زمانی که هوا کمی خشک‌تر می‌شود در فصول پاییز و زمستان، به تعدیل کننده هوا به سمت کمی مرطوب نیاز پیدا می‌شود. تا تنفس و اکسیژن رسانی کمی راحت‌تر شود. برخی شهرها نیز به دلیل واقع شدن در منطقه آب و هوایی خشک، استفاده از دستگاه بخور در فضای منزل برایشان ضروری می‌شود.

افرادی که پوستی خشک دارند، و یا از سوزش گلو و مجرای بینی رنج می‌برند، و یا حساسیتهای فصلی و سرفه‌های مکرر خشک دارند، یا دچار سرماخوردگی و آنفولانزا شده‌اند، حضور یک دستگاه بخور در منزل، یا محل کار الزامی می‌شود.

همانطور که در رطوب بالا بدن احساس گرما می‌کند و قادر نیست خود را خنک کند، تنفس هم سخت می‌شود. در رطوبت پایین و کم نیز، فرد دچار خشکی راه تنفس و مجراهای تنفسی می‌شود و این شروع بیماریهای مرتبط با این اعضاء است. 

با وجود یک دستگاه بخور سرد ساده در منزل، می‌توان به راحتی بر بسیاری از عوارض خشکی هوا، فائق آمد. دستگاه بخور سرد، توسط تکنولوژی تولید بخار سالم سرد می‌کند. مثل یک هوای مرطوب طبیعی. 

حتی گاهی در این دستگاه‌های بخور می‌توان از مواد ضدعفونی کننده نیز استفاده کرد که توسط آن فضا را ضدعفونی کرده و یونهای منفی را از بین برد.

از دستگاه‌های بخور سرد می‌توان در فصول گرم سال نیز استفاده کرد. این دستگاه‌ها برای فضاهای بزرگ بهتر است و صرفه اقتصادی بیشتری نیز دارد. نکته‌ای که باید در خاطرمان باشد این است که مخزن بخورهای سرد فضای بسیار مناسبی برای تکثیر قارچ و باکتری است و لازم است که مخزن آن هر روز با آب و مواد شوینده شسته شود.

بخور سرد سایلن مدل MH-502 

Silene MH-502 Cool Mist Humidifier

بخور سرد سایلن مدل MH-502

اطلاعات بیشتر و خرید

 

بخور سرد سایلن با دارا بودن 8/1کیلوگرم گرم وزن و 2/5 لیتر گنجایش یکی از بهترین انتخابهای بخور سرد برای مصارف خانگی است. شدت بخار این دستگاه بخور 400 میلی‌لیتر در ساعت است. 

اقلام همراه این دستگاه عبارتند از: پد اضافی اسانس، پودر تمیزکننده‌ دستگاه، فرچه‌ پاکسازی، دفترچه راهنما .

این دستگاه دارای کلید لمسی است و طراحی آن ساده و زیبا است. بی‌صدا بودن آن از مهمترین مزایای این دستگاه بخور است. این دستگاه محلی برای خوشبو کننده هوا نیز دارد. و اگر آب دستگاه تمام شود، به صورت خودکار خاموش می‌گردد.

بخور سرد میگل مدل GAH 60

Migel GAH 60 Cool Mist Humidifier

بخور سرد میگل مدل GAH 60

اطلاعات بیشتر و خرید

بخور سرد میگل با 2700 کیلوگرم وزن می‌تواند در حدود 6 ساعت کارکرد مداوم داشته باشد. گفتنی است که میزان خروجی بخار آن کاملا قابل تنظیم است و به دلخواه شما تغییر خواهد کرد. همچنین به علت شفاف بودن مخزن شما کاملا در جریان میزان آب مخزن در این دستگاه بخور سرد قرار خواهید گرفت.

از مهمترین ویژگیهای این بخور سرد، کنترل پنل مکانیکی، نوع رطوبت ساز: التراسونیک، دارای چراغ ال ای دی درون مخزن آب که مانند یک چراغ خواب هم می‌تواند عمل کند، دارای سیستم ایمنی در صورت اتمام آب، دارای فیلتر سختی گیر آب و دارای عملکرد یون ساز. 

شاید نداشتن محفظه خوش بو کنندگی هوا و پر کردن محفظه آب تنها نقاط ضعف این دستگاه بخور سرد باشند.

بخور سرد 2.4 لیتری مدل TUCK-24

بخور سرد 2.4 لیتری مدل TUCK-24

اطلاعات بیشتر و خرید

این دستگاه بخور  با 880 گرم وزن، شیک و سبک است. برای این مدل دستگاه بخور سرد جای باطری نیز تعبیه شده است. از مهمترین ویژگیهای این دستگاه بخور سرد، با اتمام آب مخزن این دستگاه دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. 

در زمانی که مخزن این دستگاه پر باشد به طور مداوم تا 7 ساعت هم قادر به یکسره کارکردن است. ظاهر زیبا، بخار مناسب، داشتن چراغ خواب، کلید تنظیم بخار و کاربری آسان این دستگاه می‌تواند باعث شود تا شما آن را سفارش دهید.

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد مدل Ultrasonic

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد مدل Ultrasonic

اطلاعات بیشتر و خرید

این دستگاه بخور سرد، با 2 کیلوگرم وزن، موردی مناسب برای مصارف خانگی است. این مدل دارای چراغ خواب، کلید تنظیم بخار، قابلیت خاموشی خودکار بعد از اتمام آب، نمایش میزان آب و هشدار اتمام آب است.

مصرف کنندگان این مدل از میزان بخور مناسب این دستگاه بسیار احساس رضایت داشته‌اند. طراحی زیبا در رنگهای مختلف نیز از مواردی است که گیرایی این دستگاه بخور را بیشتر نموده است. 

از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه کارکرد ساده و آسان آن است.

گفتنی است حجم مخزن این مدل4/2 لیتر است.

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ - 602

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ - 602

اطلاعات بیشتر و خرید

دستگاه بخور سرد وکتور با 9 ساعت کارکرد مداوم و 5/3 لیتر مخزن آب آن، دارای گواهینامه CE اروپا است.

از مهمترین ویژگیهای این دستگاه بخور، کم صدا بودن، تنظیم میزان بخار خروجی بوسیله پیچ قرار داده روی دستگاه، قطع اتومات، پس از اتمام آب دستگاه،  مجهز به فیلتر جهت رسوب زدایی آب مخزن، عملکرد بسیار ساده و هشدار کم بودن مخزن آب می‌توان اشاره کرد.

کیفیت خوب ساخت قطعات این مدل، از مواردی است که مصرف کنندگان این مدل به آن اشاره داشته‌اند. همچنین دارا بودن فیلتر رسوب گیر این مدل بخور سرد، باعث می‌شود تا طول عمر دستگاه بیشتر شود.


پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه نظرات (0)