من به جاروبرقی احتیاج دارم؟ اما با چه مکشی؟ برای استفاده در چه مکانی؟ با چه شکل ظاهری؟ این سوالاتی است که اغلب می‌شنویم و خود ما هم در هنگام انتخاب یک جاروبرقی با آن درگیر هستیم. در واقع تنوع محصولات در بازار باعث شده که خرید جاروبرقی کار آسانی نباشد، ما برای انتخاب لیست بلند بالایی از محصولات را داریم جاروبرقی‌های کیسه‌دار، بی‌کیسه، رباتیک، جاروهای شارژی.... 

در این مقاله شما را با انواع جاروبرقی و معیارهای انتخاب آن آشنا می‌کنیم.

معیارهای انتخاب جاروبرقی

معیارهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیریم که کدام جاروبرقی برای نیازهای شما بهترین است. قیمت، کارآیی، سهولت استفاده، مصرف موتور، مصرف برق و طول عمر از خصوصیات مهم آن است. هدف از نوشتن این مقاله این است که شما با آگاهی کامل انتخاب خود را انجام دهید. بی‌شک شما سعی دارید که جاروبرقی خود را برای چند سال آینده نگه دارید بنابراین باید بهترین انتخاب را داشته باشید.

با در نظر گرفتن این معیارها شما می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. امیدواریم این راهنمای خرید جاروبرقی به شما واضح‌ترین ایده‌ها را در مورد آنچه باعث می‌شود یک جاروبرقی خوب را انتخاب کنید، بدهد.

بودجه‌ی شما چقدر است؟

بی‌شک قیمت جاروبرقی از یک مدل به مدل دیگر متفاوت است. بنابراین قبل از شروع جستجو برای بهترین مدل و جلوگیری از اتلاف وقت، بودجه‌ی خود را تعیین کنید تا براساس آن بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید. مانند اکثر خریدها یک جاروبرقی با کیفیت معمولا هزینه‌ی بیشتری دارد، اما در دراز مدت سود بیشتری خواهد داشت.

قدرت مکش جاروبرقی: 

ساده‌ترین راه برای برای ارزیابی عملکرد جاروبرقی مراجعه به اطلاعات ذکر شده در برچسب انرژی آن است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا اطلاعات موثقی را برای مقایسه‌ی جاروبرقی‌ها داشته باشید و بهترین انتخاب را انجام بدهید. دقت کنید که قدرت مکش و توان موتور دو پارمتر جدا از هم هستند و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. برای مطلع شدن از توان مکش جاروبرقی انتخابی خود می‌توانید از دفترچه‌ی راهنمای آن کمک بگیرید.

سطح صدا در جاروبرقی:

سطح صدا در جاروبرقی یکی از معیارهای مهم در انتخاب آن است. می‌توان گفت که این وسیله از جمله وسایل پرسر و صدا در هر خانه‌ایی می‌باشد و انتخاب یک جاروبرقی بی‌صدا برای کسانی که در خانه سالمند دارند یا در آپارتمان زندگی می‌کنند و حتی برای افرادی که بچه‌ی کوچک در خانه دارند ایده‌آل می‌باشد. سطح صدا به صورت دسی‌بل واحدی است که قدرت صدا را بیان می‌کند. میزان بزرگی سطح نویز برای جاروبرقی‌های فعلی 65 تا 85 دسی‌بل است. شما همچنین می‌توانید اطلاعات کاملی را راجبه میزان صدای جاروبرقی انتخابی خود از دفترچه‌ی راهنما به دست بیاورید.

وزن جاروبرقی: 

یکی از عواملی که نباید نادیده شود در انتخاب یک جاروبرقی خوب وزن آن می‌باشد. معمولا وزن جاروبرقی‌ها بین 3 تا 8 کیلوگرم متغییر می‌باشد. بدیهی است که جاروبرقی‌های قدرتمند‌تر وزن بالاتری دارند.  ممکن است که شما هر روز با جاروبرقی کار کنید و این اهمیت وزن جاروبرقی انتخابی شما را بالا می‌برد. توجه به وزن جاروبرقی از فاکتورهای مهم انتخاب یک جاروبرقی با کیفیت می‌باشد.

لوازم جانبی در جاروبرقی:

در حال حاضر تولید‌کنندگان طیف وسیعی از لوازم جانبی را ارائه می‌دهند. برس‌هایی برای پارکت و کاشی، سری‌هایی برای فرش و ...، داشتن حداقل سه سر مکش در جاروبرقی ضروری است. علاوه بر برس اصلی کف یک نازل کوچک برای پرده‌ها و کوسن‌ها . یک نازل بزرگتر برای مکان‌هایی که دسترسی به آنها مشکل است. بهتر است که قبل از تحویل گرفتن جاروبرقی وسایل همراه آن را چک کنید.

طول عمر جاروبرقی:

هیچ‌کس نمی‌تواند عمر یک جاروبرقی را پیش‌بینی کند. در حال حاضر بسیاری از تولید‌کنندگان تضمین‌های نسبتا جذابی ارائه می‌دهند. ما به شما توصیه می‌کنیم که به ضمانت نامه‌ی ارائه شده توسط سازنده اعتماد کنید. گارانتی از یک تا پنج سال ارائه می‌شود و قطعات جاروبرقی شما را پوشش می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهد که بیشتر اشکالات در جاروبرقی یا به سرعت بعد از خرید( در همان ماهای اولیه) یا در پایان عمر دستگاه رخ می‌دهد. 

