بهترین وسایل و تجهیزات محرم

ماه محرم نخستین ماه از تقویم قمری است که ریشه اسم آن به دوران جاهلیت به معنای ماه صفر بر می‌گردد. ماه محرم، از ماه‌های حرام در بین مسلمانان است و به خصوص در نزد شیعیان اهمیت والا و به خصوصی دارد. در واقع سال قمری با اولین رور از ماه محرم شروع می شود.

شیعیان در این ماه به عزاداری برای امام حسین(ع) و یارانش می‌پردازند در واقع شهرت و اهمیت این ماه و عاشورا و تاسوعای حسینی در آن به دلیل وقایعی است که در سال 61 هجری قمری رخ داده است.

جالب است بدانیم که روز عاشورا یا همان دهمین روز از ماه محرم در تقویم رسمی ایران، عراق، هند، پاکستان و افغانستان یک روز تعطیل رسمی است.

شیعیان در دو ماه محرم و صفر (که ماه دوم قمری است) هیچ گونه مراسم شادی و جشنی را برگزار نمی‌کنند و این دو ماه را با برگزاری سینه زنی‌ها، مجالس عزاداری، هیات‌ها و نوحه سرایی و احترام به سالار شهیدان می‌پردازند.

البته اصلی‌ترین روزهای سوگواری از اول محرم تا روزدهم محرم، اربعین (چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یارانش) و 28 و 30 ماه صفر است که به ترتیب شهادت پیامبر و امام هشتم شیعیان علی‌ابن موسی‌الرضا نیز دراین روزها اتفاق افتاده است.

این مراسم و مجالس‌ها آداب و سنتی دارد و برای یادبود و یادآوری آن روزهای حزن انگیز نیاز به ادوات و وسایلی دارد؛ از جمله: انواع پرچم، علم، طبل، سنج، زنجیر، کتیبه های دیوار کوب، کلاه خود، سپر (جهت اجرای برنامه تعذیه خوانی) انواع شال‌های عزاداری، نگهدارنده‌های علم، چفیه، پارچه‌های مخمل که شامل ادعیه‌ مناسب این روزها، علامت کتل، مچ بندهای عزاداری و ... که افراد برحسب نیاز و نوع مراسمی که دارند از این وسایل استفاده می‌نمایند.

با توجه به ادامه این مقاله شما به راحتی می‌توانید تمام احتیاجات خود را در این ماه‌های عزیز فراهم آورید.


 نگهدارنده علم مدل A13

 نگهدارنده علم مدل A13

 

اطلاعات بیشتر و خرید

نگهدارنده علم با ابعاد 10 در 13 در 12 و وزن 863 گرم برای گذاشتن علم مناسب است. جنس این نگهدارنده علم از فلز است و همین امر موجب شده است که به راحتی به این نگهدارنده اعتماد کرده و برای مراسم عزاداری از آن استفاده نمایید.

علامت کتل مدل A10

علامت کتل مدل A10

 

اطلاعات بیشتر و خرید

علامت کتل ساخته شده از جنس پلاستیک سخت است. ابعاد این علامت عبارتند از : 5 در 34 در 34 سانتیمتر. ازاین علامت کتل با وزن 163 گرم برای گذاشتن بر سر پرچم‌ها و یا بر روی علم‌ها استفاده می‌شود.

سنج بندری مدل A04

سنج بندری مدل A04


اطلاعات بیشتر و خرید

سنج بندری ساخته شده از جنس فلز است. این سنج بندری ابعادی در حدود 11 در 11 در 18 سانتیمتر دارند. در زمان عزاداری می‌توانید از این سنج استفاده کنید. وزن این سنج بندری فلزی حدود 378 گرم است.

 پر محرم مدل A15

 پر محرم مدل A15

اطلاعات بیشتر و خرید

پر محرم کاملا از جنس پر طبیعی است. وزن هر پر حدود 4 گرم است. ابعاد این پر برای استفاده بر روی علم عبارت است از: 70 در50 سانتیمتر.

