکلیف کت‌های رسمی کاملاً مشخص هستند. از این نوع کت‌ها برای حضور در مراسم‌های خاص و رسمی استفاده می‌شود. در واقع در این ست،‌ کت‌ها فقط با شلواری از همجنس خود ست می‌شوند.
  3. کت بلیزر
  4. کت‌های بلیزر بین کت‌های اسپرت و کت‌های رسمی قرار گرفته‌اند و کاربرد بسیار زیادی دارند. از کت اسپرت تنگ‌تر هستند و در استایل‌های غیررسمی با شلوار جین و کتان‌های رنگی ست می‌شوند.
  5. کت اسپرت
  6. اما کت‌های اسپرت جزو غیررسمی‌ترین مدل کت هستند. این کتها کمی گشادتر از بقیه کت‌ها بوده و توانایی پوشیدن چندین لباس در زیر آنها وجود دارد.
  7. کت تاکسیدو
  8. در مورد تعریف کت‌های تاکسیدو باید گفت که استفاده از یک اکسسوری مانند ساتن بر روی آن، وجه تمایز آن کت با بقیه مدل‌هاست.

کت مردانه استایل مدل 11741-3

کت مردانه استایل مدل 11741-3


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت مردانه استایل از جنس نخ و پلی استر را در تصویر می‌بینید. این کت خوشرنگ و خوش استایل دو دکمه دارد و قد آن هم تا روی باسن پایین می‌آید.

فرم این کت معمولی است و پارچه آن طرح‌دار است. همانطور که در بالا گفته شد نحوه باز و بسته شدن این کت از طریق دکمه است. نوع یقه آن برگردان است و دارای آستر است. این کت مناسب برای استفاده در پاییز و زمستان است.

کت تک مردانه آریا کت مدل 51444-3 

کت تک مردانه آریا کت مدل 51444-3


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه آریا کت از جنس پشم و پلی‌استر تشکیل شده است. 6 دراپه است و قد آن هم تا روی باسن پایین می‌آید. نحوه باز و بسته شدن این کت عالی از طریق تک دکمه‌ای است که روی آن تعبیه شده است.

فرم این کت معمولی است و طرح پارچه این کت هم طرح‌دار است. از مهمترین ویژگی‌های این کت وجود سه جیب است در واقع این کت دارای سه جیب بیرونی و سه جیب داخلی است.

کت و جلیقه فول شاپ مدل 70 

کت و جلیقه فول شاپ مدل 70

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت و جلیقه فول شاپ یک نیم ست عالی، شیک و خوش رنگ است. جنس این نیم ست از نخ و پلی‌استر است. قد کت این نیم ست تا روی باسن پایین می‌آید. کت آن هم از طریق یک تک دکمه باز و بسته می‌شود و دارای سه جیب در بیرون کت است.

جلیقه این کت هم دارای دو جیب و 3 دکمه است.

 کت تک مردانه کد B-31 

 کت تک مردانه کد B-31


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه‌ای را که در تصویر می‌بینید از جنس لنین است. پارچه مورد استفاده برای تهیه این کت جزو پارچه‌های کشی است. قد این کت تا روی باسن پایین می‌آید. همچنین این مدل کت جزو کت‌هایی با مدل الگوی اندامی است. کشی بودن این مدل کت و کاملا جذب بودن آن همراه با یک تک چاک سبب شده است تا یک کت جذاب را پیش رو داشته باشید.

همانطور که گفته شد پارچه این مدل از کش کاردینال بوده و دوخت ایران است.

 کت تک غیر رسمی نخی مردانه - امپریال 

کت تک غیر رسمی نخی مردانه - امپریال

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک غیر رسمی نخی مردانه – امپریال از جنس نخ است. قد این کت تا روی باسن پایین می‌آید و از طریق دکمه باز و بسته می‌شود. یقه این کت غیررسمی ایستاده بوده و دارای دو جیب در طرفین کت بوده و مناسب برای استفاده روزمره است.

این کت روزمره با پارچه‌ای از طرح ملانژ دوخته شده و مناسب استفاده روزمره است. این کت شیک و اسپرت که از صددرصد الیاف نخی تهیه شده باید با دمای کم اتوکشی شود و بهتر است در هنگام شستشو از سفید کننده استفاده نشده و از خشک کن نیز استفاده نشود.