قطعات یدکی جاروبرقی:

در دسترس بودن قطعات یدکی جاربرقی معیاری است که اعلب مورد توجه خریداران جاروبرقی قرار میگیرد. اگر جاروبرقی را از یک مارک یا مدل غیر معمول خریداری کنید، بسیار مراقب باشید و بررسی کنید که در پیدا کردن قصعات یدکی آن مشکل پیدا نکنید. جاروها از بهترین مارک‌ها به طور‌کلی با دوام هستند اما گذشت زمان و استفاده‌ی ناصحیح باعث می‌شود که شما به قطعات یدکی نیاز پیدا کنید. در صورتی که جاروبرقی خود را از برندهای معروف و سرشناس تهیه کنید می‌توانید به راحتی قطعات یدکی مورد نیاز را حتی در اینترنت پیدا و خریداری کنید.

معرفی بهترین مدل‌های موجود در بازار

جاروبرقی پانوسونیک مدل MC-CJ911


جاروبرقی پانوسونیک مدل MC-CJ911

اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی بوش مدل BGL35MOV14

جاروبرقی بوش مدل BGL35MOV14


اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی ال‌جی مدلVB-522


جاروبرقی ال‌جی مدلVB-522اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی فیلیپس مدل FC917


جاروبرقی فیلیپس مدل FC917

اطلاعات بیشتر و خرید


جاروبرقی سامسونگ مدل QUEEN-24

جاروبرقی سامسونگ مدل QUEEN-24

اطلاعات بیشتر و خرید 


جارو شارژی مجیک مدلAV501LB

اطلاعات بیشتر و خرید


جاروبرقی پارس خزر VC-2200W

اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی کرشر مدل VC2


جاروبرقی کرشر مدل VC2

اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی آ اگ مدلVX8-1-CB-P

جاروبرقی آ اگ مدلVX8-1-CB-P


اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی کندی

جاروبرقی کندی


اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی مادیا

جاروبرقی مادیا


اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی بوش مدلBGS4UGOLD2


جاروبرقی بوش مدلBGS4UGOLD2

اطلاعات بیشتر و خرید

جاروبرقی آب و خاک وکس 7151SX

جاروبرقی آب و خاک وکس 7151SX


اطلاعات بیشتر و خرید

انواع جاروبرقی:

جاروبرقی‌های با کیسه

این دسته از جاروبرقی را ما به خوبی می‌شناسیم و در بین مردم بسار مجبوب است در این نوع گرد و غبار در کیسه‌ایی ذخیره می‌شود و باید این کیسه را مرتبا تخیله کنیم، در صورتی که کیسه‌ی آن آسیب ندیده باشد می‌توانیم برای چندین بار بعد از تخیله از آن استفاده کنیم. یکی از معایب این جاروبرقی‌ها استفاده‌ی زیاد آنها در کیسه‌ی ذخیره می‌باشد. این نوع از جاروبرقی مدلی ایده‌آل برای افرادی است که از آلرژی رنج می‌برند یا مایل به تماس با گرد و خاک نیستند.

جاروبرقی‌های بدون کیسه

این جاروبرقی‌ها کیسه‌ایی ندارند و دارای سیستم فیلتراسیون سیلیکونی یا چند سیلیکون هستند. ساختار ساده‌ایی دارند و از قدرت مکش خوبی نیز برخوردار هستند. دارای یک مخزن که پس از هر بار استفاده تخلیه می‌شود  در این مدل از جاروبرقی تخیله و شستشوی مخزن ضروری است. و قدرت رضایت بخشی در مکش گرد و غبار دارند. در اکثر مدل‌ها دارای کلاس انرژی A هستند.

جاروبرقی ربات

این نوع از جاروبرقی فوق‌العاده جمع‌و‌جور، بی‌سیم و بدون کیسه است. این جاروبرقی برای سطوح صاف و بی‌شکاف بسیار ایده‌آل می‌باشد. این نوع از جاروبرقی‌ها  قول می‌دهند در صورت عدم حضور شما کار تمیز کردن خانه را به خوبی انجام دهند. البته آنها هنوز مشکل بالا و پایین رفتن از پله‌ها را دارند. البته در نظر داشته باشید که باید در ازای خرید این جاروبرقی پول قابل توجهی بپردازید. برخی از انواع این نوع جاروبرقی مجهز به یک لیزر می‌باشد که می‌تواند نقشه‌ی اتاق را ترسیم کند و به صورت سیستماتیک محل مورد نظر را تمیز می‌کند.

جاروبرقی‌های ایستاده

نوعی بسیار کاربردی از جاروبرقی برای اکثر خانه‌ها. اگر به دنبال یک وسیله‌ی با استفاده‌ی آسان هستید این نوع از جاروبرقی می‌تواند کمک خوبی به شما بکند. قدرت مانور و سهولت در استفاده از ویژگی‌های این جاروبرقی می‌باشد. مانع از خم شدن مصرف کننده می‌شود و فضای کمی را اشغال می‌کند. دسته‌ی این جاروبرقی قابلیت تنظیم شدن را دارد و شما می‌توانید در اندازه‌های کوتاه یا بلند از آن استفاده کنید. حتی در تمیز کردن سقف و قسمت‌های بالایی دیوارها را نیز کاربرد دارند.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)