شال عزاداری مدل S1

شال عزاداری مدل S1


اطلاعات بیشتر و خرید

شال عزاداری با ابعادی حدود 70 در 140 سانتیمتر به رنگ مشکی است. این شال عزاداری از پارچه تهیه و دوخته شده است. این شال حدود 10 گرم نیز وزن دارند.

هیکلی چرم گاومیش همراه با استکانی مدل A27

هیکلی چرم گاومیش همراه با استکانی مدل A27


اطلاعات بیشتر و خرید

هیکلی چرم گاومیش همراه با استکانی تهیه و تولید شده از جنس چرم است. این هیکلی برای کسانی استفاده می‌شود که قصد دارند برای مراسم عزاداری علم را حمل کنند. وزن این هیکلی چرم حدود یک کیلو گرم است.

شال عزاداری طرح یا ابا الفضل عباس کد 1050002444

شال عزاداری طرح یا ابا الفضل عباس کد 1050002444


اطلاعات بیشتر و خرید

شال عزاداری طرح یا ابا الفضل عباس برای عزاداری سالار شهیدان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل شیک و زیبا از جنس مخمل اعلا تهیه شده است. طول این شال 135 سانتی متر و پهنای آن 5/10  سانتی‌متر است. این شال عزاداری هم برای آقایان مناسب است و هم برای بانوان عزیز. 

در هر دو طرف انتهایی این شال عزاداری مخمل چاپ‌های طلایی رنگی وجود دارد که از کیفیت و دام خوبی نیز برخوردار است. طرح چاپ شده شامل السلام علیک یا ابالفضل العباس است.

چفیه عزاداری کد HMNH110

چفیه عزاداری کد HMNH110


اطلاعات بیشتر و خرید

چفیه عزاداری بافته شده از جنس پنبه و پلی استر است. ابعاد این چفیه 90 در 90 سانتی‌متر است. فرد استفاده کننده می‌تواند به صورت غبارگیر نیز از این چفیه استفاده بنماید. 

این چفیه در قسمت حاشیه نیز دارای ریشه‌هایی نیز هست. وزن آن هم حدود 20 گرم است. اگر قصد دارید این چفیه را اتوکشی نمایید از دمای ملایم استفاده کنید. و آن را در آبی با دمای حداکثر 30 درجه سانتیگراد شستشو کنید. 

پارچه مخمل دکور فاطمیه کد 01

پارچه مخمل دکور فاطمیه کد 01

اطلاعات بیشتر وخرید

پارچه مخمل دکور فاطمیه حدود یک کیلوگرم وزن دارد. جنس پارچه آن از مخمل است و ابعاد آن 300 در 140 سانتیمتر است.

بر روی این پارچه مخمل دکور فاطمیه السلام علیک یا فاطمه الزهرا حک شده است. 

 فلش مموری طرح محرم مدل Ul-M01-Sظرفیت 8 گیگابایت

فلش مموری طرح محرم مدل Ul-M01-Sظرفیت 8 گیگابایت main 1 2

اطلاعات بیشتر و خرید

فلش مموری کارتی طرح محرم با طرح السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین است. این فلش مموری با حال و هوای عزاداری امام حسین چاپ و تولید شده است که می‌توان در مراسم مذهبی و عزاداری برای سالار شهیدان از این فلش مموری استفاده نمود. 

جنس بدنه این فلش مموری از پلاستیک است و 8 گیگابایت ظرفیت دارد همچنین این فلش ضد آب نیز هست. اما در برابر ضربه مقاومتی ندارد. البته در برابر شوک و لرزش نیز دارای مقاومت است. سرعت خواندن اطلاعات از روی این فلش مموری طرح عزاداری امام حسین 20 مگابایت بر ثانیه است و سرعت نوشتن اطلاعات 10 مگابایت بر ثانیه. این فلش مموری طرح امام حسین و عزاداری با تمام سیستم عامل ها سازگار است.