کت تک مردانه مدل  N104

کت تک مردانه مدل  N104


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه با جنسی از پشم و پلی‌استر است و قد آن تا روی باسن پایین می‌آید. نحوه باز و بسته شدن این کت از طریق تک دکمه آن است. فرم این کت هم معمولی است.

برای نگهداری بهتر از این کت بهتر است برای شستشو و اتوکشی آن را به خشک‌شویی بدهید.

کت مردانه کد 412 

کت مردانه کد 412

قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت مردانه‌ای که در تصویر می‌بینید از جنس دوخته شده است. قد این کت جین اسپرت تا روی کمر است و از طریق دکمه باز و بسته می‌شود. این کاپشن اسپرت دارای 4 جیب (دو جیب قاپکدار در قسمت سینه کاپشن و دو جیب در کنارین) است.

سر آستین‌ها هم دکمه وجود دارد. لازم است برای نگهداری بهتر این کت جین در هنگام شست و شو از جین‌شور استفاده شود.

کت تک مردانه اچ اند ام مدل 00405

کت تک مردانه اچ اند ام مدل 00405


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه اچ اند ام کتی است از جنس پلی استر، پلی‌آمید و ویسکوز. این کت شیک تا روی کمر پایین می‌آید و از طرزق دکمه باز و بسته می‌شود. فرم این کت تک معمولی است و با خیلی از شلوارهای مردانه ست می‌شود.

کت تک مردانه آرمانی اکسچنج مدل 6ZZG08Z1GFZ-5565 

کت تک مردانه آرمانی اکسچنج مدل 6ZZG08Z1GFZ-5565


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه آرمانی اکسچنج از جنس نخ (تهیه شده از 99 رصد الیاف نخی و 1 درصد الاستین) تهیه و دوخته شده است. قد این کت تا روی باسن پایین می‌آید و فرم این کت، معمولی است.

این کت دو جیب بر روی سینه و دو جیب در طرفین پایین کت دارد. برای نگهداری بهتر این کت در حین شستشو با ماشین لباسشویی بهتر است از دمای حداکثر 30 درجه سانتی‌گراد استفاده و با دمای کم اتوکشی شود. از خشک کن و سفیدکننده هم استفاده نشود. 

کت تک مردانه مدل BT 4 

کت تک مردانه مدل BT 4


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه چهارخانه که در تصویر بالا می‌بینید کاملاً تهیه شده از جنس نخ و  الیاف طبیعی است. فرم این کت جذب است و قد آن تا روی باسن پایین می‌آید.

کت تک مردانه مدل ونون کد J4000-2 

کت تک مردانه مدل ونون کد J4000-2


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه مدل ونون از جنس پشم و پلی‌استر است. قد آن هم تا روی باسن پایین می‌آید. فرم این کت زیبا و خوش رنگ معمولی و از تولیدات ایرانی است.

کت تک مردانه آرمانی اکسچنج مدل 3HZG44ZNVYZ-8561 

کت تک مردانه آرمانی اکسچنج مدل 3HZG44ZNVYZ-8561


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه آرمانی اکسچنج را در تصویر بالا می‌بینید این کت از جنس پشم، پلی استر و ویسکوز است. قد آن هم روی باسن پایین آمده و دارای 2 دکمه برای باز و بسته شدن است. فرم این کت تک معمولی است.

کت تک مردانه کد HS102008

کت تک مردانه کد HS102008


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه موجود در تصویر بالا از جنس پشم و پلی استر (جنس پارچه کت فاستونی) است. قد آن تا روی باسن پایین آمده و از طریق دکمه باز و بسته می‌شود. فرم این کت معمولی بوده و با تمام رنگهای موجود در داخل چهارخانه‌های کت قابل ست شدن است.

کت تک مردانه برندس مدل 99B77 

کت تک مردانه برندس مدل 99B77


قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

کت تک مردانه برندس از جنس پشم و پلی استر است. قد آن هم تا زیر باسن است و دو دکمه در جلوی کد تعبیه شده است. این کت در ایران دوخته و در پاییز و زمستان 2018 روانه بازار شده است.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)