معرفی 5 مدل دستگاه بخور سرد رطوبت ساز برای خانه های امروزی


زمانی که هوا کمی خشک‌تر می‌شود در فصول پاییز و زمستان، به تعدیل کننده هوا به سمت کمی مرطوب نیاز پیدا می‌شود. تا تنفس و اکسیژن رسانی کمی راحت‌تر شود. برخی شهرها نیز به دلیل واقع شدن در منطقه آب و هوایی خشک، استفاده از دستگاه بخور در فضای منزل برایشان ضروری می‌شود.

افرادی که پوستی خشک دارند، و یا از سوزش گلو و مجرای بینی رنج می‌برند، و یا حساسیتهای فصلی و سرفه‌های مکرر خشک دارند، یا دچار سرماخوردگی و آنفولانزا شده‌اند، حضور یک دستگاه بخور در منزل، یا محل کار الزامی می‌شود.

همانطور که در رطوب بالا بدن احساس گرما می‌کند و قادر نیست خود را خنک کند، تنفس هم سخت می‌شود. در رطوبت پایین و کم نیز، فرد دچار خشکی راه تنفس و مجراهای تنفسی می‌شود و این شروع بیماریهای مرتبط با این اعضاء است. 

با وجود یک دستگاه بخور سرد ساده در منزل، می‌توان به راحتی بر بسیاری از عوارض خشکی هوا، فائق آمد. دستگاه بخور سرد، توسط تکنولوژی تولید بخار سالم سرد می‌کند. مثل یک هوای مرطوب طبیعی. 

حتی گاهی در این دستگاه‌های بخور می‌توان از مواد ضدعفونی کننده نیز استفاده کرد که توسط آن فضا را ضدعفونی کرده و یونهای منفی را از بین برد.

از دستگاه‌های بخور سرد می‌توان در فصول گرم سال نیز استفاده کرد. این دستگاه‌ها برای فضاهای بزرگ بهتر است و صرفه اقتصادی بیشتری نیز دارد. نکته‌ای که باید در خاطرمان باشد این است که مخزن بخورهای سرد فضای بسیار مناسبی برای تکثیر قارچ و باکتری است و لازم است که مخزن آن هر روز با آب و مواد شوینده شسته شود.

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد مدل Ultrasonic

این دستگاه بخور سرد، با 2 کیلوگرم وزن، موردی مناسب برای مصارف خانگی است. این مدل دارای چراغ خواب، کلید تنظیم بخار، قابلیت خاموشی خودکار بعد از اتمام آب، نمایش میزان آب و هشدار اتمام آب است.

مصرف کنندگان این مدل از میزان بخور مناسب این دستگاه بسیار احساس رضایت داشته‌اند. طراحی زیبا در رنگهای مختلف نیز از مواردی است که گیرایی این دستگاه بخور را بیشتر نموده است. 

از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه کارکرد ساده و آسان آن است.

گفتنی است حجم مخزن این مدل4/2 لیتر است.

بخور سرد سایلن مدل MH-502

بخور سرد سایلن با دارا بودن 8/1کیلوگرم گرم وزن و 2/5 لیتر گنجایش یکی از بهترین انتخابهای بخور سرد برای مصارف خانگی است. شدت بخار این دستگاه بخور 400 میلی‌لیتر در ساعت است. 

اقلام همراه این دستگاه عبارتند از: پد اضافی اسانس، پودر تمیزکننده‌ دستگاه، فرچه‌ پاکسازی، دفترچه راهنما .

این دستگاه دارای کلید لمسی است و طراحی آن ساده و زیبا است. بی‌صدا بودن آن از مهمترین مزایای این دستگاه بخور است. این دستگاه محلی برای خوشبو کننده هوا نیز دارد. و اگر آب دستگاه تمام شود، به صورت خودکار خاموش می‌گردد.

دستگاه بخور سرد امسیگ مدل US408-Plus

دستگاه بخور سرد امسیگ مدل US408-Plus دارای دفترچه راهنمای فارسی و انگلیسی به همراه گارانتی است. این دستگاه دارای کلید تنظیم بخار است. مخزن آب دستگاه بخور سرد مورد نظر 2/5 لیتر است و بین 12 تا 24 ساعت می‌تواند مداوم کار کند.

این دستگاه دارای خروجی بخار بسیار عالی است. کیفیت ساخت خوب و قابل قبولی دارد. کم صداست و مصرف برق آن هم بسیار پایین است. برق مصرفی آن حدود 32 وات است. 

دستگاه بخور سرد بی تی بی مدل HYB-B14

دستگاه بخور سرد بی تی بی مدل HYB-B14 دارای یک کیلوگرم وزن است. کاربرد آن به صورت مصرف خانگی است و دارای کلید تنظیم بخار است. نوع بخور آن هم سرد است. این دستگاه بخور دارای دفترچه راهنما انگلیسی و فارسی نیز هست. همچنین به همراه این دستگاه بخور فرچه برای تمیز کردن پیزو نیز ارسال خواهد شد. 

ظرفیت مخزن آب آن 4 لیتر بوده و قدرت آن هم 25 وات است. منبع انرژی که از آن هم تغذیه می‌کند آداپتور برق است. شما با استفاده از این دستگاه بخور سرد می‌تونید به جلوگیری از خشک شدن پوست و بهبود هوای خشک در منزل کمک نمایید. این دستگاه به طراحی مناسب، کم صداست اما دارای موتوری بسیار قوی است. این دستگاه قابلیت چرخش 360 درجه‌ای خروجی بخار را نیز داراست

دستگاه بخور سرد گل مدل GO-2011F

دستگاه بخور سرد گل مدل GO-2011Fرا در تصویر ملاحظه‌ می‌نمایید. این دستگاه کمتر از یک کیلوگرم وزن دارد. این دستگاه بخور سرد کاملا مصرف خانگی دارد و مخزن آب هم تا 5/2 لیتر گنجایش. این دستگاه دارای کلید تنظیم بخار است. و شما می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که قابلیت خاموشی خودکار نیز پس از اتمام آب داشته باشید.

گفتنی است حداکثر فضای مناسب برای این دستگاه بخور 40 متر مربع است. اگر قصد دارید این دستگاه به طور مداوم کار کند، یادآوری می‌شود که با مخزن پر قابلیت 8 ساعت مداوم پشت سر هم می‌تواند کار کند. منبع انرژی این دستگاه بخور سرد نیز از طرزق آداپتور برق تامین می‌گردد. از مزایای این دستگاه بخور سرد نوع چرخشی بودن سری خروجی بخور است که قابلیت تنظیم با دست را نیز دارد.

چگونه دستگاه بخور را تمیز نگه داریم

از آنجایی که رطوبت و نم زیاد شرایط بسیار مساعدی است برای رویش انواع قارچ، به شما توصیه‌هایی جهت نگهداری و تمیز کردن دستگاه بخور خواهیم داشت:

 آب دستگاه زود به زود عوض شود.

فیلترهای این دستگاه‌ها را حداقل هر دوماه یکبار تعویض نمایید.

از آب جوشیده شده، و یا آبی که کانی‌زدایی شده استفاده کنید. 

توصیه می‌شود از محلولها و شوینده‌های شیمیایی در محلول این آب استفاده نکنید. 

این بخارها به ریه شما صدمه وارد خواهد کرد.

برای شستشوی این دستگاه‌ها بهتر است از محلول‌های تمیز کننده مخصوص استفاده کنید


دیدگاهتان را بنویسید ایمیل شما منتشر نخواهد شد.