طبل اسنر سونور مدل DL1404 SDWD

طبل اسنر سونور مدل DL1404 SDWD

اطلاعات بیشتر و خرید

طبل اسنر سونور محصول کمپانی سونور آلمان است. این شرکت تولید کننده سازهای کوبه‌ای و از بهترین‌ها در دنیا است. رنگ بدنه این طبل قرمز است و جنس طوقه Die-Cast  است اما رنگ طوقه کروم و از جنس سخت افزار استیل است. 

شرکت اسنر سونور از آن شرکتهایی است که با بهره‌گیری از تجربه‌های سالیان خود در ساخت سازهای کوبه‌ای بهترین‌ها را به بازار عرضه می‌نماید. 

جنس بدنه این ساز از چوب افرا است که زیبا، مقاوم و کاربردی است. اندازه این طبل 14 اینچ و عمق آن 25/4 اینچ است. پوست طبل آن remo و ساخت آمریکاست که ساخت حرفه‌ای آن موجب شده است صدایی شفاف، رسا و درخشانی را از این طبل برای کاربردهای حرفه‌ای بشنویم.

استفاده از این ساز به تمام نوازنده‌های سازهای ضربی در استایل‌های گوناگون موسیقی و مراسم‌های مختلف توصیه می‌شود. 

مچ بند عزاداری دینا کد E001

 

مچ بند عزاداری دینا کد E001 main 1 4


اطلاعات بیشتر و خرید

مچ بند عزاداری دینا تهیه و دوخته شده از جنس ویسکوز است که باعث شده است که بسیار سبک و نرم باشد. این مچ بند چون با نام مقدس اهل بیت مزین شده است مناسب برای ایام محرم و سوگواری است. 

روی این مچ بند چاپ‌هایی از اسامی ائمه وجود دارد که به هیچ وجه پاک نمی‌شود.

سربند عزاداری مدل ZT05 مجموعه 5 عددی

سربند عزاداری مدل ZT05 مجموعه 5 عددی


اطلاعات بیشتر و خرید

سربند عزاداری مدل  ZT05تهیه شده از جنس ساتن است که ابعاد هر سربند 37 در 5 در 1 سانتیمتر است. در هر بسته 5 عدد سربند با طرح ها و رنگهای متفاوتی وجود دارد.   

از این سربندها در مراسم مذهبی استفاده می‌نمایند مثلا مناسب برای پیاده روی اربعین است. این سربندهای زیبا بسیار سبک و مناسب هستند.

 پرچم عزاداری محرم کد 551

پرچم عزاداری محرم کد 551 main 1 1

اطلاعات بیشتر و خرید

پرچم عزاداری محرم از مخمل جیر تهیه و دوخته شده است وزن این پرچم عزاداری که در ابعاد 375 در 195 سانتی‌متر است حدود 4 کیلوگرم است.

بر روی این پرچم عزاداری که گلدوزی شده است عبارت یا اباعبدالله الحسین، یا فاطمه الزهرا و یا ابالفضل العباس گلدوزی شده است. این پرچم عزاداری قابلیت شستشو را نیز دارد.

تی شرت مردانه نوین نقش طرح محرم کدBR11008


تی شرت مردانه نوین نقش طرح محرم کدBR11008


اطلاعات بیشتر و خرید

تی‌شرت مردانه نوین نقش طرح محرم از جنس نخ و با آستین کوتاه تهیه و آماده شده است. این تی‌شرت  5 سایز دارد. این تی‌شرت آستین کوتاه نخی مناسب است برای ایام محرم و تابستان زیرا از نخ پنبه تهیه شده است و از کیفیت دوخت و جنس خوبی برخوردار است.

 بر روی این تی شرت عبدالله ابن حسین چاپ شده است.

پرچم محرم طرح اشک 70 سانتی متری

پرچم محرم طرح اشک 70 سانتی متری


اطلاعات بیشتر و خرید

پرچم محرم طرح اشک از جنس مخمل تهیه و دوخته شده است. این مخمل از بهترین مخمل‌های موجود است و چاپ طلاکوب آن نیز با مرغوب‌ترین رنگهای نساجی که قابل شستشو است انجام شده است. 

ابعاد این پرچم 50 در 70 سانتیمتر است و بر طرح آویزی شکل آن یا اباعبدالله الحسین علیه السلام زرکوب شده است. این پرچک مختص ایام عزاداری و با طرح اشک طراحی و دوخته و چاپ شده است. 

دستبند شهر شیک طرح یا ابوالفضل مدل D221

دستبند شهر شیک طرح یا ابوالفضل مدل D221

اطلاعات بیشتر و خرید

دستبند شهر شیک طرح یا ابوالفضل طراحی شده در شرکت شهر شیک است که روانه بازار شده است. جنس دستبند از چرم است و طول تقریبی دستبند 4/1 در 5/23 سانتیمتر است. قفلی که بر روی این دستبند تعبیه شده است از نوع قفل سگکی است. 

لازم به یادآوری است که این دستبند از چرم گاوی با کیفیت بسیار بالا ساخته شده است. و قابلیت تغییر سایز مناسب با مچ فرد را نیز داراست. همچنین این دستبند مناسب برای بانوان و آقایان است.

تی‌شرت بچگانه طرح محرم کد MT18

تی‌شرت بچگانه طرح محرم کد MT18


اطلاعات بیشتر و خرید

تی‌شرت بچگانه طرح محرم و مناسب برای پسران است. این تی‌شرت در ایران دوخته شده است. فاقد جیب و کلاه و بسیار ساده است. به دلیل چاپ السلام علیک یا اباعبدالله که روی آن چاپ شده است مناسب برای ماه‌ها و روزهای عزاداری سالار شهیدان است.  

کتیبه محرم زربافت طرح اشعار محتشم کد 402 سایز 15 متر

کتیبه محرم زربافت طرح اشعار محتشم کد 402 سایز 15 متر

اطلاعات بیشتر و خرید

کتیبه محرم زربافت طرح اشعار محتشم محصولی است فاخر و بسیار اصیل و با کیفیت. این کتیبه زربافت است و در ابعاد 1520 در 35 سانتیمتر تهیه شده است.

این کتیبه همانطور که گفته شد حاوی اشعار معروف باز این چه شورش است محتشم است که مناسب برای مساجد تکایا و سردر منازل در ماه‌های عزاداری است. در قسمت میانی کتیبه نیز اسماء الحسنی چاپ شده است.

گردنبند شهر شیک طرح یا حسین مدل G143

 

گردنبند شهر شیک طرح یا حسین مدل G143

 

اطلاعات بیشتر و خرید

گردنبند شهر شیک طرح یا حسین طراحی و ساخت شرکت شهر شیک است. کسانی که دوستدار سالار شهیدان هستند می‌توانند از این گردنبند در ماه‌های عزاداری استفاده نمایند. همانطور که در تصویر هم مشخص است این گردنبند مزین به نوشته زیبای یاحسین علیه السلام است.

جنس پلاک از استیل ضد خوردگی است و آبکاری شده و رنگ ثابت است. و مهره‌های این گردنبند از جنس اونیکس است که سیاه رنگ و به تعداد 98 عدد با 2 عدد مهره طلایی است. این گردنبند قفل ندارد و از سر وارد و خارج می‌شود. این گردنبند مناسب برای آقایان و بانوان است.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (1)

امیرعلی

20 مرداد 1400 - 11:40

سلام وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم این تیشرت مشکی چند

پاسخ

ناشناس

21 مرداد 1400 - 09:27

سلام قیمت رو میتونید با کلیک روی عکس محصول مشاهده کنید .